Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I ZACHODNIOPOMORSKI ZLOT WINIARZY - Szczecin 2013
Robimhuk, wielka szkoda. Wykreślam z listy.
Może innym razem...

W święta zauważyłem pewien "defekt" kieliszków o dużych pojemnościach. Mianowicie, żeby dobrze "poczuć" wino w dużym kieliszku trzeba go nalać, przynajmniej do 1/3. W celu spożycia to jak najbardziej, ja tam dziennie degustowałem i oceniałem góra, trzy wina (bez wylewania) więc dałem radę ale co będzie przy większych ilościach?
Trzeba będzie, być może zastanowić się nad przeprowadzeniem konkursu w mniejszych kieliszkach.

Ot takie dywagacje, dzień przed spotkaniem...
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Oo widzę, że pierwszy powróciłem z niebytu ;)

Macieju gratuluję Cuvee 2012.
Podczas naszego - szkoleniowym trybem przeprowadzonego - konkursu zdobyło ono 95 punktów :wykrzyknik:
Bardzo dobrze zapowiadające się młode wino.

I Degustacje to dobra zajawka przed następnym spotkaniami. Jest tyle tematów do zgłębiania, że wręcz końca nie widać.
I to w winiarstwie jest piękne - ono nigdy się nie znudzi.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za spotkanie.

Grzesiek
Odpowiedz
Wygląda na to, że ja ogarnąłem się jako drugi...

Wyniki konkursu win Szczecińskich Degustacji Grudniowych:

WINA GRONOWE, CZERWONE, WYTRAWNE

I miejsce ---- Wielki Złoty Medal --- 95,0pkt --- Cuvee 2012 ------------- Maciek19660714
II miejsce --- Medal Srebrny -------- 87,5pkt --- Cuvee 2013 ------------- Maciek19660714
III miejsce -- --------------------------- 79,0pkt --- Regent 2013 ------------ KonradB
IV miejsce -- --------------------------- 75,0pkt --- Cascade/Bianca 2013 -- KonradB

Nagroda za pierwsze miejsce - forumowa koszulka.
Nagroda za trzecie miejsce - pudełko do przenoszenia wina

WINA OWOCOWE, MIODY, NALEWKI

I miejsce - za najlepszy trunek spotkania --- Mniszek lekarski 2011 --- Winnygrzemek
II i III miejsce z racji szumiących w głowach procentów nie zostało ustalone, ale każdy z uczestników otrzymał nagrodę za uczestnictwo w postaci pudełka do przenoszenia wina.

Nagroda za pierwsze miejsce - stojak do dekantacji wina

---------------------------------------------------------------------------

Dziękuję wszystkim za udział, wyborne towarzystwo i zaangażowanie.
To spotkanie było niesamowitym, niezmiernie ekscytującym przeżyciem. Pierwszy raz miałem okazję, w jednym miejscu i czasie skosztować tak wielu fenomenalnych trunków.
Zdjęcia w stopce.
Podczas spotkania został ustalony wstępny termin następnego, które dotyczyć będzie cięcia.

---------------------------------------------------------------------------

--- Bardzo ciekawą, w trakcie analizy punktacji okazała się zgodność ocen różnych sędziów w stosunku do danego wina konkursowego.

--- Po przeprowadzonym konkursie wina zostały nalane do osobnych kieliszków i ustawienie ich w kolejności wg. zajętego miejsca oraz powtórna analiza, niejako potwierdziła wcześniejszy werdykt sędziowski.

--- Wina degustowane były w większych kieliszkach ale nie omieszkaliśmy sprawdzić wpływu mniejszych pojemności na doznania zmysłu powonienia. Te większe oczywiście wygrały.

--- Ciekawym doświadczeniem okazało się badanie wpływu wody, chleba, serów miękkich i winogron na "czyszczenie" kubków smakowych. Tutaj najlepszym (moim zdaniem) okazało się połączenie kawałeczka sera i jednej jagody. Po takim "zagryzieniu" pierwszego łyka wina, drugi był znacznie wyraźniejszy.

--- Dyskusjom typu "aromat kontra bukiet wina" i tym podobnym nie było końca, a przecież dywagacje konkursowe to był tylko wstęp do kolejnego etapu, czyli degustacji win owocowych i miodów. Feeria barw, smaków i aromatów. Każdy kolejny trunek zaskakiwał i powalał na kolana. Trzeba przyznać, że nie pamiętam by pojawił się jakiś "niepijalny" produkt. Wszystkie były wspaniałe i każdy inny...

Jednym słowem - bajka.

Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za świetne spotkanie. Pouczająca wymiana doświadczeń w doborowym towarzystwie była super!!! Konkurs też był bardzo emocjonujący!!! :brawo:
Odpowiedz
Dzięki za spotkanie. Było wybornie. Maciek ty robiłeś zdjęcia może dasz radę coś wrzucić na forum.
Odpowiedz
Neidi, zdjęcia są w stopce, kliknij: "ZLOTY"

Na marginesie, zostało około siedmiu litrów wina:
https://picasaweb.google.com/11536956903...4168554626

Trzy butelki całe, a z reszty wykonałem kupaż. Skład na etykiecie butli. Dzisiaj próbowałem - smak wyborny. Ha, specjalnie spisałem skład gdyby wyszło jakieś CUDO...
I tak sobie myślę... jeżeli znaleźliby się chętni może pod koniec stycznia byśmy to wypili...

Dodatkowo, robiłem zlanie Cuvee 2013 i została mała buteleczka, tak jakby specjalnie dla ConradaB, którego nie było na spotkaniu.

Jeżeli ktoś na tak - zgłaszajcie akces. Jeżeli nie, będą czekać do wiosny.

Odpowiedz
(07-01-2014, 23:21)maciek19660714 napisał(a): jeżeli znaleźliby się chętni może pod koniec stycznia byśmy to wypili...
Piszę się, tylko termin musimy dogadać bo teraz mi się sesja egzaminacyjna zaczyna
(07-01-2014, 23:21)maciek19660714 napisał(a): Dodatkowo, robiłem zlanie Cuvee 2013 i została mała buteleczka, tak jakby specjalnie dla ConradaB, którego nie było na spotkaniu.
Zaklepana! :D
Odpowiedz
Sesja to sesja!
Daj znać jak pozaliczasz. Powodzenia.

Odpowiedz
Ale profesjonalne spotkanie - tylko zagrychy trochę Wam zabrakło :diabelek:
No ale chłopak z gitarą to już jest coś.
Może wpadłabym do Was na kolejny zlot (w końcu Szczecin nie tak daleko od Poznania). Może Taśmola namówię ...

Pozdrówka

Hanka
Odpowiedz

Szczecińskie degustacje były świetne! Zagrychy było pod dostatkiem a trunków aż nadto!

W styczniu mnie niestety nie będzie ale już się nastawiam na spotkanie o cięciu winogron.
Odpowiedz
Han_ka, byłoby super gdyby udało się Wam przyjechać. Jakoś tak się z tą zagrychą złożyło, że wystarczyły nam sery, winogrona, chleb i trochę mięsa. Nawet jeszcze zostały resztki.
Widziałem na zdjęciach, że sędziowałaś w Gostomii. Nooo to Ty koniecznie musisz przyjechać i podszkolić naszą komisję sędziowską.

W związku z takim obrotem sprawy na początku lutego otworzę nowy temat i zobaczymy ilu będzie chętnych i jaki termin się wyklaruje. W lutym, zwykle w Szczecinie są dwa tygodnie mrozu. Może właśnie wtedy należałoby coś zdegustować coby nie zamarznąć...

Spotkanie dotyczące cięcia to trzeba by zaplanować jakoś tak w kwietniu, może pod koniec marca gdyby w tym roku wcześniej zaczęło się ocieplać.

Odpowiedz
Strasznie daleko jesteście, też bym wpadł, ale te 600km po Polsce.
Na jednym zdjęciu zauważyłem ludwik, ile punktów otrzymał? :D
Odpowiedz
Ludwik otrzymał 100 pkt za pomoc w umyciu 100% szkła do czego zresztą w bardzo dużym stopniu przyczynił się chłopak z gitarą. Neidi bowiem, zapomniałem dotychczas o tym wspomnieć, nie tylko gra na gitarze i ładnie śpiewa ale i wspaniale zmywa...

Fakt daleko strasznie. Nawet jakbyś dojechał do Poznania i resztę drogi przejechał z poznaniakami to i tak sam musiałbyś też sporo pokonać. W związku z tym jestem za ustanowieniem nowych standardów, które mogłyby dotyczyć takich małych zlotów; dziesięć, dwadzieścia osób składa się na wachę (także te mieszkające w miejscu docelowym) i jest gitara. W przypadku dziesięciu osób koszt wyniósł by 40zł, w przypadku dwudziestu osób nomen omen dwadzieścia zł.

Han_ka, jeżeli się zdecydujecie to nie zapomnijcie namówić i zabrać PiotraSz i kogo tam jeszcze zdołacie "zapakować"... Spanie jest u mnie dla 5 osób lub siedmiu-ośmiu przy lekkim ścisku. Luksusów nie ma ale materace i łóżka są. WinnyGrzemek co nieco o tym wie, ponieważ po ostatnim "last shocie" nalewki, lekutko (ale tylko lekutko) zaniemógł i nocował sobie cichutko i spokojne u mnie. Tutaj nikt nikogo nie budzi przed piętnastą...
A sen do tej godziny to najlepsze lekarstwo na pozlotowe "dolegliwości"...

Odpowiedz
Dziękuję, Maćku, za zaproszenie. Z tymi moimi kompetencjami sędziego to bym jednak nie przesadzała - dopiero się uczę od mądrzejszych (i wybieram się w lutym na kolejne szkolenie sensoryczne :D) Szczecin mnie kusi od jakiegoś czasu, bo ładny, bo mam tam dobrą znajomą. No i daleko nie jest.. Więc kto wie.

Kilis, jakby co, to po drodze możesz przenocować u nas w Poznaniu. I mógłbyś też zabrać 1stGreena, którego trzeba zaktywizować.

Pozdrawiam wszystkich

Hanka

A tak na marginesie, kim jest PiotrSz? (PiotrzeSz, jeśli się poznaliśmy, to wybacz mi :diabelek:)
Odpowiedz
(16-01-2014, 22:45)Han_ka napisał(a): Kilis, jakby co, to po drodze możesz przenocować u nas w Poznaniu. I mógłbyś też zabrać 1stGreena, którego trzeba zaktywizować.
Jak Maciek nas wszystkich pomieści :)
W sumie te 400km dam radę, droga nie najgorsza. Dalej mógłbym się z wami zabrać.
W Szczecinie nigdy nie byłem.
Jak wina dojrzeją to może miałbym coś ciekawego do wypicia.
Odpowiedz
Wszyscy się zmieszczą. Gość w dom Bóg w dom.
Najwyżej trochę się ściany rozciągnie...

Odpowiedz
W razie czego ja jestem otwarty na spotkanie pod koniec stycznia. Jak będzie data bo będę wiedział czy mnie żona puści.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że jednak koniec lutego byłby lepszym terminem.
Głupio byłoby bowiem, nie zaczekać aż KonradB zaliczy sesję, a i Poznaniacy oraz Warszawiacy będą mogli rozłożyć sobie w czasie wyjazdy. Na początku lutego jest przecież Szkolenie Sensoryczne.

Rzuciłem teraz "okiem" na kalendarz, a konkretnie na stronę z Absyntami Bogiego - czyli Luty; może termin 22 sobota, byłby odpowiedni?

Odpowiedz
(17-01-2014, 21:00)maciek19660714 napisał(a): czyli Luty; może termin 22 sobota, byłby odpowiedni?
Na mnie nie patrzcie. Mam 19te urodziny wtedy ;)
Odpowiedz
No to następna sobota 1 marca?

Odpowiedz
(16-01-2014, 11:13)Han_ka napisał(a): Ale profesjonalne spotkanie - tylko zagrychy trochę Wam zabrakło :diabelek:
No ale chłopak z gitarą to już jest coś.
Może wpadłabym do Was na kolejny zlot (w końcu Szczecin nie tak daleko od Poznania). Może Taśmola namówię ...

Pozdrówka

Hanka

No i Hania mnie namówiła. A jak się zaweźmiemy to cała pyrlandia się zleci.
Odpowiedz
No to bombowo.

Jak przez kilka dni nikt nie zaneguje terminu 1 marca otworzę nowy temat dotyczący spotkania.
Dla porządku, jeżeli komuś nie pasował by ten termin to proszę podać inny.

Odpowiedz
Maciek,
ja dogrywam zlot w Poznaniu ale mam nadzieję, że terminy nie będą kolidować. A tak przy okazji zapraszamy do Poznania. Miejsca noclegowe się znajdą.
Odpowiedz
Macie już jakiś termin?

Odpowiedz
Jeszcze nie mamy - czekam na informację kiedy sala w ODK będzie wolna.

Skocz do: