Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korki a korkownica
Mam proste pytanie co do korków czy przy korkownicy dwuramiennej korki trzeba parzyć tak jak to ma miejsce przy korkownicy uderzeniowej? Pytam bo połamałem środkową część takiej korkownicy i zamierzam kupić coś lepszego.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez glop
Mam proste pytanie co do korków czy przy korkownicy dwuramiennej korki trzeba parzyć tak jak to ma miejsce przy korkownicy uderzeniowej?

Ja parzę tylko syntetyki. Pozostałe wchodzą bezproblemowo.
Odpowiedz
Ja mam trójramienną i zawsze korki poddaje lekkiej obróbce termicznej. Korki aglo kilkanaście sekund, a lite około minuty. Kiedyś aglomerowane trochę przegotowałem i przeciekały (pękały w środku).
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez glop
Mam proste pytanie co do korków czy przy korkownicy dwuramiennej korki trzeba parzyć

Nie trzeba.
Ja jeszcze się nie spotkałem z korkiem, który nie chciał by wejść za pomocą dwuramiennej.
Aglomerowane zwykłe, jak i te silikowane wchodzą jak w masło, ja je wrzucam dosłownie na 2-3 sekundy do wrzątku tylko aby je zdezynfekować i zwilżyć ich powierzchnię.
Lite też wchodzą łatwo. Choć ja te trzymam we wrzątku jakieś 30 s ale tylko dla tego, że mam je trochę przesuszone. Ale i bez gotowania wchodzą bez problemu i uszkodzeń.
Odpowiedz
Rozumiem mam jescze jedno pytanie czy dwuramienną można korkować każdą bytelke, np. z gwintem starą można to było robić, czy tylko takie typowe do wina?
Odpowiedz
Bez obaw!Można wszystkie ;)
Odpowiedz
Jeśli będziesz kupował dwuramienną to taką ze śrubą regulacyjną.
Wtedy nawet butelki z szerokim kołnierzem Ci nie będą straszne a korek nigdy nie będzie wystawać :)
to takie cuś
Odpowiedz
No i takową kupiłem zdążyłem zakorkować 2 butelki i widzę że korki nie wchodzą równo z jednej strony są wybrzuszone czy to się jakoś reguluje czy tak to poprostu jest.

Skocz do: