Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak powinna wyglądać prawidłowo zrobiona matka drożdzowa ??
Witam ..
Jestem początkującym winiarzem i mam pytanie dotyczące wyglądu MD. Z jakieś pare godzin temu wziołem sie za zrobienie mojej pierwszej MD a więc gotowałem 250 ml soku dodając łyżke cukru po ostudzeniu wlałem to do 1l butelki wlewając również drożdze Biowin,następnie zakorkowałem butelke korkiem z waty. Juz po 15 minutach na dnie butelki pojawiły sie takie białe "okruszki" :) nie wiem czy to padniete drożdze ?? ale w górnej częsci buteli sok zmętniał i rozjasnił.
Wszystko jest w porządku czy juz jest po MD ??
Odpowiedz
A na instrukcji napisane jest że ile czasu trzeba czekać na efekty?

Mają być bąbelki.
Odpowiedz
nie bój żaby, te okruszki to susz jabłkowy na którym znajdowały się drożdże winiarskie. Jeżeli soczek zmętniał i czuć lekki zapach drożdży to wszystko jest w jak najlepszym porządku.

PS. Firefox2 ma fajna funkcję podkreślania błędów jak w wordzie, właśnie to przyczaiłem i teraz będę pisał z polskimi literkami :D

PS2. Właśnie napisałem największą głupotę - przecież drożdże z Biowinu nie mają suszu. Chmyyy to nie wiem co to są za okruszki, ale i tak wydaje mi się, że wszystko jest ok jak sok jest mętny.
Moje spojrzenie na wino: https://www.szumiglowa.pl/
Odpowiedz
W instrukcji pisze ze trzeba odczekać 48 godzin ..
Ale byłem ciekawy co to znajduje sie na dnie ale chyba nie są to padnięte drożdze.W każdym razie czuć mocno zapach drożdzy :)
Odpowiedz
stosuj sie do instrukcji i postaw w cieple miejsce to moze beda szybciej !!! na drugi raz kup zamojskie albo bayanusy sa duzo latwiejsze i pewniejsze !!!

Skocz do: