Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie nabyć surowiec plecionkarski ?
Dzisiaj jadę.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez plecionka
Krzysiek 50 szt to nie jest jakaś straszna ilość ,a cena 15 czy nawet 18 złotych to i tak cena hurtowa z zyskiem na poziomie 15% max.

Kupowaliśmy takie kosze w detalu 2 - 3 sztuki po 16 zł. "Galeria na Wsi w Lucynowie", trasa Warszawa - Wyszków.
Odpowiedz
Na temat cen w mojej branży, powodów dla których są takie rozbieżności można napisać książkę ,ale nie o to chodzi, poszukam jeszcze może da się jeszcze taniej.

Wstępnie jestem umówiony z Panem który zimą mógłby zrobić pewną ilość takich koszy, jakie pokazałem na forum ,czyli ażurowych ,jeszcze nie znam ceny ale oddam po kosztach bez zysku, więc powinno być sporo taniej.
Pozdrawiam
Odpowiedz
W okolicy Krakowa wiem, że wiklinę "hodują" w rejonie Czernichowa i Wołowic (to w okolicy Liszek, blisko drogi na Alwernię). Czy sprzedają- nie wiem, ale jest tam sporo poletek, a wikliniarstwem okoliczni ludzie się jeszcze zajmują.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez plecionka
Wstępnie jestem umówiony z Panem który zimą mógłby zrobić pewną ilość takich koszy, jakie pokazałem na forum ,czyli ażurowych ,jeszcze nie znam ceny ale oddam po kosztach bez zysku, więc powinno być sporo taniej.
tak mi mów :spoko:
Odpowiedz
W wielu kwiaciarniach, czasami w marketach np IKEA można kupić wiązki wikliny w celach dekoracyjnych taka wiklina nadaję sie do naszych celów choć wymaga długotrwałego moczenia w wodzie.
Odpowiedz
witam. czy ktoś podpowie mi co i jak zrobić z wikliną , która ma jednoroczne pędy , chcemy ją ściąć teraz ,ale na tym niestety kończy się nasza wiedza ........będę wdzięczna za wszelkie informacje
Odpowiedz
Ile tej wikliny i jaka odmiana?
Odpowiedz
jest jej ok 1 ha , a jaka odmiana?.............. niestety nie wiem , ale jak tylko zrobię jej zdjęcie zaraz wkleję .
Odpowiedz
to jest moja wiklina , jeśli ktoś chciałby ja nabyć serdecznie zapraszam , zaczynamy ja ścinać
Odpowiedz

Załączone pliki
.bmp   małe.bmp (Rozmiar: 39,02 KB / Pobrań: 2.907)
Odpowiedz

Załączone pliki
.bmp   P1000610.bmp (Rozmiar: 39,02 KB / Pobrań: 2.827)
Odpowiedz
i jeszcze jedno :
Odpowiedz

Załączone pliki
.bmp   kol.bmp (Rozmiar: 22,03 KB / Pobrań: 2.858)
Odpowiedz
Witam wszystkich,
Ja po raz pierwszy na forum, na razie studiuję na "sucho" ale mam zapał i ksiązki. Jestem z kujawsko-pomorskiego i szukałam plantacji wikliny jak najbliżej mojego miejsca zamieszkania.
Dla wszystkich zainteresowanych w okolicach Bydgoszczy są dwie, niesprawdzone jeszcze przeze mnie plantację:
1. Zakłady Wikliniarsko-Trzciniarskie , Plantacja Wikliny
89-400 Wiśniewka koło Sępólna Krajeńskiego
tel 52/388 26 71
brak niestety adresu internetowego
2. Wikliniarskie Gospodarstwo Rolne
89-608 Swornegacie
ul. Podleśna 23
tel 52/398 12 22
jest strona z cennikiem http://www.wiklinex.pl

Pozdrawiam
Odpowiedz
Witaj Kasiu,zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i osiągnięciami.Dziekuje za namiary.

@ agaef twoja wiklina to prawdopodobnie jakaś odmiana konopianki Salix viminalis,jednak ze zdjęć wielkości znaczka pocztowego trudno wywnioskować coś pewnego.
Odpowiedz
Witajcie

Pozwolę sobie na małą refleksję w nawiązaniu do poprzedniego postu dotyczącego odmiana na zdjeciach.

Plecionko chciałbym Cię zapytać czy masz jakąś ulubioną wiklinę do wyplatania? Ja najbardziej lubię konopiankę za jej mocne grube pręty szczególnie ładnie wyglądające w pękatych formach :) tradycyjnych kobiałek. Zaś wszystkie odmiany purpurowej, jej gonne cieniutkie pędy są nieocenione przy wyrobach w których chce się zachować tylko jedną warstwę. Obie te wikliny mają coś w sobie dzięki czemu łatwo dają się wyplatać a ich witki czesto dają formować się jak sznurek. Te rodzime odmiany wikliny są szczególnie piękne w stosunku do amerykanki, którą uważam za upartą, trudną do okiełznania i bardzo kapryśną wiklinę. Niestety w tym roku musiałem zakupic wiklinę na plantacji z którą bardzo ciężko mi się pracuje.

Czasami mam wrażenie że nie chce zrozumieć co do niej mówię...:niewiem:
Odpowiedz
Nie sprawia mi w zasadzie różnicy odmiana,ponieważ wiklinę niekorowaną parzę przed użyciem.
Jednak zdarzyło mi się wyplatać z wikliny migdałowej,gonne pręty cieniutkie i miękkie ja rzemienie.

To o czym piszesz wynika z tego że zarówno purpurowa jak i konopiana to odmiany o drewnie mało zwięzłym i o dużym rdzeniu,dlatego pręty są miękkie.
Odpowiedz
Wykonam kosze wiklinowe na butle szklane. gg 1031601 tel 721642434 ilosc i cena do uzgodnienia. Pozdrawiam z Zamoscia
Odpowiedz
Odświeżam temat :)
Zacząłem robić kosz wg kursu plecionki z pozyskanych własnoręcznie witek wierzbowych ale taki surowiec nie jest idealny... Tu za grube, tu za cienkie, tam krzywe...
Czy wie ktoś gdzie można w okolicach Trójmiasta nabyć surowiec plecionkarski:pytajnik:

Skocz do: