Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gniazdowy pomarańczak
W niedzielę nastawiłem powyższy miód wg przepisu:
1.5l miodu gniazdowego
2.5l wody
.5l soku z 'czerwonych' pomarańczy
Blg jak z książki - 36

Do tak przygotowanej brzeczki, po półgodzinnym napowietrzaniu pompką dołączyło 6g uwodnionych G995.
Po 12h, kiedy maluszki rozkręciły się już na dobre dodałem po 2.5g DAF i Activit.
Dziś, gdy Blg spadło do 25 do balona poszła kolejna porcja DAF i Activit (po 2.5g)
Aż miło patrzeć jak się w gąsiorku kotłuje.
Powiedzcie proszę po jakim czasie najlepiej będzie odcedzić nastaw w celu pozbycia się części stałych z pomarańczy - boję się, że mogą niepotrzebnie dostarczyć goryczki?

Odpowiedz
Jeśli dałeś sok, bez albedo to nie powinno być tam wiele goryczy. Pierwsze zlanie tradycyjnie, po zatrzymaniu fermentacji lub jeśli na dnie będzie znaczna ilość osadu.
Odpowiedz
Sok był wyciskany elektryczną wyciskarką do cytrusów, więc pewnie co nieco tego towaru dostało się do środka.

Odpowiedz
Może spróbuj i sam oceń ile tej goryczki się dostało :)
Odpowiedz
Wczoraj miodek został zlany znad osadu.
Blg 6, więc zacnie. Dodałem .5g (pół) piro i do lochu.
Pomarańczka słabo wyczuwalna - zastanawiam się nad kolejnym nastawem zawierającym 1l tego soku
Odpowiedz
Może spróbuj bardzo cienko skórkę z pomarańczy obrać (tak żeby nic białego na niej nie było, najprościej obieraczką albo drobną tarką) i dorzucić.
Odpowiedz
(05-03-2015, 10:45)bart3q napisał(a): Może spróbuj bardzo cienko skórkę z pomarańczy obrać (tak żeby nic białego na niej nie było, najprościej obieraczką albo drobną tarką) i dorzucić.
Teraz? Na cichą?

Skocz do: