Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie najlepiej leżakować zakorkowane winko?
Na chwilę obecną jeszcze mieszkam w bloku. Planuje zakorkować kilka butelek i poleżakowac je kilka lat... ale moja piwnica nie wydaje mi się zbyt dobrym miejscem do tego.
Temperatura na chwilę obecną to 18 stopni, a wilgotność 37, czyli za ciepło i za mało wilgotno... :(
Co radzicie? Szukać innego miejsca? Przypuszczam, że nie tylko ja mam taki problem. :)
- Gdyby to nie było śmieszne, ..ale: -utopic do jeziora w sobie znanym miejscu..
-Istotnie, problemie jest tylko Twój...
-Pozdrowienia,
M.
(09-12-2012, 21:35)Gandalf napisał(a): - Gdyby to nie było śmieszne, ..ale: -utopic do jeziora w sobie znanym miejscu..
-Istotnie, problemie jest tylko Twój...
-Pozdrowienia,
M.

To racją, że to mój problem ale chiałem się jedynie dowiedzieć jak radzą sobie z tym inni mając podobne warunki w piwniczkach.
Widzę, że nie zrozumiałeś tego o co pytałem.

Pozdrawiam,
Radek
W wysokich temperaturach nie leżakowałbym więcej niż rok.
Załóż korek algomerowy postaw i spożyj w ciągu 1-2lat.
Leżakuje się głównie przy naturalnych korkach bez dodatku syntetyków bo wysychały i już nie uszczelniały tak.

Jeśli chcesz je dłużej trzymać to piwnica ale zmieniaj korek co 3-4 lata algomery,lite potrafią się trafiać różnej jakości niezależnie czasem od klasy a losowo ale te zmieniasz sporo rzadziej.Jeśli postawisz to algomerowy, jeśli chcesz kłaść to lity chociaż te powoli przechodzą na emeryturę.

Miałem podobny dylemat co ty ostatecznie robię tak jak wyżej napisałem, a kilka winek dam e220 i wrzucę do piwnicy na kilka dobrych lat..

Odpowiadając ściślej na twoje pytanie najlepiej mieć dom pod nim piwniczkę,temp 14-15 stopni,niezbyt suche powietrze i palić świeczką ale ja to nazywam fobią winiarską...a tobie to i tak nic nie zmieni.Ogólnodostępne wina nie znają tej teorii którą ty chcesz znać.

Pozdrawiam
Adam
Temat poruszany wielokrotnie i szeroko opisywany, nie widzę potrzeby tworzenia nowego tematu. zamykam i za parę dni usunę.

Skocz do: