Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs fotograficzny na najdłuższe grono.
Mimo że największe znaczenie ma jakość surowca w odmianach winorośli przerobowych trafiają się też okazy gron.

Ogłaszam konkurs fotograficzny na najdłuższe grono.

Zdjęcie ma uwidaczniać pojedyncze grono z przyłożoną doń miarą,którą liczymy od początku szypułki do ostatniego owocu.

W konkursie biorą udział wszystkie odmiany bez wyjątku.Chodzi przecież o zabawę.

Wygrywa najdłuższe grono i nie ma znaczenia czy pochodzi z Waszych winniczek czy jest zrobione przez Was gdzieś na świecie.

Czas trwania konkursu do 30 grudnia.

Do wygrania atrakcyjna nagroda o której napiszę za dni kilka gdy dotrą do mnie dary od sponsorów.
Mam takie pytanie - czy Izabella to winogron deserowy ? Nigdzie nie znalazłem informacji...
(03-08-2010, 21:31)Kko666 napisał(a): Mam takie pytanie - czy Izabella to winogron deserowy ? Nigdzie nie znalazłem informacji...
Jest to raczej odmiana altanowo-opałowa.

plecionka: dosyć ciekawy konkurs - chociażby ze względu na określenie które to są odmiany przerobowe (było o to trochę kłótni na forach). Postaram się podesłać parę fotek, ale chyba za mocno nie powalczę ;)
IMO to jest konkurs raczej na winogrona.org
Jeśli ma to generować spory proponuję aby konkurs obejmował wszystkie odmiany,jednak wtedy przerobowe są przegrane.

Serv ,niekoniecznie wszak u nas wielu pasjonatów uprawy,a także wielu podróżuje po winnicach Europy gdzie łatwo sfotografować takie grona.

Chodzi o zabawę.
Nie mówię, że konkurs wogóle jest zły ale że na innym forum byłby na niego znacznie większy odzew. Sam jestem ciekaw co z niego wyniknie...
(04-08-2010, 13:03)plecionka napisał(a): Jeśli ma to generować spory proponuję aby konkurs obejmował wszystkie odmiany...

Macieju, zmień w takim razie warunki w swoim pierwszym poście - zmiana słuszna jak najbardziej, bo jak ktos robi wino z Rizamata, to zabronic mu nie możesz. A w końcu robiąc fotke na obcej winnicy autor zdjęcia może wcale nie mieć pojęcia o odmianie.
plecionka, wszelkie konkursy tego typu są fajne i motywują do ciekawych działań.
Widzę co najmniej dwa problemy:
1. Deserowe/przerobowe, ale jeśli mogą być wszystkie, to ok.
2. Zdarza się, że gronko wyrasta na wąsie i wtedy ta pseudo-szypułka jest bardzo długa. Fakt, może nie być takie gronko z wąsem tak długie, jak niektóre deserowe, ale czy coś takiego wziąłeś pod uwagę?
Proponuję więc jednak powołać komisję (możesz być Ty i koledzy) lub też określić, że Ty :cool: decydujesz o tym, co się 'nadaje', a co nie.
Może nie potrzebnie komplikuję, bo okaże się, że grono Aurory wygra ;-)
Pozdrawiam, Nikodem
Zmieniłem regulamin udział biorą wszystkie odmiany .Wydłużyłem też czas trwania.
Czy w konkursie biorą udział pozostałości po gronach obżartych przez drozdy?

Taką ładną, konkursową labruchę miałem :placze:

Krzysztof
No to w weekend biore aparat i ruszam na pole (o ile jeszcze nie oberwali):ysz:
(24-09-2010, 12:27)Skrzych napisał(a): Czy w konkursie biorą udział pozostałości po gronach obżartych przez drozdy?

Taką ładną, konkursową labruchę miałem :placze:

Krzysztof

...a co Ci szkodzi spróbować?
Brak chętnych do udziału ,albo wątek zapomniany.

Dajmy sobie jeszcze dwa tygodnia ,jak nie będzie zdjęć konkurs upada.
No bez jaj Panie i Panowie. Nie dacie chyba wygrać mi z tym zdjęciem co?:hahaha:

No dobra, Niech Ci Tomek bedzie - nie damy ;)

Kristaly- jakby kto pytał. Miary nie ma - ale miedzy widocznymi przy gronie drutami jest 15 cm - więc grono ma ze 25 - jak na Kristaly - rekordowe.
Darek nie zmieściłeś się w czasie 2 tygodni więc wygrałem (pytanie tylko czy ja się zmieściłem?) :)

A tak poważnie to nie wierzę że konkurs nie będzie trwał do 30 września 2011 :diabelek:
Wówczas może i ja przyłożę się do wykonania zdjęcia zamiast wycinać fragmenty tła ze zdjęcia rodzinnego :)
Coś słabawo ,może konkurs nie trafił na podatny grunt, a może winogrona w tym roku mikre.
Zapraszam kto jeszcze chętny bo zamykam.
Jaka aktywność moderatora konkursowego taki konkurs i takie wyniki...
Servator codziennie podbijał tematy, Mycha i Rafaello także...
żeby podtrzymać wątek to i ja zdjęcie dodam

Załączone pliki Miniatury

(03-08-2010, 11:12)plecionka napisał(a): Zdjęcie ma uwidaczniać pojedyncze grono z przyłożoną doń miarą,którą liczymy od początku szypułki do ostatniego owocu.

Jak na razie to nie ma ani jednego zdjęcia spełniającego kryteria. Konkurs należy przedłużyć o rok wtedy wszyscy będą polować na najdłuższe grono i będą przygotowani do zrobienia zdjęcia zgodnie z regulaminem.
(21-12-2010, 14:15)Maciek OiM napisał(a): Jaka aktywność moderatora konkursowego taki konkurs i takie wyniki...
Servator codziennie podbijał tematy, Mycha i Rafaello także...

Może masz rację Maćku, warto jednak zauważyć, że nie każdy konkurs cieszy się takim samym powodzeniem.Był kiedyś konkurs literacki ,chyba ostatni zorganizowany przez Mychę i Rafaello.
Wobec niedużego zainteresowania przedłużany dwa razy o ile pamiętam.

Dodam jeszcze ,że nikt nie jest niewolnikiem forum i istnieje jeszcze realne życie z realnymi obowiązkami.

Zgoda zobowiązałem się ,więc powinienem,ale choć na razie nic nie wskazuje żebym musiał rezygnować, jeśli ktoś z modów zechce mnie wspomóc nie odmówię.
Nie oczekuję wszak zbyt wiele,ot zamiast wypominać małą aktywność ,samemu czasem podbić temat.
Zastanawiam się czy takie przedłużanie różnych konkursów ma sens.

Po co jeżeli nie ma zainteresowania ??

(23-12-2010, 17:42)drajla napisał(a): Zastanawiam się czy takie przedłużanie różnych konkursów ma sens....
Wg mnie dla każdego zachowania znajdziesz zawsze jakiś sens i wytłumaczenie.
Pytanie tylko czy jest to w porządku wobec tych osób które zmieściły się w pierwszym terminie?
Był czas do 30 listopada - 4 (CZTERY) miesiące i na tym powinno się zakończyć zamiast przedłużać o 2 tyg potem znowu o 2. Czy oby na pewno termin 30 grudnia jest ostateczny? Nie sądzę bo już jeden ostateczny był!

Tomku w pierwszym terminie nikt, w drugim dwóch uczestników,a w trzecim jeden.
Razem trzy zdjęcia,żadne jak słusznie zauważył piksiak nie spełnia wymagań konkursowych (brak miarki).

Wobec braku możliwości objektywnej oceny długości zdjęć konkurs pozostaje bez rozstrzygnięcia.

By jednak docenić wysiłki uczestników :Tomek1410 ,DarekRz ,Wojan ,każdy otrzymuje na pamiątkę kalendarz forumowy.

konkurs zamykam i dziękuje uczestnikom.

Skocz do: