Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie zakupić sadzonki winorośli ?
Witam, chciałbym założyć własną winnicę, oczywiście biorę pod uwagę wiele spraw/prac jakie należy wykonać przed zanim się zakupi odpowiednie sadzonki. Nie wszystko na łapu capu.
Zwracam się zatem z prośbą Was Forumowiczów o radę:

Proszę o doradę jakie i gdzie najlepiej kupić odmiany winorośli.
Myślałem nad zakupem po przez sklep internetowy Winnicy Cieplice.
(http://winnica.bazarek.pl/category/18551...rzewy.html)
Czy ktoś już dokonał zakupów za pośrednictwem tego sprzedawcy ?

Trochę czytałem online na internecie o uprawach ale najlepsza będzie dorada kogoś kto się już tym zajmuje dłużej w praktyce.

Czy w okolicach Bielska Białej mogę liczyć na uprawę Pinot Noir ?
czy może zdecydować się na Rondo , Regent ? a o Cabernet Sauvignon mogę zapomnieć oraz innych lepszych szczepach ?

Przyjmuje wszelkie słowa krytyki jak i porady...
winorośl sadzić z tego co piszą' (online) koniec kwietnia początek maja ... ale chciałbym i finansowo się przygotować lepiej do zakupu większej ilości jak i przygotować ziemi pod uprawę itd..

Proszę o pomoc.

Odpowiedz
Najlepiej odwiedź winogrodników - sąsiadów, rozejrzyj się, porozmawiaj, skosztuj wina, a wiele Ci to pomoże w planach. Jest np. winnica koło Chybia, jest Kosa, możesz odwiedzić Winnicę Źródło w Wyrach, możesz wpaść do mnie kawałek dalej.
Musisz też przemyśleć ile chcesz posadzić i jakie masz oczekiwania - czy wino, czy same owoce, jakie wino lubisz i ile masz czasu i pieniędzy na tę zabawę.
Odpowiedz
dziękuję za ciekawą poradę muszę wszystko dokładnie przemyśleć, brałem też pod uwagę "odwiedziny sąsiadów" lecz wcześniej nie posiadałem informacji o takowych w moim województwie

w razie odwiedzin u Pana skontaktuję się wcześniej na PW .

Skocz do: