Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III ZACHODNIOPOMORSKIE ZLOTY WINIARZY - Szczecin 2015
Maciek jeszcze raz dzięki wielkie za weekendowe żagle :) Wypad bardzo udany pogoda dopisała. Mimo za dużego sprzętu daliśmy radę i trzeba było tylko zmienić kurs na Świnoujście :) Mimo trzech dni żeglarsko/motorowych przygód nie brakowało. Za niskie mosty, sieci rybackie, natrętne kaczki. Bosman Wazelina smarował co się da :) Taką wyprawę trzeba koniecznie powtórzyć :)
Odpowiedz
Jasne, że trzeba powtórzyć. Bo ja też chcę popłynąć - niestety w ubiegły weekend nie dane mi było.

Pozdrowienia dla żeglarzy :-)
Hanka
Odpowiedz
To ja dziękuję za wspaniałe towarzystwo. No i piwka - niebo w gębie. Wczoraj z LP jedno, dzisiaj pewnie drugie, a w piętek trzecie - delektuję się powoli.

W ogóle, takiej załogi ze świecą szukać... Przygód nie brakowało - jak to na żaglach.
Wózki nasmarowane przez bosmana śmigają jak się patrzy. Kasia, ćwicz ratowniczy. Przyda się następnym razem.
Hania, żałuj...

Jutro wypływam w kolejny rejs; pewnie znowu do Świnoujścia, tym razem wyjdę w morze. Tylko na dwie mile ale zawsze to Bałtyk i fale jak się patrzy...

Chętnych zapraszam do końca września, w każdy weekend.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
W zeszły weekend był kolejny rejs.

Na początku nieźle wiało ale przed Świnoujściem złapała nas flauta, no ten skwar...
https://picasaweb.google.com/11536956903...9670428994
ochłodzić trzeba się było, nie raz:
https://picasaweb.google.com/11536956903...5654671074

Ale w Świnoujściu, przyjemna bryza. No i jedzonko:
https://picasaweb.google.com/11536956903...0986335042
https://picasaweb.google.com/11536956903...8743255522

Pewnie trudno będzie uwierzyć ale podczas robienia ostatniej fotki padał deszcz - dlatego siedzimy pod plandeką... Kapało na przystani, świeciło słońce, a odrobinę dalej, błyskały pioruny - widok niezapomniany... I to wszystko podczas jednego dnia...

Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Witam jestem młodym forumowiczem mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona winiarzy
Odpowiedz
Oczywiście, przyjmiemy z radością.
Napisz jakie wina popełniasz, ewentualnie co uprawiasz.

Śledź ten temat. Następne spotkanie, to prawdopodobnie "SZCZECIŃSKIE DEGUSTACJE STYCZNIOWE" - nasze szczecińskie Beaujolais Nouveau. No chyba, że wcześniej - po zbiorach - znowu będzie "UTYLIZACJA NIEUDANYCH NASTAWÓW", tudzież nowych wodniaków z tego i tamtego. U mnie jeden taki już pracuje. To niezwykle tajna impreza...

Wyślij, na PW nr tel - zadzwonimy.

Odpowiedz
Moja winniczka bazuje głównie na 50 krzewach ronda. W przyszłym roku chcę dosadzić około 30 krzewów solarisa. Winniczka mieści się w Skolwinie.
Odpowiedz
Świetnie, będą więc trzy wina do porównania w styczniu. Do tej pory mieliśmy tylko dwa.

Odpowiedz
Emil, witaj - nomen omen - w "gronie" szczecińskich Forumowiczów.

Ja mieszkam prawie po sąsiedzku Twojej działki bo na Bukowie.

Grzesiek
Odpowiedz
A gdzie konkretnie bo zawsze można się gdzieś spotkać i pogadać :)

Skocz do: