Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zrobić prowizoryczny kosz?
Wydobyłem z piwnicy mały baniaczek 10l i nestety kosz się rozpadł całkowicie. Baniaczek stoi już z nastawem ale taki goły i mam obawy o rozbicie. Ma ktoś pomysł co zrobić? Wiaderka po farbie nie udało się dobrać nic innego sensownego nie mogę jakoś wykombinować:pomocy:
Wojtek
Odpowiedz
Mam też taką 10-tkę i trzymam ją w pudełku tekturowym. Funkcję ochronną pełni znakomicie ;)
Odpowiedz
Na początku zastosowałem własnie takie pudełko ale jest za delikatne i takie jakieś mało dekoracyjne. Zrezygnowałem z tego rozwiązania.
Wojtek
Odpowiedz
Witam
Kiedyś sprzedawali kosze z wikliny pod adresem ; mail: allegro@wiklina.sklep.pl
gadu-gadu: 4993695
infolinia: 512 284 992
Wacek
Odpowiedz
ja mam zbity z drewna, jutro dotre wieczorem do domu to zrobię zdjęcia
Odpowiedz
Witam.
Obecnie wszystkie moje butle stoją bez koszy i od kilku lat jeszcze się nie potłukło. Każdy się boi ruszać coby potem nie sprzątać.
Miałem kiedyś zbity z płyty pilśniowej bodajże. Nie wiem czy coś takiego dostaniesz, ale można kupić sklejkę albo płytę MDF. Dostaniesz to w każdym supermarkecie budowlanym, nawet ci przytną na wymiar. Na narożniki listewki, od góry też można dać to będzie za co przenosić.

Przepraszam ale skłamałem na początku. Zapomniałem, że u dziadka w piwnicy stoi mój balonik 54 l w koszu plastikowym - w takim został kupiony. Kosz ma uszy i ułatwia przenoszenie. Problem jest tylko z wyjęciem balonu celem umycia kosza więc robi się to jak już trzeba.

Pozdrawiam, wisienka.
Odpowiedz
Wojtek zobacz tutaj - http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=2972

W sumie to drewniane mają podobną konstrukcje.
Odpowiedz
plastikowa osłona na wielką donicę tarasową. Bywają całkiem dekoracyjne. I jakie praktyczne - w razie nieszczęścia (odpukać) wino ci nie wycieka przez dywan do sąsiadów...... ;)
Odpowiedz
Rownie dobre jak donice sa kosze ogrodowe do lisci, mozna je dostac za kilka zlotych, wystarczy wylozyc je odrobina siana (ale nie takiego dla krolika tylko zwykle od rolnika :P ) zeby sie nie uszkodzilo.
Moje spojrzenie na wino: https://www.szumiglowa.pl/
Odpowiedz
Kurczę, mieszkałbyś bliżej to odstąpiłbym Ci takie kosze (plastikowe, biowinowskie). Mam ich parę, a nie używam.
Odpowiedz
Ten mój balonik jest stary i o troszke innym kształcie jak obecne. Ta konstukca alu jest inspirująca, osobiście wolę coś robić z metalu jak drewna. Drewna nie "czuje".
Wojtek
Odpowiedz
mam na zbyciu plastikowy kosz do 15ski biowinowej (rozbił mi się balon). może spasuje! nie oczekuję za niego kasy, po prostu mi "graci" w piwnicy.
Odpowiedz
Proponuję zakup wiadra budowlanego w hipermarkecie budowlanym. Czarne (tanie, w różnych rozmiarach) wiadra świeżo wyprodukowane czasami śmierdzą chemią i trzeba potrzymać je na słońcu aby zapach ulotnił się. Przestrzeń wokół balonu uzupełnic zmiętymi gazetamo lub lepiej folią bąbelkową. Takie "plastikowe" odejście od surowców naturalnych (wiklina,słoma) ma tę zalete że nie rozwijają się w tym materiale różne pleśnie co zazwyczaj sie zdarza w "naturalnych" materiałach przechowywanych w piwnicy. Stosuję to rozwiązanie od kilku lat. Wcześniej zbierałem po rodzinie i znajomych "kociołki" od gotowania bielizny. Dzis te kociołki można zastosować do wiekszych balonów.
Pozdrawiam
Krzysztof
Odpowiedz
A ma ktoś jakiś pomysł na większy balon, dokładnie 60l?
Nabyłem go za symboliczne pieniądze tyle, że bez kosza. I tak teraz szukam rozwiązania na niego.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Poszukaj metalowych koszy na złomowiskach(ja właśnie tak zdobyłem dwa-razem zapłaciłem5zł). Jeśli chcesz sam zrobić kosz, to poszukaj wątku plecionki. Wszystko po kolei opisał. Ktoś według jego instrukcji zrobił kosz z drutu do ogrodzeń.
Jeśli chcesz mieć coś kupnego, to na alledrogo dostaniesz plastikowe i plecionkowe kosze. Ale to wychodzi drogo.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Może na jakimś okolicznym targowisku będzie kosz w dobrych wymiarach?
Odpowiedz
Chyba poszukiwania na bazarach i złomie będzie najlepszym rozwiązaniem. Zastanawiam się też nad zrobieniem czegoś z drewna tylko cała waga balonu będzie spora...

Na aledrogo będzie kosztowne + transport.

Dałem za niego 40zł tylko do umycia był. Gość sam nie wiedział co sprzedaje, mówił ze on ma 30-40l :)
Odpowiedz
Kastra budowlana okrągła w hipermarkecie.
Koszt ok 15-20zł.
Oszczędzasz 2 zł na ścierce, której potrzebowałbyś w przypadku stłuczenia balona umieszczonego w koszu.
Ja swoje kosze zdążyłem już powyrzucać.
Do małych balonów używam wiaderek spożywczych.
Odpowiedz
Proponuję wykonać kosz ze sklejki. Dla objętości 60 l wykorzystaj grubość 6-9 mm. Kosz w kształcie sześciokąta. Wykonać projekt wg wymiarów z natury, boki stożkowe oraz dno wyfrezować na cnc, od wewnętrznej strony przykręcić listwy o kątach 60 st., wszystko razem mocując do dna i gotowe. Frezując boki, w dwóch przeciwległych elementach wykonać owalne otwory transportowe.
Odpowiedz
Do takiego kosza dobrze jest dodać kleju. Tak dla pewności. W końcu 50-60 l to dużo. Ciężkie jest, a nie każdy posiada wielkie, suche pomieszczenie, żeby tam przechowywać balony.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
No ładnie się zaczyna, coraz to więcej nowych możliwości.

Tak się składa, że mam odpowiednie płyty chyba 1,5-2cm, ale brak frezarki.
Myślałem nad takim czymś http://sprzedajemy.pl/kosz-drewniany-na-...o,22420852 ale w wersji na 60l i w sześciokąt.

Mam jeszcze sporo czasu na sezon, więc szperam na necie w rożnych możliwościach wykonania, jak by co.

To małe podsumowanie, co najbardziej by mi pasowało :)
1. Metalowy kosz bazarek / złomowisko
2. Kastra budowlana okrągła
3. Własne wykonanie z "drewna"
Odpowiedz
Wymoszczona kastra to chyba najlepsze rozwiązanie..
Odpowiedz
Dużo łatwiej będzie zrobić kosz w kształcie prostopadłościan a zamiast frezować dno położyć arkusz styropianu grubości 3-4 cm. Również do bocznych ścianek należy przykleić kawałki styropianu w miejscach gdzie jest największa średnica balonu.

Skocz do: