Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gorzka nalewka od silikonowego wężyka.
Witam, przelałem dziś 2 litry pigwowcówki przez silikonowy wężyk z castoramy z działu ogrodniczego. Nalewka ma teraz bardzo gorzki finisz. Najgorsze jest to ze był to cały zapas ponad 3 letniej pigwowcówki. Postanowiłem zlać przez wężyk ponieważ przez 3 lata po pierwszym filtrowaniu wytworzył się mętny osad unoszący się w szyjce butelki. Wąż był wypłukany wcześniej około litrem gorącej wody ( 60 C).
Da się pozbyć teraz coś z tej goryczy ?
Odpowiedz
Witaj.
Wcześniej nalewka nie była gorzka? Próbowałeś?
Jaką ma przybliżoną moc?

Jeżeli faktycznie nalewka nabrała goryczy od wężyka, to już nic nie zrobisz.
Możesz jedynie dosłodzić i to powinno zamaskować trochę tą gorycz.
Odpowiedz
Jesteś pewien na 100%, że wężyk jest silikonowy,
a nie igielitowy lub z domieszką igielitu ?
Odpowiedz
Nalewki próbowałem tuż przed przelaniem i nie było tego posmaku. Nalewka ma około 50%. Co najdziwniejsze na wężyku jest znaczek kieliszka i widelca co oznacza iż nadaje się do gastronomi.
Z tego co sprawdziłem to zachowuje się jak silikonowy. Firma cellfast (może ktoś juz używał ?) (4x1)

Jeśli już tego nie naprawie to nalewka nadaje się do picia, jeśli zaakceptuje jej smak? Czy lepiej nie ryzykować otruciem?
Odpowiedz
(28-11-2014, 15:37)koli_7 napisał(a): na wężyku jest znaczek kieliszka i widelca co oznacza iż nadaje się do gastronomi.
Ale to nie znaczy, że można przelewać mocny alkohol. Ja bym tego nie pił. Kup normalny silikonowy wąż. Kosztuje swoje, ale nie reaguje prawie z żadną chemią.
Odpowiedz
To znaczy ze to nie jest normalny silikonowy wąż?
Odpowiedz
Zdjęcie wstaw, albo linka. Skąd mamy wiedzieć co kupiłeś.
Odpowiedz

Link: http://www.cellfast.com.pl/produkty/22-w...stosowania
Odpowiedz
No niestety to wygląda na wężyk igielitowy.
Odpowiedz
W castoramie był opisany jako sylikonowy.
Znalazłem w opisie: przeznaczony do niskociśnieniowego przesyłu wody, powietrza, lekkich chemikaliów i wszelkich substancji spożywczych (bez zawartości tłuszczu).

Podpaliłem i okazał się to być wąż igelitowy, jakbym miał paragon to bym poszedł do castoramy zrobić zadymę ze oszukują ludzi.

Co zrobić z nalewką? Wylać ?

Odpowiedz
Daj próbkę do Sanepidu i niech sprawdzą czy nie jest szkodliwa dla zdrowia, czy nie jest toksyczna. Albo coś podobnego.
Ostrożności nigdy dość.
Odpowiedz
Dziś goryczka zdecydowanie przytłumiona. Postanowiłem że będę pił ten trunek, jeśli zadzieje się coś niepokojącego to go odstawie. Wąż 100% silikonowy już zamówiony na przyszłość.
Dziękuję wszystkim za wypowiedzenie się w temacie.
Odpowiedz
A jeśli będę zlewał nalewkę wężykiem z eurowinu do ściągania wina to nic się nie stanie Trzeba go wyparzyć przed pierwszym użyciem?
Odpowiedz
(28-11-2014, 18:13)koli_7 napisał(a): W castoramie był opisany jako sylikonowy.
Znalazłem w opisie: przeznaczony do niskociśnieniowego przesyłu wody, powietrza, lekkich chemikaliów i wszelkich substancji spożywczych (bez zawartości tłuszczu).

Podpaliłem i okazał się to być wąż igelitowy, jakbym miał paragon to bym poszedł do castoramy zrobić zadymę ze oszukują ludzi.

Przecież na opakowaniu napisane: "Polyvinyl chloride
multipurpose hose"

Polivinyl to nijak nie silikon.
Odpowiedz
Łatwiej będzie zlać nalewkę znad osadu, a resztę przefiltrować, np. przez ręcznik papierowy.
Odpowiedz
Mój miał foliowe opakowanie bez napisów.

(10-12-2014, 13:39)DarekRz napisał(a):
(28-11-2014, 18:13)koli_7 napisał(a): W castoramie był opisany jako sylikonowy.

Przecież na opakowaniu napisane: "Polyvinyl chloride
multipurpose hose"

Polivinyl to nijak nie silikon.
Odpowiedz
Nie wiem jak teraz ale 100% silikonowe węże z grubą ścianką miał Mariusz w Eurowinie w cenie około 12-13zł za m/b.
Bywają w sieci tańsze, po 4-6zł ale nie wiem jak z ich jakością.
Odpowiedz
Tu są niezłe: https://alkohole-domowe.pl/product-pl-33...-8-mm.html
Odpowiedz
Kurcze, też ostatnio zamówiłem wężyk niby silikonowy..2 dni temu zacząłem go używać (do wina z głogu) teraz chciałem zlać winogronowe ale w wężyku były drobinki wody, do czego na szczęście podszedłem nieprofesjonalnie bo ją zaciągnąłem i.. gorycz jak cholera Confused

Na pocieszenie te kropelki stały w tym wężyku 2dni.. ale czy winu podczas samego przelewania też się mogło coś stać?
Odpowiedz
Zawsze przed użyciem wężyka, obojętnie z jakiego materiału, przepłukuję ciepłą wodą. Po zakończeniu ściągania wina lub miodu ponownie przepłukuję i zawieszam go do obeschnięcia. Nie mam do tej pory żadnego problemu.

Pozdrawiam Janusz.
W wodzie widzisz odbicie własnej twarzy, w winie - serce drugiego człowieka.
Odpowiedz
@adam, a próbowałeś kawałek tego wężyka podpalić? Tak najłatwiej sprawdzić czy to rzeczywiście sylikonowy, czy ktoś Ci sprzedał igielitowy.

Ja postępuje tak jak @Janusz. Solidne płukanie przed i po użyciu. Jak dłużej nieużywany to z piro. Po umyciu wisi do następnego dnia, aż wyschnie i obcieknie woda.
Odpowiedz
No a powinien się podpalić czy nie?
Ja jak pisałem go wypłukałem, ale zamówiłem dosyć wąski ten wężyk - i nie zdążył wyschnąć przez co te drobinki wody zrobiły się gorzkie.. Pytanie tylko jak szybko ta gorycz powstaje.. nie chce nawet o tym myśleć
Odpowiedz
Oba się zapalą, ale inny będzie ogień i chyba popiół z silikonowego i inny z igielitowego. Obejrzyj filimk:
(28-11-2014, 07:45)inblue napisał(a): Jesteś pewien na 100%, że wężyk jest silikonowy,
a nie igielitowy lub z domieszką igielitu ?
Odpowiedz
Po obejrzeniu tego filmiku zdecydowanie jest to wężyk silikonowy.. tylko w takim razie skąd gorycz? Przecież nie mam gorzkiej wody :P
Zrobię jeszcze raz test z wodą
Odpowiedz
(22-01-2015, 14:10)adam1226 napisał(a): Po obejrzeniu tego filmiku zdecydowanie jest to wężyk silikonowy.. tylko w takim razie skąd gorycz? Przecież nie mam gorzkiej wody :P
Wężyk był niedokładnie przepłukany,
miałeś tam resztki wina, które zwyczajnie się utleniło i stąd gorycz.
Jeśli nie wierzysz - sprawdź.

Skocz do: