Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wyciągnąć masło z ozdobnej drewnianej foremki?
Jak w temacie, ktoś zna sposób żeby to diabelstwo samo wyjszło :D Wsadziłem do formy, potem do zamrażarki, stukam pukam i nic :D !!
Odpowiedz
Znanym i dobrym sposobem jest wcześniejsze moczenie foremki w wodzie z solą.

Sposób wypróbowany niejednokrotnie na wielkanocnym baranku :)
Odpowiedz
Można by było wsadzić foremkę na chwilę do ciepłej wody.
Odpowiedz
(24-02-2011, 14:42)rados73 napisał(a): Znanym i dobrym sposobem jest wcześniejsze moczenie foremki w wodzie z solą.

Sposób wypróbowany niejednokrotnie na wielkanocnym baranku :)

Długo to trzeba moczyć? Jakie stężenie tej soli?

Z ciepłą wodą sprawdzę bo i tak trzeba to jakoś wyjąć :D A w wodzie nie trzymałem przed włożeniem masła.
Odpowiedz
Chyba drugi raz będziesz musiał zrobić.

Jeżeli wszcześniej nie moczyłeś drewnianej formy -tak jak pisze rados73- to wystarczy taką formę przed upychaniem masła zwilżyć i lekko posolić ( szczyptą soli) ale na całej powierzchni.

I nie do zamrażarki tylko upchać zimne masło i wyjąć. Powinno się udać za pierwszym razem.
Odpowiedz
Dzięki drajla, moczę formę od wczoraj :D, jak wrócę z pracy to posolę i wkładam :D masło. Musi się udać, bo efekt ma być dzisiaj - impreza :D
Odpowiedz
Mój ojciec formę wykłada folią spożywczą. Pomimo folii wszystko ładnie się odciska. No a poza tym później to masło możesz od razu schować do lodówki :)
Odpowiedz
po 40m min telepania butelką

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
i gotowy wyrób na oko sądzę że jakieś 160-180g

Odpowiedz
Ja ubijam śmietanę robotem, dopiero potem do słoika i po ok. 10 minutach mam masło. Ja po 10 minutach mam dość tego telepania - 40 minut nie wchodzi w grę - jestem za leniwy :D:D

Skocz do: