Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MD na sklepowym soku
Witam

Nastawiłem matke na drożdzach madera wodzie 2 łyżeczkach cukru i jakiś 100 ml soku malinowego (takiego do herbaty ze sklepu) + troche pożywki -- razem wszytskiego około 800 ml

Mija 2 dzień i żadnych zmian.

Robił ktoś kiedyś na soku sklepowym. W skłądzei pisza że ma 40% naturalnego soku zageszczonego, wode i cukier -- żadnych konserwantów - więc co może być przezzkodą ??
Odpowiedz
A jakie drożdze? Często zdarza się, że MD nie startuje, a czasem po 3 dniach i później. Spróbuj dać to w cieplejsze miejsce i poczekaj jeszcze dzień.
Odpowiedz
daj temu jeszcze dzien moze dwa-mi ostatnio tez dopiero po 4 dniach zaczelo cos sie dziac
Odpowiedz
Biowin Madera

Woda była troche cieplejsza niż pokojwa temp. Miała jakieś 35 st. - moze to miec znaczenie ?
Odpowiedz
Biowin nie zawsze działa. Sok zawierał dodatkowy cukier, dolej wody. Jak to było ponad 35 st. to mogłeś wymordoać biedne drożdżaki.
Wojtek
Odpowiedz
... mogłeś, ale nie wylewaj tego jeszcze. Daj im jak mówi Cyrograf15 jeszcze dwa dni.
Odpowiedz
a właściwei to poco w MD jest sok owocowy ? Przecież mógłby chyba byc sam cukie prawda ? Czy onepotrzebują czegoś więcej ?
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez edwarddyp
a właściwei to poco w MD jest sok owocowy ? Przecież mógłby chyba byc sam cukie prawda ? Czy onepotrzebują czegoś więcej ?

Szczyptę pożywki niechybnie ... :chytry:
No ale skoro dodałeś to tylko czas powie Ci prawdę.
Ja nastawiłbym jakąś drugą, zapasową MD.
Odpowiedz
Zapasow MD w tym wypadku to bardzo dobry pomysł. Mordimer ma 100% racji. Majlepiej z drożdźy innego producenta.
Wojtek
Odpowiedz
I najlepiej na suszu.

Jeżeli jesteś początkujący - lepiej zacznij od drożdży aktywnych. Potem będziesz mógł brac sie za robienie MD.

arek
Odpowiedz
ta słuchaj moonjavy i zakup drożdże aktywne, a w miedzy czasie postaw MD w ciepłym miejscu, ogólnie rzecz biorąc drożdże biowinu są słabe i ja ich nie kupuję (za dużo razy się zawiodłem) ale z praktyki wiem że są bardzo wrażliwe na niską temperaturę, jak będą miały cały czas ciepło to może wystartują. :chytry:
Odpowiedz
Czy sok sklepowy nie zawierał czasem konserwantów? Jeżeli zawierał to MD najprawdopodobniej nie ruszy.
Odpowiedz
No i pewnie mało słodki był skoro jeszcze cukru sypnął :podstep:
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Edwarddyb pisze: "2 łyżeczkach cukru i jakiś 100 ml soku malinowego (takiego do herbaty ze sklepu)"

CZy czasem nie dodałeś SYROPU malinowego ??? (u mnie w domu i w firmie do herbaty dodaje się syrop malinowy). Jeśli tak, to MD może być przesłodzona.

CZy sok był pasteryzowany ??? (wydaje mi się, ze w procesie pasteryzacji mogą się uwalniać (uwalniać w sensie wyparowywać z soku :big:) jakieś ewentualne szkodliwe związki).

Ja dotąd robiłem zawsze MD na soczkach sklepowych i zawsze startowały.

Pozdrawiam
MILBAS
Odpowiedz
własnie syropu takiego zagęszczonego dodałem i nic

Ale znam już odpowiedź -- po prostu za duże stężenie cukru

Nastepną MD robiłem na samym syropie + woda + drożdze i na następny dzień pracowała że hoho

po dwóch dnaich piana sięgała na gdzieś 10 cm

Wszystkim polecam ten sposób

Skocz do: