Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to jest z tym spirytusem???
Muddy13 - Mógłbyś zamieścić tu wyniki swych badań?
Odpowiedz
No teraz się jakoś przyjęło, że coraz mniej pisze na kontretykiecie. Na chwilę obecną można się tylko zdać na smak.
Odpowiedz
(18-03-2012, 12:44)muddy13 napisał(a): Tyle, że spośród nich nie wiem który zbożowy a który ziemniaczany - na żadnym nie było takiej informacji.

Tu jest sklep, który oferuje spirytus zbożowy: http://alkohole-swiata.com.pl/pl/p/Spiry...05l-95/327
Na etykiecie winno być napisane grain spirit.
Odpowiedz
Ja tylko i wyłącznie organoleptycznie tak na smak. A zdaje się, że popełniłem przy tym podstawowy błąd - wyczytałem że powinno się spirytus rozcieńczyć do 5-10% czystą wodą i wtedy próbować. Inaczej receptory smakowe blokują się (czy jakoś tak - nie jestem neurologiem).
Bogi ma 100% racji, a co ciekawe nie wiedzieć czemu nie piszą z czego pozyskali ten spirytus (choć może mają jakiś cel, bo można go zrobić z różnych surowców - nawet z... obornika)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Czyli ten spirytus ze strony alkohole-świata jest godny uwagi?
Odpowiedz
Kiedyś kupiłem najtańszy jaki znalazłem w mojej okolicy... Więcej tego błędu nie popełnię. Dla kilku złotych oszczędności, nalewki na nim wyszły tragiczne! Po trzech latach leżakowania nadal capi jakimś czymś...
:glupek:
Odpowiedz
Witam,

a ktoś z Was korzystał ze spirytusu z biedronki???? jakie wrażenia?
Odpowiedz
W Biedronkach (przynajmniej we wszystkich których byłem) dostępny jest spirytus 96%, Polmos Wrocław.
Używam go do wszystkich moich nalewek i jestem zadowolony z rezulatów :)
Odpowiedz
dzięki uspokoiłeś mnie :) bo czasami nie wiadomo co to za produkty tym dyskoncie mają.
Więc jadę po kolejną butelkę :)
Odpowiedz
Jestem teraz na etapie testowania spirytusu zbożowego (AWW Kaliski, 96% http://www.vodka-alaska.pl ).
W innych nalewkach używałem także Polmos Białystok Staropolski 95%, Polmos Spirytus Lubelski 95% i Polmos Warszawa 70%.
Odpowiedz
witam wszystkich po długim czasie! :lol:
Mam pytanie odnośnie spirytusu 95%? a mianowicie jak sprawdzić czy
jest to metylo..... czy też etylo..... oczywiście jakimś domowym sosobem . Rozumiem że etylo...... to ten dobry !
Z góry dziękuje za pomoc!
Odpowiedz
Nie ma takiego sposobu. Tylko analiza chemiczna. Powiem tak... jeśli masz spirytus z niepewnego źródła i choć cień wątpliwości co to za alkohol a przy tym życie jest Ci miłe i lubisz oglądać świat własnymi oczami to wylej ten spiryt do sedesu i zapomnij.
Odpowiedz
Witam,

gdzieś przeczytałem i za chiny ludowe nie mogę tego znaleźć na internecie.

1. Jaki spirytus kupny jest lepszy do nalewek. Spirytus reaktyfikowany zbożowy czy ziemniaczany ?

2. Czy to prawda, że lepszy spirytus jest własnej roboty niż ten kupny ze sklepu?

Pozdrawiam !
Odpowiedz
Ad 1 - i jeden i drugi jest bardzo dobry.
Ad 2 - to rzecz gustu i własnych upodobań.

I jeszcze masz tu do poczytania: http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=9773&page=6
Odpowiedz
Przy próbie przejścia do podanego linku wyświetla mi się komunikat, że nie mam wystarczających uprawnień. Jestem zalogowany więc o co chodzi? W regulaminie nie ma mowy o jakimś ograniczaniu dostępu.
Odpowiedz
Dzięki za zwrócenie uwagi.
Powstał nowy dział pt. Destylaty. Zapewne jeszcze w tej chwili jest widoczny tylko dla funkcyjnych. Może techniczni to zmienią tu, albo dopiero na nowym silniku. Zapytam.
Odpowiedz
No i wciąż link nie działa... :(

Odpowiedz
Będzie działał po uruchomieniu nowego silnika, czyli niebawem.

Skocz do: