Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Księga nalewek" ??
Może będę umolny :) ale wyżej pisałem o sporej ilości dostępnych publikacji z przepisami w księgarniach a szczególnie tych internetowych. Dlatego może zainteresowanie raczej nikłe no i problemów mniej bo na wyciągnięcie ręki praktycznie ponad 60 pozycji,
winiarskich przez nalewki, miody i piwa aż do przetworów , które również mają swoje miejsce na Naszym Forum.

TUTAJ przykładowe pozycje. Parę z nich mam na swojej półce.
W kilku, autorzy powołują się na źródła i jest tam również wymienione nasze forum, co odnotowałem z miłą satysfakcją:diabelek:
I dlatego trzymam swoje ulubione przepisy w szufladzie. Owszem są na forum i w necie setki przepisów ale każdy dopracowuje swoje receptury. Ja potrzebowałem kilu prób aby z balansować przyprawy i owszem mogę Ci podaj jaki ale nie zdradzę niuansów.
Ty chcesz aby każdy podał swój najlepszy przepis, sprawdzony z dokładnym opisem i uwagami na co trzeba zwrócić uwagę. Wybacz ale ja tego nie kupuję. Jeśli kogoś znam od lat z forum i wiem, że dzieli te samą pasje co ja to prywatnie na PW zdradzę mu wszystkie szczegóły i detale.
A ze względu na ryzyko, że ktoś weźmie sobie takie opracowanie, ładnie zebrane w jednym miejscu, doda grafikę i wyda pod swoim nazwiskiem i będzie z tego czerpał korzyści, to uważam, że nie należy ułatwiać oszustom życia serwując im takie gotowe kąski.
Oczywiście jeśli ktoś chce się pochwalić proszę bardzo, jego przepis jego sprawa ale ja swoje ulubione przepisy dalej będę trzymał w szufladzie.
Zastanawiam się czy Jan Becher tak by się dzielił swym dopracowanym przepisem, gdyby ktoś go o to poprosił :cool:
Boullii dobrze prawi a i Przemo_P ma rację.

Jak ktoś z naszego forum będzie chciał mieć przepisy to sobie poszuka lub zapyta się autorów danego trunku.

A wiele przepisów cały czas jest dopracowywanych.
Pozostańmy z przepisami na forum.
A ja bym właśnie chciał taką książeczkę ............."Najlepsze nalewki Forumowiczów"..........gdzie każdy przepis poprzedzony jest nickiem autora .
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
witam,

Ok rozumiem obawy co niektórych więc nie będziemy kontynuować tego tematu dalej.

Proszę admina o zamknięcie tematu.

Skocz do: