Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka pozycja butelek podczas leżakowania? / EDIT: regał
A mnie się właśnie szykuje spore pomieszczenie, tylko brakuje chętnego do zrobienia regału. kalinowa11111 gratuluję i zazdroszczę.
Odpowiedz
U mnie obecnie lezy 1025 butelek wina i miodow oraz stoi 75 butelek nalewek + 8 dwu-litrowych sloikow maceratow + 25-cio litrowy gasior trojniaka z imbirem + 14-galonowy gasior gronowego ( grona z winnicy Mondavi) + 25-litrowa beczka dwojniaka jagodziaka z 1998 roku + 25-litrowa beczka chardonay (winnica Moab) +4 puste gasiory 14-galonowe, bo juz wiecej zaczynam spozywac niz produkowac ( zapas wystarczy mi chyba do konca mojego zycia) + 5 galonowy gasior ostatniego w moim zyciu poltoraka ( nie zamierzam go napoczynac przed uplywem 15 lat - jesli dozyje). O alkoholach w barze nie wspomne, bo trzymam je glownie dla gosci, ktorzy domowych win i nalewek nie potrafia wlasciwie docenic. Miejsce w piwnicy ( 78 m/2) jeszcze jest ale juz zaczynam sie wypalac i coraz bardziej zaczynam sklaniac sie ku degustacjom zostawiajac i przekazujac caly zapal mlodszym. Dzialajcie dalej z calym zapalem. Moze , tak jak ja, po 50-ciu latach stwierdzicie, ze jednak warto bylo. In vino veritas!:spoko:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Pigwa

U mnie obecnie lezy 1025 butelek wina i miodow oraz stoi 75 butelek nalewek + 8 dwu-litrowych sloikow maceratow + 25-cio litrowy gasior trojniaka z imbirem + 14-galonowy gasior gronowego ( grona z winnicy Mondavi) + 25-litrowa beczka dwojniaka jagodziaka z 1998 roku + 25-litrowa beczka chardonay (winnica Moab) +4 puste gasiory 14-galonowe, bo juz wiecej zaczynam spozywac niz produkowac ( zapas wystarczy mi chyba do konca mojego zycia) + 5 galonowy gasior ostatniego w moim zyciu poltoraka...

Co za ilość :1miejsce:

Możesz wrzucić fotke???
Odpowiedz
Boże - 1000 butelek - toż to Twoje wnuki będą to jeszcze piły :brawo::brawo::brawo:

Super.

Pozdrawiam
MILBAS

Ps. JA na razie mam 0 (słoenie: zero ), ale mam plan - aby jedną butelkę z każdego nastawu zachować na wieki (a przynajmniej nascie lat).
Odpowiedz
Robi wrażenie. Wow
Odpowiedz
Ja mam zaledwie 18 lat i gdzieś musze sobie zapisać twe osiągnięcia Pigwa i porównać je z moimi, gdy będę miał tyle lat, co ty, mam nadzieje, że będą przynajmniej dwa lub trzy razy okazalsze
Odpowiedz
I po co Ci tyle? Wiadomo też składuje ale pić też trzeba swoje specjały. Dla potomnych tyle aż nie trzeba hehe
Odpowiedz
Ponieważ jestem pewien, iż nastaną czasy maksymalnej konsumpcji i minimalnej produkcji
Odpowiedz
Tak to rozumiem;)
Odpowiedz
Tak jak obiecałem podaje wymiary : podpórka zrobiona jest z deski o szer. 10cm i gr. 2 cm, od środka wycięcia do środka wycięcia jest 6,5cm, a od zewnętrznych "ścian" wycięcia 13cm. Załączam rysunek ( lepiej nie potrafię narysować ):diabelek:
Odpowiedz
oto rysunek
jak trzeba większy to mogę wysłać na PW :big:

Załączone pliki
.bmp   regał wzór2.bmp (Rozmiar: 47,22 KB / Pobrań: 1.580)
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kalinowa11111

...Załączam rysunek...

Rysunak chyba uciekł, szkoda :(
Odpowiedz
nie uciekł ale mam problem z dobraniem odpowiedniej wielkości i troche mi to zajmuje czasu - sorki.
Odpowiedz
Ja poprosze w większym formacie
zaraza@z.pl
Odpowiedz
ice77 poszło tylko czy w twoim adresie po "małpie" jest tylko "z.pl":pytajnik:
Odpowiedz
Ja też poprosze mlodyabc@poczta.onet.pl
Odpowiedz
mlodyabc poszło.
PS tak dla informacji to wycięcia na szyjki butelek robiłem pod butelki kupowane w Liroju z Biowinu 0,75l do wina zielone, takie długie ale pasuje również pod butelki w jakich jest np. "Sofia" czyli bardziej pękate (jak sie położy butelki to jest luz więc teoretycznie można zmniejszyć odległości między wycięciami) i najważniejsze wycinałem to taka specjalną nakładką/dodatkiem do wiertarki do wycinania otworów - nie wiem jak to sie nazywa (kupiłem w Liroju) wygląda to tak, że do wiertła dodana jest okrągła podstawka a w niej z 6-7 małych piłek do drewna zawiniętych w koła o różnej szerokości, które się zdejmuje i zostawia sie jedna piłę o odpowiedniej szerokości wycięcia okręgu - fiu lepiej nie umiem wyjaśnić, ew. mogę zrobić zdjęcie i na PW , więc jak juz wybrałem szerokość okręgu to dwie deski ściskałem tzw. ściskami stolarskimi, zaznaczałem środki wycięć i wiertło przykładałem do złączenia desek i powoli wyżynałem otwór i tak na całej szerokości desek, po zdjęciu zacisków w każdej desce pozostawał ładny rząd prezentowanych wyżej wycięć.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Pigwa
U mnie obecnie lezy 1025 butelek ...

Wypij jedna, żeby był równy rachunek.

PS. Czytal ktoś kawały z Agorki o informatykach??
Moje spojrzenie na wino: https://www.szumiglowa.pl/
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kalinowa11111

...to taka specjalną nakładką/dodatkiem do wiertarki do wycinania otworów - nie wiem jak to sie nazywa...

To się nazywa otwornica ;)

Takie pytanie ila ma X???
Bo z tego co wyliczyłem to:
- Y= 6,5 cm (czy to jest średnica???)
- z tego wyczytałem od Ciebie to deska ma 10 cm minus r (promień wycięcia; r=3,25 cm, tak???) czyli deska - r = X, 10 cm - 3,25 = 6,75 cm
X= 6,75 cm

Dobrze policzyłem???

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Witam.
Regalik rzeczywiście wspaniały. U mnie na razie regał na mocniejsze trunki i na piwo, które stoją pionowo. Jednakże przymierzam się do wykonania "leżaczka" na wino.

A co do zapasów kolegi Pigwy, to i na mnie robią wrażenie. Mnie nie udało się jeszcze przetrzymać dłużej jak dwa lata. Ostatni rok pod względem produkcji wiśnióweczki był niestety tragiczny (wręcz klęska-wykorzystałem niecałą połowę mocy produkcyjnej), i zmuszony byłem wypijać zapasy z lat ubiegłych, bo zima była długa.
Ale jak z przyjaciółmi sobie siądziemy wieczorkiem, to na kilku buteleczkach (oczywiście przeróżnych trunków) zazwyczaj się kończy. Tak więc spożycie wychodzi 100-200 butelek rocznie. A dobrego nigdy za wiele.

Pozdrawiam, wisienka.
Odpowiedz
tak po małpie jest tylko z ale jak narazie nic nie doszło
Odpowiedz
Ja też nic nie mam, może jakieś przeciążenie.
Odpowiedz
A ja mam :lol:
Odpowiedz
wcięcia mają szerokość miej więcej 5,5cm ( w najszerszym miejscu) a są od siebie oddalone co 2 cm. Myślę, że jak się zrobi mniejsze to też będzie dobrze - wszystko zależy od tego jak grube są szyjki butelek, wg. wcięcia 5,5cm są w sam raz nie za duże i nie za małe, mieszczą się w nich nawet pękate butelki. najważniejsze wg mnie jest dobrze obliczyć odległości między środkami kolejnych wycięć tak aby butelki sie mieściły, bo jak damy małe odległości między wcięciami to butelka się nie zmieści albo szyjka będzie wciśnięta gdzieś z boku wcięcia a nie będzie swobodnie leżeć w na środku wycięcia, najlepiej położyć na desce rząd butelek i wtedy zaznaczać miejsce do wycięcia. Do butelek jakie mam pasują takie odległości jakie podałem - choć można je zmniejszyć tak o jakiś max 1-2cm, przy węższych odstępach butelki by nie weszły.
Ice77 i mlodyabc jak nie otrzymaliście maila to wyślę jeszcze raz ale tak koło północy - wtedy powinno być ok.
Winorobek średnica ma tak jak pisałem 5,5cm, a 6.5 cm to odległość między środkami wycięć
Odpowiedz
kalinowa11111 możesz podać srednice zewnętrzną najszerszego miejsca Twoich butelek i odstęp między nimi???
Odpowiedz

Skocz do: