Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korkowanie szampanówki bez użycia specjalistycznej korkownicy?
Witam.
Chciałbym zabutelkować swój trunek w butelkę szampanową. Mam pytanie o korkowanie. Chciałbym użyć korków oraz koszyczków. Czy możliwe jest użycie korków z korka i koszyczka bez użycia specjalistycznej korkownicy do szampana? Czy można użyć korkownicy dwuramiennej i koszyczka, aby osiągnąć efekt korka z butelki szampana?

Pozdrawiam,
Mateusz.
Zapraszam na stronę mojego małego browaru.

Odpowiedz
To zależy od ciśnienia jakie masz zamiar utrzymywać w butelce. Jeśli ma to być ciśnienie takie jak w winach typu szampan to zwykłe korki mogą przepuszczać. Proponuję użyć przy takim ciśnieniu korków plastikowych do szampana.
PS Osobiście do tej pory stosowałem korki plastikowe. Wiem, że nie wygląda to zjawiskowo ale...

Tutaj masz coś o tym. Osobiście przymierzam się do zakupu czegoś takiego.
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
Dzięki.
Widziałem właśnie te korki, ale pojawia się problem wprowadzenia go do szyjki butelki. Jest szerszy niż otwór w korkownicy dwuramiennej. Należałoby zakupić specjalną korkownicę za ok. 500 zł :/ Szukam tańszego rozwiązania, tym bardziej, że rzadko będę używał tych korków.
Chciałbym zabutelkować piwo typu belgijskiego. Jest trochę mniej nagazowane. Poziom nagazowania wynosi do 2,8.
Zapraszam na stronę mojego małego browaru.

Odpowiedz
To trzeba było pisać tak od razu. Butelki szampanowe mają specjalne kapsle (większe od standardowych do piwa). Ale do tego potrzebny jest specjalny adapter i kapslownica. Ja taką mam.
Co do korków z naturalnego korka to może być problem. Szyjka w standardowych szampanówkach jest szersza. Standardowe korki będą wpadać. Użyj plastikowych szampanowych.
Przy małej ilości kupowanie specjalnej korkownicy trochę bez sensu. Ja będę kupował ale robie piwo, wino i miody. Metodą szampańską także...
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych

Skocz do: