Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS NALEWEK DOMOWYCH - WYSOWA 2018
Heniu niestety teraz sklepy winiarskie w całej Polsce i za granicą mają oblężenie.
Tegoroczna "klęska urodzaju" i wczesne zbiory spowodowały niesamowite braki wszędzie.
Winiarze wykupują potężne ilości sprzętu i środków.
Nie przypominam sobie roku aby nie szło nawet siary kupić :D
Na szczęście szał już mija i wszystko powinno wracać do normy.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
Jarku, ja przecież nie nerwowo reaguję tylko opisuję sytuację na już (w sumie komiczną - 6 wybranych niedostępnych). Jestem pewien, że w wyniku rozmowy telefonicznej w poniedziałek otrzymam info, że "zaraz" oczekiwane towary będą dostępne.
Tak nawiasem mówiąc, o czym jestem przekonany, to nie klęska urodzaju ale wzrost popularności naszego hobby i samego eurowinu taką sytuację sprokurowały.
Rosyjscy naukowcy po latach badań odkryli, że aby przenieść się w przyszłość, wystarczy poczekać
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Podaję przepis na nalewkę wiśniową;
5 kg wydrylowanych wiśni z własnego ogrodu. Jak wpadła jakaś pestka to się tym nie przejmowałem. Prawdopodobnie Łutówka, zerwana w momencie jak ja uznałem, że już są dobre.

Do wiśni z dużą zawartością soku, wlane i szybko wymieszane 1 litr spirytusu 96% i 0,5 litra rumu. Dosłodziłem 1 kg miodu gryczanego. Po rozpuszczeniu się miodu, słój z zawartością trafił do chłodni w temperaturę około 5 stopni. Po dobie, na noc włożyłem do słoja dwie nieduże gałązki mięty.  Rankiem, mięte usunąłem, a słój trafił w temperaturę pokojową na około jeden miesiąc. Potem zlanie, filtrowanie.
 W nalewce nie wybija się gryka, ani mięta, rum też się nie narzuca.  Owoce przydadzą się do ciast i lodów.
Pozdrawiam zbyszek
Odpowiedz
Z tą gryką i rumem to mnie zaskoczyłeś.
Nie przypominam sobie aby ktoś je tam rozpoznał.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
W którejś nalewce sam rozpoznałeś grykę. Nie wiem, czy nie tu.
Odpowiedz
PROSZĘ ABY ZWYCIĘZCY SKŁADAJĄC ZAMÓWIENIA W SKLEPIE EURO-WIN DODAWALI INFORMACJĘ W KOMENTARZACH JAKO PRZYPOMNIENIE, ŻE TO NAGRODA Z KONKURSU NALEWEK ITP.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
Oto i nasza (moja i mojej LP) nagroda. Sklep Eur-Win dołożył do nagrody miły bonusik (dzięki Mariusz) tak, że i na haki do wędzarni oraz piro wystarczyło.

Załączone pliki Miniatury

Rosyjscy naukowcy po latach badań odkryli, że aby przenieść się w przyszłość, wystarczy poczekać
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Niech Ci wiernie służy.
Odpowiedz
Pekny!
Jeszcze raz Gratulejszyn! ;)
 Pozdrawiam
 Narc

Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy...
Odpowiedz
Ale pikna!
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Otrzymaliśmy (z LP) cudownej urody dyplomy.
Jarek (Erikos) wielkie dzięki i szacun dla porządnie "odwalonej" roboty (no pewnie LP pomogła jak zawsze).
Szczególne podziękowania dla ANI za projekt podkładu dyplomów.

Odpowiedz
Oj tam, ja tylko nabazgrał jak umiał.
Żona adresowała koperty :spoko:
Bardzo dziękuję za nieocenioną pomoc grafikowi w osobie Henia.

Cieszę się, że do Was już dotarły i mam nadzieję, że poczta szczęśliwie doręczy wszystkim.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
(10-10-2018, 17:50)Erikos napisał(a): Oj tam, ja tylko nabazgrał jak umiał...........
Jak umiał, to się pewnie i podpisał jako Prezes? :niewiem:

(10-10-2018, 17:50)Erikos napisał(a): Cieszę się, że do Was już dotarły.........
Nasza radość będzie wspólna, jak i do mnie dotrą. :o

Edit. Nasza radość jest już wspólna.

Dzięki.
Dyplomy EXTRA!!!!
Odpowiedz
Wczoraj donosiciel przyniósł dyplomy. Jestem zachwycony!

Szata graficzna na wysokim poziomie i miło zobaczyć zmianę formy.
Mniejszy, nie znaczy gorszy ;)

Z roku na rok zauważam wzrost jakości trunków w konkursach Wysowskich i wraz z nim rozwój całej oprawy konkursów.
Tak trzymać!

Dziękuję i pozdrawiam
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
Odpowiedz
DYPLOMY datarły!
Dobra robota! Dziękuję! ;)
 Pozdrawiam
 Narc

Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy...

Skocz do: