Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs - Polska Nalewka Roku 2017
#1
Witam serdecznie,

Wielkimi krokami zbliża się jedenasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu, a wraz z nią jedenasty już konkurs Polska Nalewka Roku – jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów nalewek domowych w Polsce. Odbywa się on nieprzerwanie od 2007 roku a w gronie jego laureatów są uznani dziś mistrzowie polskiego nalewkarstwa.

Do udziału w konkursie, którego tegoroczna edycja odbędzie się 12 sierpnia 2017 roku zapraszamy wszystkich tych, którzy w domach, wg autorskich przepisów lub starych rodzinnych receptur wytwarzają domowe nalewki. Już rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń, ale nalewki na konkurs można zgłosić aż do 12 sierpnia. Szczegóły w regulaminie.

Tegoroczna edycja Konkursu Polska Nalewka Roku różnić się będzie od poprzednich edycji:

Po pierwsze – po raz pierwszy w historii konkursu do nalewkowego stołu nie zasiądzie Piotr Bikont - przyjaciel, którego straciliśmy zaledwie kilka tygodni temu, wieloletni przewodniczący naszej Kapituły Dobrego Smaku i człowiek, który niewątpliwie przyczynił się do wielkiego renesansu nalewek domowych. Będzie nam go bardzo brakować. Jury tegorocznego konkursu przyzna nagrodę specjalną im. Piotra Bikonta.

Po drugie – przewodniczącym jury konkursu Polska Nalewka Roku 2017 będzie Zbigniew Sierszuła, znany wielu z Państwa doskonale mistrz nalewek, erudyta, gawędziarz, obieżyświat i artysta. Laureat wielu konkursów nalewek domowych i niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie.

Po trzecie – to nie koniec zmian w jury. Do grona jurorów tegorocznej edycji konkursu zgodził się dołączyć Karol Okrasa, co niezmiernie nas cieszy. Swoim merytorycznym wsparciem i doświadczeniem zasili nas także Łukasz Głowacki – sommelier z prestiżowym dyplomem A.S.I (jeden z zaledwie dziesięciu w Polsce) zwycięzca Mistrzostw Sommelierów Polski Zachodniej. W jury zasiada też laureat ostatniej edycji Konkursu – Wojciech Suchanek, co oznacza nie tylko, że możemy liczyć na jego silne merytoryczne wsparcie, ale też sprawia, że w Poznaniu Wojciech Suchanek nie startuje co może być ulgą dla wszystkich tych, którzy startują i śledzą wyniki ostatnich konkursów w całej Polsce! W jury zasiądą także Adam Chrząstowski, Jan Babczyszyn, Paweł Loroch i Katia Roman – Trzaska.

Bardzo ważną zmianą merytoryczną, którą w tym roku wprowadzamy po raz pierwszy jest system oceny i publikacji wyników konkursu. Od wielu lat od uczestników konkursu Poznańskiego oraz wielu innych turniejów w całej Polsce zbieraliśmy uwagi dotyczące systemu oceniania i potrzeby czytelniejszej informacji o uzyskanej punktacji. To co wydarzy się w Poznaniu już za miesiąc jest prawdziwą cyfrową rewolucją w nalewkarskim świecie. Dzięki współpracy z firmą Inteca przygotowaliśmy elektroniczny formularz oceny, który pozwoli nam natychmiast po ogłoszeniu wyników konkursu opublikować w wersji elektronicznej, przesłać uczestnikom, oraz udostępnić w wersji papierowej metryczkę ocen dla każdej nalewki i dla całej stawki.

System a) przedstawi średnią ocenę jurorską każdej ze zgłoszonych nalewek b) przedstawi liczbę punktów przyznanych nalewce przez poszczególnych jurorów (zachowując ich anonimowość c) przedstawi pełną startującą stawkę wraz z przyznanymi punktami (o najwyżej do najniżej ocenianej) d) wygeneruje indywidualną metryczkę oceny każdej nalewce.

Narzędzie usprawni też pracę jury dokonując automatycznej kalkulacji przyznawanych poszczególnym nalewkom punktów, analizy średniej i przedstawienia wyników w formie graficznej.

Dodatkowo – degustując nalewki podczas naszego tradycyjnego spotkania pokonkursowego będą mogli Państwo natychmiast porównać swoje wrażenia z analizą ocen jurorskich na dowolnym urządzeniu mobilnym (np. telefon).

Mamy nadzieję, że powyższa zmiana wychodzi naprzeciw wielokrotnie wyrażanym przez Państwa oczekiwaniom i zachęci do udziału w tegorocznej edycji konkursu.

Gorąco zapraszamy do Poznania od 11 do 15 sierpnia na Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku i zachęcamy do udziału w konkursie Polska Nalewka Roku 2017 w sobotę, 12 sierpnia 2017.

Dotychczasowi laureaci I miejsca – zdobywcy tytułu Polska Nalewka Roku:

Polska Nalewka 2007 – Janusz Łakomiec (Poznań, wielkopolski)
Polska Nalewka 2008 – Hieronim Błażejak (Czarże, kujawsko-pomorskie)
Polska Nalewka 2009 – Zbigniew Sierszula (Kąty k. Góry Kalwarii, mazowieckie)
Polska Nalewka 2010 – Zenona Urbaniak (Stęszew, wielkopolskie)
Polska Nalewka 2011 – Grzegorz Hoffmann (Poznań, wielkopolskie) 
Polska Nalewka 2012 – Jerzy Szewczyk (Warszawa, mazowieckie) 
Polska Nalewka 2013 – Wojciech Suchanek (Węgierska Górka, śląskie) 
Polska Nalewka 2014 – Daniel Danielewski (Góra Kalwaria, mazowieckie) 
Polska Nalewka 2015 – Mariusz Fik (Bydgoszcz, kujawsko – pomorskie)
Polska Nalewka 2016 - Wojciech Suchanek (Węgierska Górka, śląskie)

Z poważaniem,
Weronika Krawczuk
Sekretarz Kapituły
Konkursu Polska Nalewka Roku 2017
Tel. 668 040 140
https://pl-pl.facebook.com/Ogolnopolski ... regoSmaku/
Odpowiedz
#2
Proszę podać Regulamin Konkursu.
Odpowiedz
#3
w 2018 zgłaszam sie jako sędzia niezaangażowany.
Odpowiedz
#4
Poniżej cytat z ich facebookowego profilu.

"Szczegółowy regulamin konkursu Polska Nalewka Roku znajdą Państwo już jutro (we wtorek 18 lipca) na stronie www.ofds.pl . Możecie też konktatkować się bezpośrednio ze mną; biuro@ofds.pl , tel 605 896 309 ze wszelkimi pytaniami. Gorąco zapraszam do Poznania od 11 do 15 sierpnia na Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku i zachęcam do udziału w konkursie Polska Nalewka Roku 2017 w sobotę, 12 sierpnia 2017.

Wojciech Lewandowski
Prezes Fundacji Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku"


Edit: Wg regulaminu trzeba wysłać łącznie minimum 600ml jednej nalewki!
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
Odpowiedz
#5
600 ml to nie jest aż tak wiele dla 50 osobowego jury. ;)
Rosyjscy naukowcy po latach badań odkryli, że aby przenieść się w przyszłość, wystarczy poczekać
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.


Odpowiedz
#6
Witam Państwa,

Szczegółowy regulamin wraz z kartą zgłoszeń do pobrania w załącznikach ze strony: http://www.ofds.pl/pl/konkursy/item/300-...-roku-2017  ;)
Odpowiedz
#7
(18-07-2017, 21:34)tata1959 napisał(a): 600 ml to nie jest aż tak wiele dla 50 osobowego jury. ;)

Rozumiem ,że rozlewać będą zakraplaczem jeżeli szanowne jury się powiększy. :D

Odpowiedz
#8
Zakraplaczem na język i już można ocenić.Skocz do: