Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką prostą nalewkę na początek?
Dzień dobry

Zaczynam przygodę z alkoholami własnej produkcji.
Zaopatrzyłem się w 3 balony po 5 litrów, w jednym nastawię nalewkę miodową a w drugim chciałem wymłodzić coś aromatycznego, ziołowego i zdrowego
Ogarnęła mnie trwoga przy przeglądaniu przepisów, na każdą nalewkę nastawić trzeba z 10 ziół a nazwy połowy z nich pierwszy raz słyszę...
Co prostego polecilibyście mi na początek z 3-5 ziołami i 100% skutecznością wykonania?

Widziałem na Alledrogo zestawy "zaprawka ziołowa" z różnymi skomponowanymi już ziołami i przyprawami. Może kupić takiego gotowca?

Pozdrawiam, Janusz

Odpowiedz
Nalewką ziołową, która wychodzi za każdym razem jest Marco Polo, z tą tylko różnicą, że jest on jest czerwony. Poza tym zawiera anyż, a on nie wszystkim smakuje. Może na początek wykonasz Nalewkę Herbacianą; zawsze wychodzi, a składniki (chociaż nie jest zbytnio ziołowa) są łatwo dostępne. Możesz wykonać Beherovkę idąc w Poznaniu na Słowackiego do zielarni i kupując zioła według listy; polecam wychodzi.

Pozdrawiam
Maciej
Odpowiedz
mrKoval - postaraj się o dziką różę (może jeszcze znajdziesz na polach, albo zakup suszoną u kolegi "winnygrzemek") i nastaw żenichę kresową. Będzie i zdrowotnie i smacznie.
Możesz też zakupić mrożone owoce (poszukaj nalewki staropolskiej na forum (na wiśniach) - właśnie będę zlewał i już widzę, że będzie pycha.
Zwracam też Twoją uwagę na nalewkę farmaceutów z jej wszystkimi modyfikacjami (na forum jest sporo).
Obyś tylko na bazę miał kaski dość to utrzymanie na zimę masz.
O i jeszcze proboszczówka (nalewka plebana).
Porterówka (szybka i smaczna), krupniki (czasu wymagają zwykle) i wiele innych.
Odpowiedz
Z 3-ema ziołami, to trójcówka, nie na teraz, ale na przyszłość, prościej się nie da.
Odpowiedz
Ja na poczatek bym robil 0.5l - 1l nastawy.. zamiast 3 bedziesz mial 15-30 :> A potem sam ocenisz co wyszlo najfajniej.
Odpowiedz
Niezawodna, zawsze udana- wiśniówka (mrożone wiśnie wszędzie dostępne).
Odpowiedz
(22-01-2010, 17:28)piper napisał(a): Niezawodna, zawsze udana- wiśniówka (mrożone wiśnie wszędzie dostępne).

Piper, ale kolega chce ziołową, wyraźnie napisał, że ma być ziołowa i zdrowa :wykrzyknik:

Pozdrawiam
Maciej

EDIT: Wielkopolska pozdrawiam Małopolskę i resztę kraju :polewam:

Skocz do: