Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupaż wina pigwowego
Witam !

Borykam się z problemem dotyczącym kupażu wina. Otóż mam około 44 L wina pigwowo - jabłkowego, niestety wino te zostało wykonane niezgodnie ze sztuką i moim zdaniem jego % jest zbyt wysoki, co psuje jego smak (mimo iż wino jest dość ekstraktywne) Drugim problemem jest pozostałe wolne miejsce w balonie w którym leżakuje wino (54 L), wino jeszcze dłuższy czas będzie musiało tam pozostać, więc czymś muszę dopełnić je pod korek. W związku z powyższym, wykonałem 15L wina z kwiatów czarnego bzu (z przygotowanego w lecie syropu) Wino te przygotowałem z użyciem drożdży alkoholizujących do 13%, lecz zostało tak obliczone aby finalnie miało maksymalnie ok 9%. Po 2 tyg wino ma 0 blg, po zlaniu z nad osadu jest idealnie klarowne.

I tutaj mam kilka pytań - Czy są jakieś wytyczne odnośnie Kupażowania win? Czy takie młode 2 tyg, klarowne wino mogę dodać do wspomnianego wina pigwowo - jabłkowego które ma jakieś 2,5 miesiąca? Czy powinienem najpierw wino z kwiatów leżakować przez jakiś czas? Wina po kupażu pozostaną w 54L balonie jeszcze minimum kilka miesięcy zanim zostaną zasiarkowane i zabutelkowane.

Z góry dziękuję za cenne rady
Odpowiedz
Może dopełnij sokiem jabłkowym, niestety będzie musiało klarować ponownie.
Odpowiedz
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby te wina zmieszać. Nie musisz czekać.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
(31-01-2016, 23:53)TEQUILA napisał(a): Nic nie stoi na przeszkodzie żeby te wina zmieszać. Nie musisz czekać.

Dzięki za szybką odpowiedź, wina ju połączone - czekają na lepsze czasy ;)
Odpowiedz
Też bym pomieszał zawsze jakieś nowe doświadczenie jak i dla ciebie tak dla forum by dalej opisać co się dzieje z winkami .

Skocz do: