Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto mi powie co to za drzewko ?
    Hej, nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie. 

Co to jest za drzewo ? 
Zdj. zrobione wczoraj. 
Wygląda jak jarzębina, tylko kulki wielkości nieco mniejszej niż piłka golfowa... 
Trujące to? Tylko ozdobne? Czy można np. wykorzystać do czegoś ? Jakieś zawartości ciekawe ?
Odpowiedz
Wygląda mi na jakąś jabłoń ozdobną ale słabo widać na zdjęciu. Zrób zdjęcie z widocznymi owocami i liśćmi.
Pozdrawiam Tadeusz
Odpowiedz
Rajskie jabłuszka ??
Oto jest cały splendor: Móc i mieć prawo do siebie uśmiechnąć się.

http://www.pomocdlakrzysia.pl/
Zajrzałem i nie mogę się uwolnić - pomóżcie !!!!

Odpowiedz
Tak jak napisano powyżej. Jabłoń Ozdobna Rajska, bardzo gorzkie owoce.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Owoce idealne na cydr :) Warto wymieszać z odmianą kwaśną oraz ze słodką (niewielki dodatek słodkiej - z 10-15%).
Zapraszam na stronę mojego małego browaru.

Odpowiedz
markus383 Ty chyba nigdy nie kosztowałeś tych jabłek. Wielkość mirabelki (albo i mniejsze) soku minimalna ilość a gorycz zabija. Owszem w przepisie na cydr burgundzki jest dodatek jabłek gorzkich ale w ilości 5-10 % a Ty proponujesz 90%.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
(21-11-2020, 11:11)Boullii napisał(a): markus383 Ty chyba nigdy nie kosztowałeś tych jabłek. Wielkość mirabelki (albo i mniejsze) soku minimalna ilość a gorycz zabija.

Pewnie są też różne odmiany i nie wszystkie mają goryczkę. U mnie rośnie kilkadziesiąt takich drzew na pasie zieleni oddzielającym jezdnie. Goryczki nie maja , za to cierpkość sporą .
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....

Skocz do: