Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galeria plecionkarskich dokonań forumowiczów.
Edit by plecionka:
W tym wątku zamieszczamy fotki naszych plecionkarskich wyczynów.

Siema!

Właśnie zrobiłem pierwsze opakowanie na butelkę i chciałem się pochwalić no i może usłyszeć jakieś porady i krytykę :1miejsce:
Ogólnie to wiem że materiał zbyt gruby jak na rozmiar butelki. Dziś zbierałem materiał, jest to ta najzwyklejsza wierzba co nad wodami rośnie. Ogólnie to stwierdzam że ciężko pozyskać z niej patyczki o równej grubości i przede wszystkim długości ponad metr tak aby ta grubość była jakoś sensownie rozłożona. Wydaje mi się jakby tak te patyczki były z półtora metra to bardziej nadawałyby się do koszy na balony :eyes:

No ale cóż co miałem to i z tego zrobiłem :cool:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Jeszcze może dodam jedno zdjęcie z innej strony, tam jest takie niby uchwyt, jakoś tak się zakończyło :spoko:

Odpowiedz
Jak na pierwszy raz to bardzo dobry wynik Jest mi bardzo miło obejrzeć praktyczny wymiar moich kursów.Myślę że następny będzie jeszcze lepszy.
Powodzenia.
Odpowiedz
Nie miałem śmiałości się chwalić swoim dziełem, ale poproszę opinię fachowca..

Odpowiedz

i jeszcze jeden

Odpowiedz
Olaf znakomicie ,sam nie zrobiłbym lepiej.
Świetnie że eksperymentujesz z różnymi materiałami.Brawo

...a ktoś gdzieś napisał na tym forum ,że ten dział to wynalazek ,który padnie,a tu proszę jakie efekty,dla tych chwil warto było tworzyć kursy.
Odpowiedz
kursy są znakomite, a ja dziękuję za słowa uznania. To naprawdę pierwsze moje oploty. Po nich mam zamówienie na zrobienie gniazda dla bociana ogrodowego, co chyba nie jest za dużym wyzwaniem..:)

Co do plecionkarstwa to mam pleblem z dobieraniem materiału, ale myślę, że to kwestia praktyki.
Odpowiedz
W tym wątku zamieszczamy fotki naszych plecionkarskich wyczynów.
Gorąco zachęcam.
Odpowiedz
A ja może odświeżę nieco ten ciekawy temat moim pierwszym skromnym dziełem ;)

Zastanawia mnie jedno czy większość jest aż tak skromna, że nie chce się chwalić, czy też nie lubi krytyki a może tak jak ja ma problem ze zdobyciem wikliny.

A że jak coś mnie zainteresuje to się tak łatwo nie poddaje, po skromnych przeszukiwaniach zasobów internetu wybór padł na bardzo dostępny dla wszystkich materiał ;)

Co prawda nie nadaje się to do oplatania balonów ale na butelki bądź małe gąsiorki wydaje się w sam raz.

Zdjęcie przedstawia powiedzmy półprodukt bo mam jeszcze kilka pomysłów na upiększenie tej osłony butelki.
Odpowiedz
Sorry ale co to jest za materiał?
Odpowiedz
zwykła gazeta
Odpowiedz
O proszę... nieźle możesz dać większą fotkę? i napisać czy po zwinięciu czymś ją sklejałeś?
Odpowiedz
Kleju używałem do sklejenia tylko tych rureczek, później tylko plecenie

Odpowiedz
tym razem kosz z gazet, na balon 10l.

Odpowiedz
Z papieru pakowego mogłoby to wyglądać ciekawie.....
Trysnąłeś to jakimś lakierem?
Odpowiedz
Ładnie to wygląda ale pełnego balona bałbym się w takim koszu dźwigać, przenosić.
Słabe miejsce to rączki jak nic, chyba że oplot byłby na drucianej konstrukcji, drut fi 5mm minimum.
Odpowiedz
(10-11-2010, 14:51)SERVATOR napisał(a): Z papieru pakowego mogłoby to wyglądać ciekawie.....
Trysnąłeś to jakimś lakierem?
Mam zamiar jeszcze to pomalować lakierem, zobaczymy co z tego wyjdzie

(10-11-2010, 15:14)ryniu napisał(a): Ładnie to wygląda ale pełnego balona bałbym się w takim koszu dźwigać, przenosić.
Słabe miejsce to rączki jak nic, chyba że oplot byłby na drucianej konstrukcji, drut fi 5mm minimum.
Niektóre elementy to faktycznie drut owinięty gazetą ;) też wolałem nie ryzykować ze mi rączki zostaną w rękach a balon poleci w dół
Odpowiedz
Kurka ale zajefajne, chyba też sobie coś uplotę.

SERVADOR chyba nie ma potrzeby lakierem bo to z tzw. błyszczącego papieru (czyli nie z gazet a z czasopism).
Faktycznie z pakownego mogło by wyglądać jeszcze lepiej.
Odpowiedz
akurat kosz jest ze zwykłych gazet ;)
Odpowiedz
Napisz jeszcze tylko czy gazety są zwijane ściśle, czy jest to rurka pusta w środku? Tzn. czy na jedną rurkę składa się jedna strona A4 czy kilka ściśle ze sobą zwiniętych?

Maciej
Odpowiedz
biorę cała stronę A2 gazety i tnę ją na 8 równych pasków wzdłuż dłuższej krawędzi po czym każdy taki pasek nawijam na patyczek do szaszłyków, więc rurka jest pusta w środku ;), zresztą został mi jeszcze gąsior 5l do oplecenia więc zrobię może małą fotorelacje z tego.
Odpowiedz
zrobiłem i ja za Lugranem i jestem zadowolony. Mam balon 5l po winie z Biedronki, który był oczywiście bez oplotu. poniżej zdjęcia.
W związku z pleceniem nasunęły mi się pytania. Mianowicie ile powinno być tych pionowych rurek (osnowy..?) aby oplot cały czas był naprzemienny? Miałem parzystą liczbę i musiałem ominąć co jakiś czas dwa, aby oplot z górnej warstwy nie "szedł" w parze z dolnym.
Oczywiście zamierzam opleść jeszcze jedną piąteczkę..

Odpowiedz
Piękne! Będziesz lakierował?
Lugran też superowe! Jak sie sprawują?
Odpowiedz
sprawuje się super, butelczyna ma mięciutko.
Początek oplotu jest wykonany troszkę gorzej, ale przyzwyczajałem się do materiału..
Nie polecam gazetek śliskich np. z reklamami. Najlepsza zwykła o dużym formacie. Będę lakierował jak wybiorę się do Leroy M. po lakier, ale i tak jest nieźle.
Moja rada: skręcać należy tak aby jeden koniec miał trochę większą średnicę. Ułatwi to potem wkładanie jednej rurki w drugą
Odpowiedz
i jeszcze buteleczka..

Odpowiedz

Skocz do: