Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka wódka na wesele
Przepraszam z góry bo nie wiem czy to dobry dział. Czy możecie mi polecić dobra wódkę na wesele aby niezamarzła w zamrażarce, była dobra w smaku , najlepiej niech wypowiedzą się znawcy wódek bo ja prawdę mówiąc na wódkach się nie znam.
Odpowiedz
Kolego każdy ma inny gust i finanse. Musisz popróbować i sam ocenić.

PS Ostatnio piłem Finlandię i o dziwo była niezła. Nie jestem fanem wódek sklepowych.
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
Jaka kwota wchodzi w grę? Większość sklepów ma takie promocje weselne, więc można kupic dużo wódki w dużo niższej cenie, ale jakieś widełki musisz sprecyzować. Tak, na razie, to Biały Bocian, ale odmiany zielonej.

Odpowiedz
Cena to 20-25 zł za butelkę , chociaż zastanawiam się nad Stock, co o nim sądzicie ?
Odpowiedz
Stumbras Centenary - trochę nie pasuje do budżetu, ale nie będziesz żałował.
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Piłem ją całkiem niedawno na większej imprezie i pomimo, że była naprawdę przyzwoita, to CMENTARNEJ wódki ludzie nie bardzo chcieli pić. ;)
Także na wesele nie polecam.
Odpowiedz
W najbliższym Aqua Vitae będzie moja recenzja właśnie tej Litwinki-trochę zmieniła się od parunastu lat, ale trzyma poziom. Budżet trochę skromny, więc i wybór niewielki: Ogiński, Wyborowa, Luksusowa, Stock ma dziwne partie, coś z tego

Odpowiedz
W dzisiejszych czasach już tak dużo alkoholu się nie pije, włącznie z weselem. Są ludzi którzy czystej już nie piją wcale ale, gatunkowej kilka kieliszków z przyjemnością sobie wypiją. Często spotyka się już bufet różnymi alkoholami, od wina, martini do wiskacza. Może warto mieć też do wyboru kilka butelek powiedzmy, żołądkowej, miętowej ... lub źytnia z cytryną. Bardzo dobre trunki, na całą noc picia za ciężkie ale na Kilka kielunków rewelacja.
Pozdrawiam Tomek.
Odpowiedz
Dobra jakościowo jest wódka Baczewski. Cóż, dosyć droga, ale godna polecenia.
Odpowiedz
Moniuszko, Krakus. Jeśli cena nie będzie przeszkodą, to tak jak pisze Paweł, Baczewski, można tutaj dodać Ostoyę, Amundsena, itp.

Odpowiedz
U brata na weselu była żołądkowa gorzka de luxe. Ludzie nie narzekali. Ale nie mogę stwierdzić, czy była dobra czy nie. Wypiłem tylko jeden kieliszek. Ale jak rozmawiałem z innymi, to twierdzili, że nie była zła. Nie wykrzywiała. Sam wolałem pić wtedy wino, wodę czy herbatę.
Z jednej strony zgadzam się z Tomkiem, że ludzie coraz mniej piją, ale chyba tylko na takich okazjach. Sprzedaż alkoholu w ciągu ostatnich kilkunastu lat wzrosła. Ostatnio w radio mówili, że coraz więcej ludzie kupują małpeczek. W ciągu dnia taki jeden wypije litr wódki w małpeczkach, ale nie policzy sobie, że gdyby kupił od razu całego litra, to za zaoszczędzone pieniądze mógłby sobie jeszcze kupić kolejną małpkę.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Dziękuje bardzo koledzy za opinie , wybiorę albo Stock, albo Biały Bocian. Natomiast jakie wino musujące , poniżej mam ofertę z cenami Dorato ,Giovanni odpadają , straszne syfy

Giovanni 0,75l Białe słodkie lub półsłodkie
7,99 zł
Dorato Bianco/ Rosso 0,75l Słodkie
12,99 zł
Alita Cabernet Sauvignon C/PW 0,75l
16,50 zł
Alita Selection Chardonnay B/PW 0,75l
16,50 zł
Alita Muscat B/S 0,75l
16,50 zł
Alita Resling B/PW 0,75l
16,50 zł
Alita Rose R/PW 0,75l
16,50 zł
Monte Santi 0,75l Białe Słodkie
19,99 zł
Aviva 0,75l wino z brokatem!
39,00 zł
Martini Asti 0,75l
39,00 zł
Gancia Asti 0,75l
39,00 zł
Prosecco: Mionetto Prosecco DOC Treviso Brut B/W 0,75l 31,00 zł
Casa Pecunia Spurmante DOC B/W 0,75l 29,00 zł
Casa Pecunia Spurmante Delicato Secco B/PW 0,75l 29,00 zł
Gancia Prosecco DOC 0,75l 32,90 zł
Martini Prosecco 0,75l 39,00 zł
Amanti Prosecco 0,75l 28,00 zł

Cava: Palau Brut B/W 0,75l 35,00 zł
Palau Semi Seco B/PW 0,75l 35,00 zł
Jaume Serra Brut B/W 0,75l 23,00 zł
Jaume Serra Cava B/PW 0,75L 23,00 zł
Odpowiedz
Przyjemne jest Martini Asti.
Odpowiedz
Trochę drogie Blush
Odpowiedz
Wino polecałbym bez brokatu i niekoniecznie perłowe - wygląda jak szampon... fuu
Najlepiej białe półwytrawne/półsłodkie

ps.
@on995 a nie wydaje Ci się, że bardziej miarodajne byłyby opinie przyszłych weselników?
Nie ujmując nic opiniom forumowiczów, to przecież nie oni będą beneficjentami tychże :)
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Żeby było Asti nie musi być Martini, za śmieszne pieniądze można dostać w Lidl'u Allini Asti. Tak wygląda: https://www.lidl.de/de/allini-asti-docg-...ageSize=36

i jest prawie nie do odróżnienia od tego od Bacardi/Martini, gdzie niestety cenę dyktuje marka.

Szampany odesskie też są dobre: https://superalko.pl/produkty/12/16/27154 Jednak skupiłbym się na słodkim półsłodkim, Cava tak, ale na Sylwestra, prosecco stało się teraz tak przereklamowane, że żeby trafić na naprawdę dobre, trzeba się nachodzić. Zamiast prosecco, poszukaj Pignoletto Reno, szczep endemiczny, na 54 000 butelek rocznie przypada 11 milionów butelek prosecco, co świadczy o jakości. W Lidl'u udało mi się kupić za 14zł.

Aczkolwiek kwestia wina musującego też zależy od rozpiętości budżetu. Bo jeśli drożej, to np. możesz kupić to https://winnicalidla.pl/clairette-de-die...n-aoc.html i cieszyć się naprawdę świetnym trunkiem za małe pieniądze (masz zresztą na tej stronie moją recenzję odnośnie właśnie tego wina)

Odpowiedz
Wejdź na stronę Polmosu http://www.polmos.bielsko.pl/wodka-na-wesele/ i tam jest promocja wódek dla organizatorów wesel. Zapłacisz duuuużo taniej. Kolega kupował to mu przysłali do najbliższej miejscu zamieszkania hurtowni.
Na PW masz numer tel. do agenta.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
http://www.polmos.bielsko.pl/wodka-na-wesele/ Bielsko Biała jednak :)

Odpowiedz
(13-11-2019, 07:35)drajla napisał(a): Dobra jakościowo jest wódka Baczewski. Cóż, dosyć droga, ale godna polecenia.

Pawełku, swego czasu zanabyłem tą wódkę u źródła czyli w sklepie/restauracji Ja Baczewski we Lwowie. Jak dla mnie gorsza niż przeciętna. Aha - to jest wódka z ziemniaków.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
(14-11-2019, 16:52)tata1959 napisał(a): Aha - to jest wódka z ziemniaków.
No, tak. Pewnie dlatego mi smakowała.
Lubię "pyry".

Może będziesz zadowolony cenowo z wódki Wyborowej od Mistrza. Cena, to około 31zł/0,5l.
Odpowiedz
Ok , wysłałem do nich zapytanie o ofertę , i dziękuję za polecenie wina musującego, a takie pytanie piłem kiedyś chyba wino musujące Söhnlein Brillant czy wiecie w jakiej sieciówce są dostępne ?
Odpowiedz
Produkuje je Henkell, więc powinno być wszędzie. Jak piłeś i smakowało, a jeszcze nie drażniło ceną, to masz już wybór.

Odpowiedz
Coś sobie właśnie przypominałem ze kumpel przywiózł kiedyś z Niemiec i było naprawdę dobre , a że potrzebuje 22 butelki to tragedii z cena nie ma.
Odpowiedz
Pomyśl nad szampanem bezalkoholowym. Jeśli na weselu będą dzieci lub osoby dorosłe które nie mogą/nie chcą pić alkoholu, to nie będą czuły się "odstawione".

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
A to tez jest dobry pomył , aby dokupić bezalkoholowy
Odpowiedz

Skocz do: