Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IV ZACHODNIOPOMORSKIE ZLOTY WINIARZY - Szczecin 2016
(16-11-2016, 17:07)kilis napisał(a): Niestety trzeba mieć konto w góglu i być zalogowanym. Ja nie mam i też nie widzę.
Elegancko by było podawać linki otwarte dla wszystkich ponieważ nie każdy ma ochotę "ściągać majty" przed wujem guglem.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Ja jestem zalogowany a i tak linki nie działają
Odpowiedz
Przepraszam za niedopatrzenie ale to wszystko wina kretyńskiego wujka gugla; zlikwidowali Picassę i wszystkie moje albumy skopiowali do Google Albums, uniedostępniając je przy okazji. W Picassie były udostępnione, a ja teraz nie sprawdziłem. Ot co. Nie trzeba więc ściągać majt - linki z poprzedniego posta otwierają się już normalnie. Wylogowałem się i przetestowałem.

Emil, raczej to nie Aurora - mówiłeś, że choruje mocno, a u mnie przynajmniej Aurora, nie była podatna. No może trochę na MP ale jeden oprysk wystarczył. No i ten smak i aromat Twojego wina - nie sądzę aby owoce tak puste w smaku dawały to co degustowaliśmy. Moim zdaniem to musi być coś innego.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Maciek jak Wy to robicie, że pijecie już Regenta 2016? U mnie dopiero tydzień temu zakończył fermentację. Nawet jak u Was było to wcześniej to i tak jest to świeżak.
Odpowiedz
Hmm.
Zebrałem regenta 24 września.
26 października wino już było po 2 zlaniu, jestem pewien że na dzień dzisiejszy jest już klarowne i da się go pić.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
(17-11-2016, 08:55)vanKlomp napisał(a): U mnie dopiero tydzień temu zakończył fermentację.
Kiedy żeś go zebrał?
Riesling u mnie jeszcze fermentuje, ale Rondo już dawno po drugim zlaniu, zasiarkowane.
Próbować co się z nim dzieje, czy coś poprawić już można, a nawet wskazane.
Odpowiedz
Zebrałem 12.10. W tym roku jakoś ciężko dochodził do odpowiednich parametrów. I wyjątkowo długo fermentował (+15). Jest po pierwszym zlaniu. Na razie wygląda ok.
Odpowiedz
VanKlomp, w końcu to było Beaujolais Nouveau http://wroclawskiejedzenie.pl/2016/11/16...znik-2016/. W tym w naszym przypadku, daleko, daleko na północy.
Dobre owoce to dobre wino... Mamy tu w Szczecinie całkiem ciekawe siedliska... Zapraszamy w przyszłym roku, każdy jest mile widziany na spotkaniu.

Następne relacje, zapewne przy okazji SZCZECIŃSKICH DEGUSTACJI LUTOWYCH albo podczas spotkania W MARCU JAK W GARNCU. W każdym razie będziemy obserwować, degustować i oceniać nasze produkty wnikliwie! Tu nie ma, że boli. Bolejemy jedynie nad tym, że Kilis i Jarek mają tak daleko...
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
(17-11-2016, 08:55)vanKlomp napisał(a): Maciek jak Wy to robicie, że pijecie już Regenta 2016? U mnie dopiero tydzień temu zakończył fermentację. Nawet jak u Was było to wcześniej to i tak jest to świeżak.

Regenta zebrałem 30 września. 10 października było po fermentacji.

Prosty system oceniania (najlepsze, dobre, gorsze i najgorsze) zmusił do wystawienia surowych ocen, bez rozmieniania się na drobne. W kilku przypadkach miałem ochotę dać ex aequo - przyjęta reguła nie pozwoliła.

Brawo dla Maćka za dopieszczone Białe.
Emila Rondo - już dobre.
Swojego Regenta oskarżyłem (w ciemno) o przesiarkowanie - a wiem przecież na pewno, że siarki to on przez całe swoje krótkie życie nie widział.
tel 600 72 72 93
winnygrzemek@o2.pl

Skocz do: