Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Która nalewka jest najgorsza Waszym zdaniem?
Założyłem ten temat zainspirowany tematem drajli

http://www.wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=5784

Jeżeli o mnie chodzi to Truskawkówka...
O ile zapach i kolor pierwsza klasa, to smak straszny...
W kilku słowach to kompot popijany wódką :( i za nic w świecie się to nie chcę "przeżreć"

Miało być tak pięknie, a wyszło nieporozumienie :eyes:

Dla przestrogi podaje link do tej nalewki...

http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/2,87...,9495.html

PS. A może ktoś podrzuci jakiś pomysł na reanimacje tej nalewki?
Odpowiedz
Sev,
smak nalewki zależy nie tylko od owoców i od przepisu ale i umiejętności wykonania. Z uznanego owocu i dobrego przepisu można zrobić paskudną nalewkę. Nie jest to trudne.
Odpowiedz
Platki roży- jakbym wachal i pil perfumy :/
Odpowiedz
sosnowa...
Odpowiedz
Z kaliny! Ten zapach!
Odpowiedz
ratafia exotic (ananas, banan, brzoskwinie, kiwi) :nie_powiem:
Odpowiedz
z owoców dzikiej róży, z miodem
dla mnie śmierdzi marchwią
Odpowiedz
jak dla mnie to na pędach jodły o ile sosnówka (choć charakterystyczna dość) nie jest zła to jodła smakuje mi jak wymacerowana osłonka tekpolowa ;)
Odpowiedz
Pozdrawiam

Najgorsza nalewka jest taka która jest robiona przez jakiegoś "patałacha" nalewkowego . Jak się nie udaje jakiś alkohol to trzeba go wykorzystać do kompozycji z innymi alkoholowymi i może wyjść z tego b . dobry alkohol

Maciej
Odpowiedz
Moim zdaniem nie ma najgorszych nalewek tylko nieodpowiednie w smaku, bo każdy lubi coś innego.
Odpowiedz
Najgorsza to ta, która mi nie smakuje.
A tak na marginesie, to trzeba być wyjątkowo "uzdolnionym", żeby schrzanić nalewkę.
Odpowiedz
Cyt. (...) trzeba być wyjątkowo "uzdolnionym", żeby schrzanić nalewkę.

Jak raz się schrzani ( i policzy straty/koszty) to właśnie nabiera się tych "wyjatkowych uzdolnień" . Raz zrobiłem koniakową super, chciałem zrobić większą ilość i poprawić przepis co do ilości składników. Teraz głowię się co zrobić z tą berbeluchą.

A jaka jest najgorsza? Miętówka i z DR zaraz po niej.
Odpowiedz
Koleżanki i koledzy . A piliście nalewkę z tataraku? Aromat jezior mazurskich w butelce !!
Frida ;cyt.najgorsza to ta ,która mi nie smakuje-koniec cyt. czyli ,czyli nalewka szafranowa.
Jakbym walnął przez pomyłkę kieliszek domestosa!
Wesoło pozdrawiam-drajla
Odpowiedz
A co to jest DR? Bo ja nie znam jeszcze tych Naszych/Waszych skrótów?
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Megana
sosnowa...

gdybyś spróbowała nalewki Plecionki ... z kroplą nalewki miętowej .. może byś zmieniła zdanie ...

Ja właśnie jutro planuję zbiór miety ( u znajomych). Zrobię miętóweczkę wg zaleceń Aldony (liście przesypane cukrem) i na pewno spróbuję powtórzyć efekt.
A jeszcze niedawno zaklinałabym się, że nigdy więcej miętówki .... do niczego ...
Ale potrzeba odpowiedniego "towarzystwa smakowego" i można zmienić światopogląd.
Odpowiedz
DR = dzika róża
Odpowiedz
DR=dzika róża,ok, dziękuję bardzo i pozdrawiam-drajla
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez drajla
A co to jest DR? Bo ja nie znam jeszcze tych Naszych/Waszych skrótów?

Czytaj to

http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=7204
Odpowiedz
Fajnie -przeczytałem.Dzięki,pozdrawiam-drajla
Odpowiedz
Gdzieś mieliśmy przepis na sokach z herbapolu. Podane w dokładnych proporcjach (malina, czarna pożeczka i coś jeszcze)... Mimo czasu jak drink słodkiego soku z wodką :/.
Odpowiedz
Aptekarska / farmaceutów (jak zwał, tak zwał) i nawet nie potrafię uzasadnić, dlaczego, po prostu NIE I JUŻ. A chyba mi wyszła, bo częstowanym smakuje.
Odpowiedz
Bursztynówka... tyle, że dla zdrowia się pija.
Odpowiedz
Liqueur de sapin wg przepisu francuskiego. Porażka na całej linii-dziwny smak, straszliwego zmętnienia nie udało się przełamać, rozcieńczona do 30% nadal była ciężka w smaku, a butelkę, w której była, nie udało się umyć-cała się kleiła. Jeszcze u mnie w domu tak nie pachniało apteką jak wtedy. Cud, że zrobiłem niecałe 500ml, ale wylać trzeba było.
Odpowiedz
To jest kwestia bardzo indywidualna. Ja jeszcze mało piłem toteż nie wskaże najgorszej. Miętówki mi smakują:)
Odpowiedz
Pozdrawiam!

Nawiązując do poprzedniego mojego postu .

Większość "społeczności " forum robi alkohole wg określonych receptur i jeżeli zrobi się samodzielnie jakiś krok to może się skończyć "najgorszą nalewką".
Trudno się nauczyć od razu samodzielnie poruszać w bardzo skomplikowanym świecie smaków gdzie właściwie każdy musi tą wiedzę zdobywać indywidualnie.

Ważna także na tej drodze określić ile potrzeba przerobić spiru żeby zdobyć określoną wiedzę w tej dziedzinie i stworzyć sobie własny warsztat tzn:

!. Które smaki się uzupełniają które wykluczają i w jakich ilościach
2. Jak się to robi żeby stworzyć duży bukiet smakowy a kiedy trzeba go zawęzić bo taki jest najlepszy.
3. Które " smaki " są moim indywidualnym upodobaniem a które stanowią "smaki" w skali ogólnie ustalonych kryteriach.

Maciej
Odpowiedz

Skocz do: