Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak długo może leżeć wino domowej roboty?
Question 
Wino kupowane w sklepie ma zazwyczaj kilka lat przydatności do spożycia. Nie stać mnie na te super hiper drogie, więc nigdy pewno nie sprawdzę procesu starzenia z tych lepszych etykiet. Stąd moje pytanie, jak długo Wasze wina zachowały dobry smak? Może wina po dziadku, pradziadku? Oczywiście zakładając przechowywanie w należytych warunkach. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
https://wino.org.pl/forum/Thread-by%C5%82em-w-piwnicy

Niedawno bylem  - pełna .
Odpowiedz
W ubiegłym tygodniu piłem swoje porzeczkowe (białe) z 1996. Jak na moje gusty bardzo dobre, no może szkoda, że półsłodkie. Lepsze było by półwytrawne. Najstarsze wina domowe jakie piłem to 35 letnie z czarnego bzu i 30 letnie jabłkowe. Oba słodkie ale bardzo dobre.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Dzieki!
Odpowiedz
Witam.
Boullii.. U ciebie takie wina leżą. W piwnicy, czy u sąsiada. Takie długie lata. Dziesięcioletnie piłem takie wino kiedyś, ale nie wiem z czego było. U mnie najwyżej do trzech lat leżą.
Pozdrawiam
Eugeniusz
Gliwice
Odpowiedz
Najstarsze wino w domu mam z 1982 czyli 38 lat. Mam zamiar je wypić za dwa lata. Sporo butelek z lat 90 i od 2000 to już z dwie, trzy setki by się nazbierało w większości miody ale komu by się chciało to liczyć.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.

Skocz do: