Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imieniny
Witajcie,

Ciekawi mnie czy w waszych rodzinnych stronach świętuje się tradycję imienin? Ja wywodzę się z wielkopolski i jest to święto średnio teraz popularne, a przynajmniej w kręgu moich kolegów. Jestem ciekaw, gdyż mam odczucie, że święto to wymiera, a szkoda, bo to świetna okazja żeby się spotkać przy winku, trochę poimprezować. Co o tym sądzić? Będzie jak w Szwecji czy Niemczech, gdzie zwyczaj został prawie całkowicie zapomniany?
Odpowiedz
Wolę imieniny zamiast urodzin. W dodatku imieniny mają znaczenie religijne, bo w danym dniu jest wspomnienie imiennika. Kiedyś imieniny obchodziło się w dniu, który wypadał najprędzej po urodzinach. Teraz często jak kto chce. Chociaż u mnie to różnica jednego dnia.
U mnie dzwoni się/wysyła wiadomości/ jeździ się na urodziny i imieniny.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Nie mam takiego dylematu, bo mam wszystko w jednym dniu. hahahah.
W okolicy, przeważnie celebruje się urodziny i popularne imieniny np. Anny, Tadeusza, Marka, Jolanty, Pawła, Macieja, Małgorzaty itd.
Odpowiedz
Ja honoruje tylko urodziny i w mojej rodzinie też . A imieniny to obchodzą w
Małopolsce.

Pozdr/Gliwice
Odpowiedz
Kiedyś, gdy byłem jeszcze małym chłopcem hej, rodzice mieli taki zwyczaj że urodziny to były dla rodziny, ciotki, wujkowie i kuzynostwo z całego miasteczka wpadało, imieniny były dla znajomych, kolegów, koleżanek i przyjaciół z miasteczka, pracy. Oj, ludziska się wtedy weselili i bawili. A dziś? No niby Mirosława jest w Lutym i to wszystko.
Odpowiedz
Ja sam nie obchodzę imienin, swoich czy innych. W rodzinie imieniny zawsze obchodziły ciotki i wujki, nigdy ich nie lubiłem :)

https://kawydobiura.pl
Odpowiedz
Imienin czy ciotek? :diabelek:
Odpowiedz
Obchodzę oba święta, jeśli chodzi o moje, a innych osób w zależności od ich decyzji. Z okazji naszych imienin/urodzin w rodzinie idziemy na uroczysty obiad, a potem świętujemy w domu. Jak się uda i dobrze złoży to urodziny trwają nawet i 3-5 dni, żeby nikt nie został pominięty, że może wziąć udział. Np. teraz niedługo będą moje imieniny i ich zakończenie to akurat początek urodzin Trusia.

Odpowiedz
mieszkam w warszawie ale też tymczasowo w trójmieście bo i tu i tam mam rodzine i mało kto z moejj rodziny obchodzi imieniny , mam wrażenie że tylko nieliczne osoby i to władsnie z pomorza :) wymiera to święto , ale w sumie wcale się nie dziwię :

Proszę o poprawienie błędów ortograficznych - Administrator
Odpowiedz
Niczego nie obchodzę, nie zamierzam świętować procesu własnego starzenia.
Odpowiedz
(04-07-2016, 19:06)Zibi napisał(a): Niczego nie obchodzę, nie zamierzam świętować procesu własnego starzenia.

:diabelek:
To Nowego Roku też nie oblewasz?
Odpowiedz
(04-07-2016, 19:10)vanKlomp napisał(a):
(04-07-2016, 19:06)Zibi napisał(a): Niczego nie obchodzę, nie zamierzam świętować procesu własnego starzenia.

:diabelek:
To Nowego Roku też nie oblewasz?

W zasadzie nie, ale jak ktoś wpadnie to fajnie dać mu do spróbowania to i owo..Mozna tak każdego dnia, bez czekania na święto, na upartego okazja się znajdzie. No choćby ku zdrowotności - dlatego staram się robić trunki o leczniczym działaniu.
Odpowiedz
Ja imieniny zawsze świętuję. Kolejna okazja do picia i imprezowania :) Urodziny, imieniny, rocznice, jakieś sukcesy - zawsze imprezuję z tych okazji ;)
Odpowiedz
W małopolsce i to i to jest obchodzone, chociaż w przypadku dorosłych bardziej imieniny. Dzieci obchodzą tylko urodziny - przynajmniej u mnie w rodzinie ;)
Odpowiedz
U mnie na Dolnym Śląsku jest podobnie. Dzieci urodziny, dorośli imieniny :)
Urodziny w kręgu dorosłych zdarzają się rzadko.
Odpowiedz
W pomorskim, przynajmniej w kręgu mojej rodziny i znajomych dorośli obchodzą tylko imieniny, a dzieci urodziny. Chociaż teraz coraz częściej dzieci które stają się dorosłymi w mojej rodzinie pozostają przy obchodzeniu urodzin.
Życie po prostu jest. Trzeba płynąć wraz z nim.
ATERIMA HR - executive search w Krakowie

Skocz do: