Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuksa
Tradycyjne naczynie drewniane,
mogące pełnić rolę filiżanki / kubka / chochelki / głębokiej łyżki.

Po prostu - kuksa:

https://www.youtube.com/watch?v=ujEAJTEYw-0
Odpowiedz
No toś pojechał po całości. Teraz będę musiał sobie taki kubeczek sprawić w wolnym czasie. Z drewnem się znam, ale muszę poczytać, jak toto zaimpregnować coby nie postrzelało za dwa tygodnie. Zacznę od tej solanki czo na filmie widać ^^
(już padło na sękatą brzozę)
Odpowiedz
(18-12-2016, 19:33)Mikael napisał(a): No toś pojechał po całości. Teraz będę musiał sobie taki kubeczek sprawić w wolnym czasie. Z drewnem się znam, ale muszę poczytać, jak toto zaimpregnować coby nie postrzelało za dwa tygodnie. Zacznę od tej solanki czo na filmie widać ^^
(już padło na sękatą brzozę)

Faktycznie pojechał po bandzie. Jak będziesz robił było by super żebyś zamieścił fotorelacje z tworzenia tego cuda.
Odpowiedz
Dobra. Tylko moja wersja nie będzie taka ładna, raz, że lubię ślady dłut, dwa, że brak nieco umiejętności ^^ Ale i dobry pretekst, coby w końcu szlifierke stołową taśmową nabyć, bo już mnie z miesiąc korci...
Odpowiedz
Rewelacja, bardzo mi się takie rzeczy podobają. Idealna na prezent, tylko żeby umiejętności wystarczyło, żeby ją zrobić :)
Odpowiedz
Ciekawe czy by się sprawdziło jako naczynie do yerba mate :)
Odpowiedz
Pewnie tak, o ile przygotowałbyś ją w innym naczyniu i przelał do kuksy :) . Dobre by to było przy terere ;)

Odpowiedz
Jestem po fazie mniej lub bardziej udanych eksperymentów - problemem jest pękanie "naczynia" kiedy schnie. Bańka na mate według Cejrowskiego nie powinna być sucha, bo zawsze z płynem :D więc wydaje się to byc idealne naczynie.

Skocz do: