Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lakowanie butelek z nalewkami
Mój kumpel się żeni i postnowiłem mu zrobić fajny prezent, nalewkę którą ma otworzyć na 10 rocznicę. Zakorkowałem już butelkę i za chwilę chcę ją dodatkowo zalakować.

Pytanie czy to ma sens?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Przy nalewce nie powinno to stanowić problemu.
Odpowiedz
Do dłuższego przechowywania zawsze korkuję, a potem lakuję butelki. Na już lub zaraz używam nakrętek. Z każdej zrobionej nalewki dwie butelki o,7l. odkładam na dłuuuugie zaś.
Odpowiedz
Pozwolę sobie zapytać, czy zalakowanie butelki woskiem ze swiecy zda egzamin? Butlę zatkałem nowym korkiem od wina i planuje dodatkowo oblać woskiem aby % nie uciekły, będzie ok?
Odpowiedz
Zalakować można tylko lakiem:) Woskiem co najwyżej zawoskować :)

W każdym razie nie wiem czy na pewno zda to egzamin. Na pewno wosk jest o wiele delikatniejszy i bardzo łatwo można uszkodzić zabezpieczenie.
Odpowiedz
Wosk łatwo się kruszy, więc jak już zalakowoskujesz to delikatnie odstawić i nie trącać. Egzamin zda ale musisz pamiętać, że to nie lak i nie powinno to służyć jak ozdoba.
Odpowiedz
Dzięki, zdaję sobie z tego sprawę, chciałem tylko ochronić procenty, bynajmniej nie przyozdabiać.
Zastanawiałem się też nad dodatkowym owinięciem flaszek folią spożywczą, też mało efektowne ale ma działać a nie wyglądać... :)
Odpowiedz
Pisząc,że wosk się bardzo kruszy miałeś chyba na myśli parafinę lub stearynę ze świec,ja często woskuję czystym woskiem pszczelim poprzez 3-4 krotne zanurzenie szyjki - korka w ciekłym wosku i obkręcenie aby krople nie spływały.
Wosk pszczeli jest o wiele bardziej plastyczny od w/w.
Efekt wizualny jest bardzo fajny i jakoś tak bardziej bliżej natury a szczelność gwarantowana - polecam.

Pozdrawiam Maciej
Odpowiedz
No dla mnie wosk, to właśnie taki ze świecy ;) .
Odpowiedz
Parafina czy stearyna a potocznie wosk :)
Odpowiedz
wosk pszczeli lepiej zdaje egzamin

Skocz do: