Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korkowanie butelek po...(nie winie)
Witam, ze względu na małą ilość typowych butelek po winie a dużą po innych napojach alkoholowych (wódka, nalewki i wszystko co się zakręca) zastanawia mnie korkowanie. I tu rodzi się moje pytanie, czy można korkować takie butelki z gwintem czy zwyczajnie zakręcać i tak pozostawiać? I jaka korkownica do tego, wystarczy uderzeniowa?

/nie oczekuje porad jak zdobyć butelki, bo czytałem tematy/
Odpowiedz
Możesz spokojnie trzymać wino w zakręcanych butelkach. Korkowanie takich butelek moim zdaniem nie ma większego sensu. Jest gdzieś na forum cały temat o zakręcanych butelkach z winem, ostatnio coraz bardziej popularnych.

Pozdrawiam
Hanka
Odpowiedz
Decydują dwa argumenty:
1. kształt szyjki; musi być walcowaty odcinek szyjki, lub
odrobinkę szerszy od dołu ( butelki po piwie źle się
korkuje), korek musi do szyjki przylegać;
2. średnica wewn. szyjki musi być mniejsza od śr. korka o ok.
2-6 mm (im korek dłuższy, tym ta różnica mniejsza);
łatwiej pozbyć się nietypowych butelek niż bawić
się w dobieranie (kupowanie) różnych korków...

No, ale hobbysta zwierz nietypowy - nigdy nie zgadniesz, co mu strzeli do głowy :diabelek:
Odpowiedz
Mam sporo litrowych butelek zakręcanych. Nakrętka jest większa niż standardowej "połówki". Niestety z czasem zakrętki zaczynają przeskakiwać i zamknięcie nie jest szczelne.Specjalnie zakupiłem na allegro korki o wymiarach lekko większych niż standardowe aby korkować te butelki . Korki były mizernej jakości , ale wino od roku leżąc nie wykazuje śladów przecieku , czego nie mogę powiedzieć o normalnych korkach i butelkach winnych.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Han_ka
Możesz spokojnie trzymać wino w zakręcanych butelkach. Korkowanie takich butelek moim zdaniem nie ma większego sensu. Jest gdzieś na forum cały temat o zakręcanych butelkach z winem, ostatnio coraz bardziej popularnych.

Pozdrawiam
Hanka

A czy jest na Forum stronnictwo konserwatywne? Nie mylić z konserwowaniem siarką! :kwasny:

P.S. Jest gdzieś na Forum cały temat o dojrzewaniu "pod korkiem" :helo:
Odpowiedz
Witam.
Jak wszędzie, także i na forum, jest stronnictwo konserwatywne. Można trzymać wino w butelkach zakręcanych, jednakże butelki powinny stac pionowo nakrętką do góry.
Nakrętki powinny być casłe, bez śladów korozji z dobrymi uszczelkami.
Trzymanie butelek z winem dłużej niż dziesięć lat należy w przypadku winiarzy domowych do rzadkości.
Butelki korkowane tradycyjnie co kilka-kilkanaście lat przechodzą wymianę korka.
Pozdrawiam, wisienka.

Skocz do: