Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kosze alu (zrób to sam)
Ponieważ swego czasu dostałem (między innymi) dwa nagie dymiony o pojemności 25l, z racji zbliżającego się sezonu postanowiłem wykonać im odlotowe hi-end & hi-tech kosze...
Oto efekty:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Cóż, zadrżała mi ręka ze wzruszenia i podziwu do własnych umiejętności

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
A jaki jest koszt takiego kosza?
Odpowiedz
Ciężko ocenić, jako że większość materiałów po prostu miałem. Kupiłem jedynie kątownik alu 40x40x2 za ca 30 zł
Myślę, że kupując wszystko poniżej 30 zł/szt nie da się zejść, a realną ceną będzie 35-40 zł

Krzysztof
Odpowiedz
Skrzych: no kosze piekne, Ci wyszly! Koszty moim zdaniem troche duze jak na cene balonu, ale jako element dekoracyjno-ochronny super! :spoko:
Odpowiedz
Tak się właśnie kiedyś zastanawiałem: Czy nie da się gdzieś dokupić plastikowych koszy? (takich jak po prawej stronie na drugiej fotce Skrzycha). Może byłoby taniej.
Odpowiedz
Kosze plastikowe (po dymionach) można trafić w hurtowniach lub hipermarketach (zostają po "rozbitkach")
Można też rozmiarowo dobrać kosze dostępne w sklepach z art. gopodarstwa domowego.
Gwoli wyjaśnienia - nie patrzyłem na cenę, bo nie o to chodziło, jak już napisałem, większość materiałów miałem. Głównym celem było uzyskanie stabilnego kosza, w którym będzie widoczna zawartość dymiona, co niestety w plastikowych koszach jest niemożliwe - w plastikach jestem zmuszony do wycinania okienek, by wzrokowo oceniać nastaw.

Krzysztof
Odpowiedz
Skrzych, tylko nie wycinaj okienek w pojemnikach fermentacyjnych! :D
Odpowiedz
O tym nie pomyślałem. Też wolę widzieć co się w dyminie dzieje.
Odpowiedz
A ja mam taki bardzo podobny (na balon 27L), tylko bardziej zabudowany - płyta sięga samego dołu - i cały z drewna. Bardzo spoko jest, a kosztował mnie ok 0zł:jezor:
Odpowiedz
Skrzych, super pomysł!
ja z moich baloników zdejmuje plastikowe osłonki, by widzieć co sie dzieje na dnie.
Konstrukcję, którą zaproponowałeś, można tez zrobić z deseczek. Pewnie wyjdzie taniej, gdy wykorzysta się elementy mebla, które jest do wyrzucenia.
Jako nałogowa eksperymentatorka, pewnie cos zrobię i dam znać.

:big:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Sałat
Tak się właśnie kiedyś zastanawiałem: Czy nie da się gdzieś dokupić plastikowych koszy? (takich jak po prawej stronie na drugiej fotce Skrzycha). Może byłoby taniej.
Dokładnie takie kosze mają w biowinie, ale wcale nie są tanie. http://www.biowin.com.pl/?bio=1&lang=pol...9681929075
Odpowiedz
Taniej jednak jest w markecie kupić jakiś kosz (często kosze na papier są z dużymi okienkami) Można dopasować do butli, bo występują w różnej wielkości. Koszt kilka złotych.
Odpowiedz
Lepiej od razu kupić balon w koszu. No ale gdy dostajemy za darmo sam balon od jakiś znajomych, lub innych ludzi (i oni mówią, że niestety kosza nie mają - my machamy ręką i mówimy: nic nie szkodzi, ważne że mam balon:) ) to musimy coś skombinować. Najlepiej zreobić samemu z drewna, desek itp. - wtedy możemy sami ustalić ile potrzeba nam okienek, punktów obserwacyjnych itp.:chytry:

Skocz do: