Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kapturki coś nie tak!
Witam. Mam pytanie. Chodzi mi o kapturki termokuczliwe. Kupiłem w tamtym roku opakowanie mix. I jedne np. bordowe super się kurczą na butelce a inne np. zielone, czarne gorzej. Wsadzam szyjkę butelki do gorącej wody i jak się kurczy kapturek to do końca się nie kurczą i wygląda to nieładnie. Też tak macie z niektórymi? Od czego to zależy?
Odpowiedz
markozalko: ja zawsze obkurczam kapturki nad gorącym powietrzem nad kuchenką gazową (trzeba trzymać dość wysoko i obracać butelką) i nie ma najmniejszych problemów aby obkurczały się idealnie niezależnie od koloru kapturka. Z gorącą wodą miałem podobne problemy.
Odpowiedz
A ja obkurczam kapturki nad parą z czajnika. Obkurczają się znakomicie.
Odpowiedz
ale ja obkurczałem i nad gazem i suszarką (mam ją słabą więc nie robię nią już) i zawsze jakby się marszczyły. Metoda moja to taka że zakładam kapturek na butelkę i potem sruuu do garnka z wrzącą wodą żeby ję pzrykryło i jeszcze dociskam do dna korkiem. I nic. Jedne są spoko a inne kapturki lipne. Ni eiwem czy to ich wada czy ja coś źle robię.
Odpowiedz
Ja zawsze obkurczam nad palnikiem kuchenki. Przeważnie nad elektrycznym i te wychodzą przeważnie ok , pod warunkiem, że palnik jest odpowiednio nagrzany. Ostatnio obkurczałem nad gazówką i było trochę gorzej, ale w sumie też dało się to zrobić.
Niemniej jednak i w przypadku kuchenki elektrycznej i gazówki trzeba mieć troszkę wprawy.
Odpowiedz
Ja nie mowię że mi całkiem klapa wychodzi bo klika już tych kapturków zrobiłem ale żeby to wyglądało tak jak na winie kupnym to daleko do tego. Są na niektórych takie jakby zmarszczki. Co zrobić:( A nad kuchnią też opalałem to się marszczą tylko to je potem we wrzątek od razu.
Odpowiedz
ja używam do obkurczania kapturków, elektrycznej opalarki do farby. To taka "lepsza suszarka" do włosów :)
nie mam nigdy problemu ale trzeba uważać, żeby nie przepalić kapturka. Mała moc grzania i małe obroty dmuchawki i jazda.
cała operacja trwa 5 sekund :)

pozdrawiam
Odpowiedz
Ciekawe, czy jest ktoś na forum, kto do obkurczania kapturków używa specjalnie do tego przystosowanej termoobtapiarki do kapturków? Jeśli jest ktoś taki to bardzo proszę o opinię?
Odpowiedz
Każdy ma jakąś metodę. Ja robię tak. Najpierw zakładam kapturek na butelkę, potem wstawiam to do kubeczka szyjką do dołu i zalewam gotującą wodą z czajnika. Butelka powinna opierać się o dno kubka, wtedy mamy pewność, że kapturek nie przesunie się nawet o milimetr. Wodę należy wlewać możliwie szybko.
Metoda trochę pracochłonna, ale zazwyczaj skuteczna.
Odpowiedz
Ja również używam opalarki. Przetestowałem wszystkie tu wymienione metody i opalarka sprawdza się najlepiej. Jak zrobią się zmarszczki na kapturku to taką opalarką wystarczy sekundę podgrzać to miejsce i kapturek pięknie się wygładza.
Odpowiedz
Też próbowałem wymienionych metod, ponadto używałem palniczka gazowego dla elektryków, ale najlepsze efekty uzyskuję przy użyciu opalarki.
Odpowiedz
Pierwsze kapturki, które zakładałem też wyszły mi pomarszczone, ale to dlatego , że po zagotowaniu wody odstawiłem ją z palnika i wtedy włożyłem szyjke butelki.

Teraz, dopiero gdy woda wrze wkładam szyjkę butelki z nałożonym kapturkiem (pojemnik z wodą cały czas na włączonym palniku).
Odpowiedz
Zadnych problemów, a uzywam suszarki do włosów. Zawsze możesz spróbować z lakiem. I znajdź jakiś sygnet czy cos, będzie ładnie wyglądać...
Odpowiedz
Ja kiedyś kupiłem kilka kapturków na sztuki w markecie. Niestety jakiś mądry inaczej powklejał do środka papierki z kodem kreskowym. Kapturki nie za bardzo nadawały się do użytku.

Skocz do: