Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kieliszki do nalewek
Wymiękam.
Odpowiedz
Nalewki dojrzewają. Ja tez powoli dojrzałem do podstawek kamiennych. Kieliszki prostokątne proszą się również o podstawę kątną. W tym wypadku trochę wielokątną, ale ogólnie bardziej w typie prostokąta. Płyta z fliszu karpackiego, z wtrętami korowo- gałązkowymi jako pozostałościami minionej epoki. Dobrałem położenie względem brzegów, teraz trzeba cierpliwie się wgryzać w piaskowiec...

Odpowiedz
Pierwsze wgryzy. Idzie nawet szybko, tylko palce trochę bolą, ręce nie nawykłe do dłuta. Po przymiarkach stwierdziłem, że trzeba będzie jeszcze głębiej się wgryźć. Próbowałem układ dla 6-ciu kieliszków, ale zbyt gęsto, a większy kawałek będzie zdecydowanie cięższy.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
-> small

Drewno obrobileś z wierzchu szczotką drucianą (wzdłuż) ? czy to taki naturalny przełom ?
Odpowiedz
Naturalny - mocne łupnięcie siekierą i włala. Wszystkie kawałki drewna tak traktuję. Ale tym razem jeszcze doszło piaskowanie. Powierzchnia wyszła prawie, prawie, chociaż do końca nie jestem zadowolony, powstaje wiele drobnych zadziorków, które potem trzeba usuwać, a to częściowo niszczy efekt piaskowania. Ładniej wychodzi na klonie polnym.
Odpowiedz
hmm, a jakby to potraktować jakims matowym lakierem i pozniej przejechać polerką, szczotką (aby usunąc te zadziorki) i jeszcze raz polakierować - próbowałeś może?
Odpowiedz
Odpowiedź na PW, iżby nie robić wątku drzewnego :)

Skocz do: