Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lody
Coś mnie ostatnio natchnęło, a właściwie wczoraj i zrobiłem lody

Składniki:
Śmietana 30%
Jogurt Grecki, może być owocowy
0,5 szklanki cukru
saszetka cukru waniliowego
owoce albo orzechy jako wkład

Śmietanę z cukrem i cukrem waniliowym ubijamy na sztywno dodajemy jogurt i owoce, mieszamy, do foremek i do zamrażarki. Następnego dnia są gotowe do jedzenia.

Tylko spytacie, a gdzie tu wino??? Niema wina, za to jest miejsce na owoce po nalewkowe. Ja zrobiłem dwie wersje; jedna z orzechami z "Orzechów po Krzyżacku" i z czekoladą, drugie z Gruszkami i rodzynkami z nalewki. Sęk w tym, że mój zamrażalnik chłodzi na kość, ale lody i tak wyszły smaczne.

Aha, pomijając czas chłodzenia to same lody robi się jakieś 15 minut; naturalnie mikserem.

Pozdrawiam i życzę smacznego
Maciej
Odpowiedz
A tak , też myślę o naleweczce , więc owoc będzie do deserów lodowych ;) Więc dwa w jednym i nalewka i pyszne deserki . A jak już o mrożonych owocach coś można dodać to zamiast lodu do kieliszka wina dorzucam mrożone wiśnie czy truskawki , zależy co mam .
Odpowiedz
.........ach te domowe lody. Pamietam jako małolat (8-9 lat) już coś miksowałem w kuchni, czegoś dodawałem do czegoś, by jakieś lody zrobić............. Ostatnio również miewam takie zachcianki, wiec moze skorzystam z przepisu.......... a co do wina i lodów, to fajnie polać waniliowe lody czerwonym wytrawnym winkiem. Mi taki skład odpowiada................

Skocz do: