Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gruzińskie wina
Hej :) Czy ktoś coś gruzińskiego może polecić? :)
Odpowiedz
Saperavi - esencja gruzińskości.
Odpowiedz
Co byś nie kupił na pewno będziesz zadowolony :)
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Mukuzani mnie urzekło, saperavi taki standard, musi być dobre i można brać w ciemno. Kaketi (tak to się pisze?) też pyszne.
Śmieszna historia - piłem w Polsce saperavi z tej samej winiarni i tego samego rocznika co na miejscu, i miałem wrażenie, że dwa zupełnie inne wina.
Odpowiedz
Właśnie też byłam w Gruzji i miałam okazję spróbować białego wina od miejscowego, nigdy nie piłam takiego dobrego wina ;) Na miejscu miałam okazję spróbować czegoś na K... Kidzmanaure? (na pewno nie taka nazwa, ale coś takiego mi się kojarzy) i też było dobre :) Saperavi nie piłam...wszyscy zachwalają, więc może powinnam ;) Chciałam coś dobrego wybrać na prezent - z Gruzji jest o tyle fajne, że od razu można nawiązać do samego kraju przy rozmowie ;) ;)
Odpowiedz
Kindzmarauli - jak ktoś lubi słodkie wino to jest bardzo dobre. W Polsce do kupienia bez większych problemów np. Makro.
PS Byłaś w Gruzji i nie wiesz jakie wina są dobre?
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
(16-12-2016, 10:42)krzysztof1970 napisał(a): Kindzmarauli - jak ktoś lubi słodkie wino to jest bardzo dobre. W Polsce do kupienia bez większych problemów np. Makro.
PS Byłaś w Gruzji i nie wiesz jakie wina są dobre?

Przyjaciele Gruzini mają w nawyku stawiać  kilka niepodpisanych butelek na stół, i może nawet wymienią Ci co będziesz pić, ale rano stwierdzasz tylko bolący element niepamięci ::D Kupowanie tam wina w sklepie to ostateczność poza tym, więc i nazwy jakoś mniej w głowie zostają.
Z tamtych stron i tak najbardziej niezwykłe jest wino z granatów, jeśli można je podpiąć.

Skocz do: