Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JESIEŃ - Pozyskiwanie sztobrów
(19-10-2015, 22:44)maciek19660714 napisał(a): Jeżeli już chcesz się bawić w ukorzenianie to... też tylko wiosną. Zakop je na zimę. Stratyfikacja to ważny proces...
Maćku,przybliż co masz na myśli pisząc o stratyfikacji sztobrów?

Myślałem,że już wiele wiem ale widać że nie....:ksiazka:
Odpowiedz
(15-11-2015, 17:54)janik napisał(a): Myślałem,że już wiele wiem ale widać że nie....:ksiazka:

Pewnie z nasion jeszcze nie rozmnażałeś - nic straconego;)
Odpowiedz
Stosując stratyfikację zwiększa się znacznie procent skuteczności ukorzeniania. Najkrócej - Nie ma odpowiedniejszej temperatury i wilgotności niż na dwudziestu-trzydziestu centymetrach.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Maćku, jesteś pewien, że nie mylisz dobrych warunków do przechowywania sztobrów ze stratyfikacją?
Mi potrzeba stratyfikacji kojarzy się z wiosennym wysiewem nasion i może jeszce ze szczepieniem sadzonek - odpowiednie warunki do zrostu zrazu z podkładką
Odpowiedz
Po chwili namysłu, muszę przyznać, że... nie jestem pewien.
Mam wrażenie, iż zeszłym roku - kiedy bawiłem się trochę w ukorzenianie - czytałem gdzieś o tym. Z pewnością, pojęcie stratyfikacji dotyczy nasion.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
(29-09-2014, 19:09)Zbyszek T napisał(a): Wrocław i okolice
Gdyby ktoś chciał patyki, to jak będę ciął (listopad) to można sobie podjechać i wziąć za free ile dusza zapragnie :-)
Rondo, Regent, Dornfelder, Pinot Noir Precoce, Marechal Foch, Leon Millot
Solaris, Hibernal, Seyval Blanc, Bianca, Jutrzenka
Agat Doński, Muscat Blue, Nero, Arkadia, Regina, Łora

Witam
Czy ta sympatyczna oferta jest aktualna również w tym roku?
Przypomina mi się moje afrykańskie safari. Ktoś zapomniał korkociągu i przez kilka dni musiałem pić wodę jak zwierzę.
Parafraza W.C. Fields'a

Odpowiedz
Witam grono!

Poszukuję sztobrów odmian: aron, aniuta, alieksa, century, aloszenkin, lub podobnych deserowych lub deserowo-przerobowych odmian.

Czy ktoś mógłby coś pomóc w tej sprawie? :)
Pozdrawiam serdecznie
Filipek

Skocz do: