Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Konkurs Win Domowych Łódź 2011
Ja również jestem zadowolony. Moje kiwiowe 4 m-sce tuż za podium,a winko z kwiatów CZB. wysłałem bez większego przekonania,żeby nie wysyłać jednego i też niezły winik w 14/24.
Dzięki :)
i pozdrawiam
Paweł
Odpowiedz
no to Twoje kiwiowe mnie zafrapowało - musze pomyślec czy nie popełnić jakiejś próby
Odpowiedz
Zapewniam,że warto!!! :spoko:
Odpowiedz
Ja również wziąłem udział w konkursie jednak jego wysoki poziom i punkty jakie moje winko osiągnęło (m. 18/21 :kwasny: ) uświadamia mi jak wiele spraw muszę jeszcze dopracować i jak daleka droga jeszcze przede mną żeby zostać naprawdę dobrym winiarzem. Jednak pomimo wyniku jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w tym konkursie :) Oczywiście gratuluję wszystkim zwycięzcom i życze im dalszych sukcesów!:big:
Odpowiedz
(07-11-2011, 09:23)Olimpus napisał(a): Ja również wziąłem udział w konkursie jednak jego wysoki poziom i punkty jakie moje winko osiągnęło (m. 18/21 :kwasny: ) uświadamia mi jak wiele spraw muszę jeszcze dopracować i jak daleka droga jeszcze przede mną żeby zostać naprawdę dobrym winiarzem. Jednak pomimo wyniku jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w tym konkursie :)

Witaj
Z Twoich informacji wnioskuję że Twoje wino było w kategorii ,,czerwone słodkie "
Byłem w komisji oceniającej te wina i muszę przyznać że prawie wszystkie były naprawdę godne uwagi , wykonane bardzo dobrze.
Uważam że w tej kategorii ( bo tylko tu mogę oceniać) nawet 18 m-sce na 21 wystawionych win nie przynosi Ci ujmy.
pozdrawiam życząc sukcesów ;)
Odpowiedz
Może kilka uwag do uczestników konkursu. Poziom konkursu jest dość wysoki (co nas bardzo cieszy) a uczestnicy wystawiają coraz lepsze wina. Komisja ocenia parametry wina według podanego w regulaminie klucza. Uzyskanie medalu brązowego świadczy, że wino było bardzo dobre. Złoty medal może uzyskać jedynie wino wybitne! Do tej pory jeden uczestnik zdołał zdobyć Złoty Medal. Taką mamy politykę, że Złoty medal to jest naprawdę coś wielkiego i niełatwo go zdobyć.

Przekładając te uwagi na zdobyte punkty, to wina które zdobyły 10 punktów lub wyżej, są bardzo przyzwoitymi winami. Nie ma co się ich wstydzić. Wino marne to poniżej 6 - 7 punktów.

Trzeba przeanalizować braki i wady wina aby następne nastawy dawały lepsze wina. Jednak poprawa jakości o 1 punkt, jest oczywiście łatwiejsza , gdy wino oceniono na 10 punktów niż wtedy gdy wino dostało notę 15,5 punktów.
Odpowiedz
Ja mam tylko jedną uwagę - trzeba usprawnić kodowanie :P Mój portwajn zgłoszony jako czerwone wytrawne - wylądował jako białe :diabelek: ciekawe jak to wpłynęło na jego ocenę :chytry:
Odpowiedz
Pełne wyniki dostępne w tym miejscu http://www.klubwiniarzy.pl/imprezy-konku...ch-od-2011

pozdrawiam i do przyszłego roku!
Odpowiedz
Zapraszam wszystkich do zapoznania się z artykułem omawiającym wina nadesłane na Konkurs Win Domowych Łódź 2011.

Osoby które brały udział w konkursie, zapewne z ciekawością porównają cechy wystawionego wina z opiniami sędziów. Wszyscy pozostali, opinie sędziowskie, mogą potraktować jako wskazówkę aby wystawiane do konkursu wina zdobywały więcej punktów.

Zapraszam TUTAJ do lektury.

Skocz do: