Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurs oplatania butelek i gąsiorków.
25.

Gdy oplot zbliża się do zwężenia butelki musimy ściskać ,a jak odstępy pomiędzy pionowymi prętami są już małe zaczynamy wyplatać ósemką łapiąc pręty parami jednocześnie ściągamy by oplot ściśle przylegał do szyjki butelki.

Załączone pliki Miniatury

26.

Jeśli za mocno odstają ósemkę wyplatamy 1-2 cm ponad wyplotem i ściągamy w dół przez co zaciśniemy pionowe pręty bliżej szyjki.

27.

Ostatnim etapem jest wykonanie splotu wężykowego tzw ósemki ale już wikliną i zakończenie.
Ósemkę wykonujemy dokładnie tak samo jak na początku.

28.

Wycinamy po jednym pręcie z każdej pary i

29.

pierwszy załamujemy na kawałku wikliny aby było miejsce na przeciągnięcie ostatniego pręta,

30.

zaginamy każdy pręt za jeden od tyłu a ostatni przewlekamy w miejsce patyka pomocnika podobnie jak wcześniej.

[size=6]31.[/size

Możemy teraz obciąć końcówki albo jeszcze raz przepleść,więc podkładamy patyk załamujemy i przeplatamy przez jeden pod drugi i tak wszystkie pręty aż do ostatniego który przewlekamy w miejsce patyka pomocnika podobnie jak wcześniej.

32.

Obcinamy ale nie za krótko aby nam się zakończenie nie rozplotło.

33.

Gotowe ,można jeszcze uszko dorobić ale to przy nieco innym wzorze i większej butelce w przyszłości. Powodzenia .

Może nie jest to oplotka wysokich lotów ale chodzi przecież o naukę ,ja na codzień raczej takiej drobnicy nie robię wiec to też ma wpływ ,nie bez znaczenia jest też dobór butelki ,ta chyba nie nadawala się najlepiej ,później pokarzę jeszcze jak użyć do wyplotu innych materiałów .

Pozdrawiam
Przeniosłem cześć postów do tematu

http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...#pid174404

Część przeniosłem do nowego wątku z fotkami naszych prac.

http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=9868

Ten temat zamykam o opinie proszę we właściwym miejscu.

Skocz do: