Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA WINNICA w Łódzkiem - Winnica π
Dopadają mnie wątpliwości czy dadzą radę. Oto co zaobserwowałem na tych startujących sztobrach.

Macie pomysł co może być przyczyną tych plam? Czy może to być spowodowane trudnym startem?

[Obrazek: 8c57d5de5e6a3418122b8180043461ea.jpg][Obrazek: 4e19cc1cf416e718e83f78796328688c.jpg][Obrazek: ebce839d280fdd2e38274383c58e07d9.jpg]

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Skoro jeszcze żyją to raczej pozytywna prognoza - korzenie zapewne jakieś muszą być i są spore szanse, że dadzą radę o ile nie przelejesz lub nie przesuszysz...

Prognoza nieco negatywna to fakt, że z mają ciężko, ponieważ tychże korzeni z pewnością jest zbyt mało w stosunku do masy zielonej. Stąd też widoczna chloroza i nekrozy na liściach.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Zatem czekam dalej. Podlewam regularnie (jak nie podleję dwa dni to zaczyna wìednąć) i wietrzę 10h dziennie. Natura jak to natuta jakoś sobie radę dać musi. A jak nie musi to padnie. Strata żadna, kŕótki żal.
Ale eksperymenta fajne. Gdy wszystko inne śpi tu mam punkt koncentracji.

Niestety najbliższy tydzień to upały kwietniowe. Pewnie soki pójdą oby pąki nie były wyrywne bo znów mrozy przyjdą w d+8 i będzie tak jak z moim zaworem kulowym... co sobie pękł przy -8°C [Obrazek: b170e84784d6a670b82f35abb144e720.jpg]

Odpowiedz
No nieźle Ci rozwaliło ten zaworek... Ja wodę puszczam do zewn. instalacji dopiero pod koniec kwietnia. Jak kiedyś puszczałem wcześniej, to zwykle potem kapało...

Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Instalacja opróżniona przed kolejną falą zimy tej wiosny.

Wracając do sztobrów. Moje obserwacje zdają się potwierdzać tezę "zbyt dużej masy zielonej względem korzeni".
Te z plamami zatrzymały wierzchołek wzrostu i powiekszają powierzchnię dotychczasowych acz porażonych liści. Myślę sobie ... dobrze jest cała moc idzie w korzenie.
Te nie porażone z czystymi liśćmi budują przyrosty o nowe piętra.

O dzwiwo... sztobry regenty 2 lenie (u mnie pierwszoroczniaki nie wyprodukowały żadnego kwiatostanu. Żaden z tych 16 z 50szt.

O tyle jedna jedyna bianca sztoberek (pierwszoroczniak i u mnie i zakupowy) od razu za pierwszym liściem odpaliła kwiatostan.

Ciekawe to stworzenia... fajnie się na nie patrzy.

Odpowiedz
(30-03-2020, 23:52)daniel.pomidor napisał(a): Ciekawe to stworzenia... fajnie się na nie patrzy.

Gratulacje! To... pierwszy krok.
Drugim jest... trunek.

Skocz do: