Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kieliszki do nalewek
Ja mam 40 ml, które wygrałem w konkursie. Naprawdę podoba mi się oferta KROSNO, ale za drogie :(

http://www.krosno.com.pl/pl/oferta/szklo...odern/lux/
Odpowiedz
Temat się zastał - a kieliszków przybywa :big:
Jeden z krośnieńskich kieliszków który trochę zmodyfikowałem - nóżka zastąpiona kamieniem z otworem "wywierconym" naturalnie przez mięczaki morskie (trochę czasu im to zajęło :diabelek:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Kieliszki można wyjąć i bezpiecznie czyścić oraz przewozić - tu "rozmontowany" zestaw z trochę innym kamieniem (widać więcej drobnych otworów wydrążonych przez skałotocza, ale dzięki temu podstawka jest lżejsza, ma też inny wygląd). Dzięki bogactwu form przyrody (i wyobraźni dopasowującego szkło do kamienia :diabelek: każdy kieliszek jest niepowtarzalny

Odpowiedz
Można też przystosować drewno - uprzednio zabezpieczywszy przed cieczami. Gdy kieliszków przybędzie, mozna zwiekszyć ilość otworów. Największy jest na karafkę.

Odpowiedz
Zbliżenie kieliszków - wygodne, ale trudno się odstawia w celu zaprzestania konsumpcji :diabelek:

Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez small
... trudno się odstawia w celu zaprzestania konsumpcji :diabelek:
To nie jest żadna wada :diabelek:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Mycha
Cytat:Wysłane przez small
... trudno się odstawia w celu zaprzestania konsumpcji :diabelek:
To nie jest żadna wada :diabelek:

:big: Pod warunkiem, że jest dostatecznie mocna głowa :glowa_w_mur:
Odpowiedz
Witam!!!
Ze względu na fakt że mieszkam niedaleko Krośnieńskich Hut Szkła postanowiłem pod koniec zeszłego roku wybrać się do ich sklepu firmowego z zamiarem uzupełnienia stłuczonych kieliszków do nalewek.
Szybko z zachwytu przeszedłem w stan szoku jak zobaczyłem ceny.
Pomyślałem dla kogo te ceny, ale jak usłyszałem francusko języcznych gości już wszystko było jasne.
Pieliszki których mi brakowały zaczynały się od 16zł/sztukę.
I w tym momencie zdałem sobie sprawe jak drogie prezenty urodzinowe dostawałem od moich znajomych.
Natomiast ze szkłem do nalewek jest o tyle gorzej ze napitki te to typowo polski specyfik i prawie niedostępny w innych krańcach Świata, a zatem brak i szkła. Coprawda w ostatnim czasie przeżywaja renesans, ale zaden Chińczyk nie zdążył wpaść na to by zacząc je produkować:))
Ceny dyktują KHS gdyż i tak to schodzi, a wszyscy inni któży dmuchają likierówki robią mniej lub bardziej wiarygodne kopie krośnieńskich produktów.
Ktoś wspomniał że te robione ręcznie są niejednakowe. Moje z KHS to również ręczna robota, ale to prawdziwy majstersztyk. Wszystkie są idealnie bliźniacze:)))
Pozdrawiam
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez CdB
Ktoś wspomniał że te robione ręcznie są niejednakowe... Wszystkie są idealnie bliźniacze:)))
To o kieliszkach niejednakowych wspominałem ja - Jarząbek :diabelek:

Właśnie cały urok w tym żeby nie były takie same. Na półkach mamy tony bliźniaczo podobnych produktów...
Nawet ostatnio takie podobieństwo jest na forum międzynarodowym utożsamiane z naszą polityką :diabelek: :diabelek:
Odpowiedz
No i fajnie, w Lublinie, w Ikei, w Krośnie, a gdzie w Warszawie, albo w Olsztynie można te kieliszki zdobyć? Cała rodzina szuka po wszystkich sklepach ze szkłem i NIC!!! Poproszę o adres, pocztowy albo strony www, bo na razie pijam nalewki w musztardówkach :glowa_w_mur:
Odpowiedz
kiedyś był sklep Krosna w alejach Ujazdowskich, blisko placu Trzech Krzyży. Nie ma już?
Odpowiedz
Jest, tylko tych kieliszków w nim nie ma :( Bo to prywatny wytwórca, a nie Krośnieńskie Huty Szkła, czy jakoś tak. Ci z kolei robią różne różności, tylko nie w tym kształcie, albo nie tej wielkości. A więc ponawiam pytanie, gdzie można kupić takie kieliszki, jak te pokazane na zdjęciu na pierwszej stronie tego wątku???
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Bea
... A więc ponawiam pytanie, gdzie można kupić takie kieliszki, jak te pokazane na zdjęciu na pierwszej stronie tego wątku???

Kieliszki te (poniżej powtarzam zdjęcie) można było kupić za ok 10zł sztuka w jednym ze sklepów centrum handlowego Auchan Komorniki w Poznaniu.

I jak doczytałem się na kieliszku nie są z Krosna tylko z niemiec - http://www.lavida.de. Każdy miał taką nalepkę.

Odpowiedz
Ponadto dziś w centrum handlowym Stary Browar spotkałem takie:
Cena szokująca lekko - ok. 25zł sztuka

Odpowiedz
I takie - cena podobna

Odpowiedz
A ja (znaczy moja żonka) kiedyś zdobyła coś takiego - 30ml - tylko bez grawerowania za ok. 7 zł sztuka.
Te z grawerowaniem ok. 20zł.

Odpowiedz
Szukając zdjęć w necie znalazłem sklep internetowy Świat Szkła .
Ceny troszkę kosmiczne, ale asortyment KROSNA niebywale bogaty. W końcu siedziba sklepu jest w Krośnie ;)

Edit:
Znalazłem jeszcze takie w sieci - tanie - cena za szt. 3,89 zł netto.
Dostępne TUTAJ

Odpowiedz
Ładna cena, naprawdę bardzo ładna

Warto sprawdzić pozostałą ich ofertę - http://www.robin.com.pl/sklep/kieliszki-
Odpowiedz
small gdzie kupiłeś te kieliszki????
Odpowiedz
sorry byłem odłączony od netu - komp padł, jest w naprawie...
Kieliszki kupiłem lat temu 3, była to linia Krosna, ustawicznie poszukuję ich celem uzupełnienia stolnicy. Ponoć można dostać tylko z pozostałości magazynowych, jeśli gdzieś ktoś wygrzebie. :big:

Przywiozę na Zlot w kwietniu - i może jeszcze coś :eyes: ... nad czym teraz pracuję - jako nagrodę w planowanym konursie :tancze:
Odpowiedz
Kieliszki dla dwojga - nowa rzecz gotowa.
Niepowtarzalna w kształcie skała z klifu Dalmacji aż się prosiła żeby coś w niej osadzić. Chodził pomysł za mną kilka ładnych tygodni, chodził, aż doszedł. Stopka kieliszka z nierdzewnej stali, spód skały szlifowany, więc idealnie leży na stole...
To na pewno jest skała :diabelek:
Teraz sobie poczeka na Górnośląski Zlot Kwietniowy - aż ktoryś Forumowicz wygra go w konkursie nalewek :tancze:

Odpowiedz
Lepsze zdjęcie :diabelek:

Odpowiedz
Ja dzisiaj w sklepie z antykami na ul. Kwiatowej natrafiłem na takie 3 cuda.
Cena 10 zł za sztukę.

Najfajniejszy jest ten na wysokiej nóżce. W środku jakiś żółtawy metal - nie wiem jaki. W rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciu.

Odpowiedz
No wreszcie Oddział Poznański Stowarzyszenia będzie miał kapelana :diabelek:
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Heh no to małe kielonki są. Ten najwyższy ma może z 8 cm. Pojemność bardzo mała - wydaje się dobry do licznych degustacji. W ten po prawej zmieści się może 40ml.
Odpowiedz

Skocz do: