Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy rwać orzechy?
Na litr spirytusu dwa wystarczy. Dodaje to specyficznego smaku. Przyznam sie , ze zawsze do mojej orzechowki dodaje pare kropel bitteru Angostura. Nie wiem , czy u was mozna go dostac, ale jesli nie, to sugeruje odrobine piolunu. Po tym smakolyku mozna strawic wszystko. Pozdr.
Odpowiedz
Czy po piołunie nie jest za gorzkie? Mam dostęp do szlachetnej odmiany tego zielska. Myślisz, że 1 listek na litr nalewki wystarczy czy więcej?
Odpowiedz
Orzechowka i tak jest raczej gorzka. Piolun dodaje jedynie troche leczniczych wartosci. Jesli chodzi o listki, to dodaja one jedynie specyficznego posmaku. Ilosc , to sprawa indywidualnego smaku. Po prostu eksperymentuj. Jesli o mnie chodzi, to staram sie zmieniac wszystkie " zaslyszane" przepisy poprawiac i zmieniac aby osiagnac efekt oryginalny i niepowtarzalny. Robilem juz ponad 50 nalewek z wisni i kazda jest inna. Jesli chodzi o orzechowke, uzylem kiedys odrobine korzenia tataraku i bylem b. mile zaskoczony. Jest jedna zasada, nalewka ma byc albo wytrawna , albo slodka (likier). Pozdr.
Odpowiedz
Dzięki. W takim razie do dzieła.
Odpowiedz
Witam. Jak z orzechami w tym roku? Kiedy wedlug was nalezy zrywac ?
Pozdrawiam pluton
Róbmy swoje...
Odpowiedz
Jak przekroisz, to nie powinien wypływać sok i miąższ powinien być biały, nie galaretowaty.
Odpowiedz
Tyle teoria -) czyli według drzewka które mam pod obserwacją ( 5 orzeszków na milon liści ) to juź pora. A ja tam inne drzewka ?

Podrawiam
pluton
Róbmy swoje...
Odpowiedz
Pawełku, z zachowaniem najwyższego szacunku, uważam iż właśnie na etapie galaretowego miąższu powinno się zrywać orzeszki.

Tutaj (nie)oczekuję dyskusji o wyższości świąt bożego ........

Innymi słowy - orzech osiąga wielkość typową, daje się jeszcze kroić nożem czyli jest "zdały" na nalewkę.

Innymi jeszcze słowy to w przybliżeniu 1-15 lipca są odpowiednią porą.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
(27-06-2017, 20:21)pluton napisał(a): Tyle teoria ......
??
(08-07-2004, 07:08)Dorota napisał(a): ....Własnie takie orzechy bielutkie w srodku i miękkie są najlepsze. O aromat się nie martw - będzie bardzo dobry!

Skocz do: