Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA WINNICA w Małopolskiem - Mini Winnica Wita
Maciek to był bardzo "Dobry rok", ale możesz czuć się winnym tego, że nie pisałem pracy licencjackiej :P
Odpowiedz
Coś mi podżera liście sadzonek Regenta...
Rozumiem że wszystkie pojawiające się kwiatostany obrywam?

[Obrazek: 20150602_182155.jpg]

[Obrazek: 20150602_182136.jpg]
Odpowiedz
Właśnie dotarł do mnie dyplom bardzo dziękuję:)

[Obrazek: dyplom.jpg]
Odpowiedz
Po raz kolejny zostałem przyłapany na ślęczeniu przy krzaczkach :)
I porobiłem parę fotek. Ostatnie upały spowodowały bardzo szybkie pikowanie w górę V68 już mnie się nie mieści i zastanawiam się nad skróceniem.

V68021 - chyba będzie trzeba już przyciąć...
[Obrazek: V68.jpg]
Regent - ciekawe jak wysokie urosną :)
[Obrazek: regent2.jpg]
"Market" - jestem w szoku jak podrosły patrząc że to były chude zapałki które ukorzeniałem
[Obrazek: market2.jpg]
Odpowiedz
Niech rosną jak najwyżej, nie tnij nic bo pasierby zaraz wybiją.
Jak porządnie krzaki zdrewnieją to piękny pień będziesz miał już w przyszłym roku.
No i może z jedno grono da się zostawić :)
Odpowiedz
Właśnie na V68 bez obcinania mam od groma pasierbów co kilka dni :)
Odpowiedz
Bo próbujesz tego V 68 (V 68021??) prowadzić na kurtynę (??). Jakby piął się prosto w górę nie miałby tyle pasierbów.
Odpowiedz
Nie, nie, nie, on leci prosto w górę tylko najwyraźniej za wysoko go zacząłem prowadzić w przyszłym roku zjadę jakieś 30cm niżej. Chyba że źle myślę:P
Planuję już właściwe rusztowanie w Lipcu zrobić(to na razie prowizorka)
Odpowiedz
Ja mam dolny drut okoł 50 cm od gleby a V 68021 i wiele innych odmian już przerosło rysztowanie. Zejście poniżej to już dużo większe zagrożenie chorobami grzybowymi - prowadziłem kiedyś niżej aby było wygodnie do okrywania, ale przestałem okrywać i wszystko podnosiłem.
Odpowiedz
No ja mam w tym momencie 85cm :) A tak poza tematem:) dostałem pierwszy raz od żony zielone światło na moje winiarskie hobby:jupi: (po spróbowaniu Ryżowca według przepisu Skrzycha) i tu cytat "Są teraz truskawki może zrobisz wino truskawkowe, pewnie dobre będzie" :)
Wcześniej był sceptycyzm:)
Odpowiedz
Zielone światło od żony, to rzecz niezwykle istotna w życiu winiarza! Jestem pewien, że dostaniesz podwójne zielone jak spróbuje pierwszego gronowego z Twoich krzewów...

Darkowi chodziło o to, że jeżeli latorośle rosną pionowo mniej jest pasierbów. Może dwie dłuższe tyczki i trochę sznurka, tymczasowo załatwiło by sprawę. Tak chyba zrobię u siebie na Dornfelder.

To cięcie V68021, czyli ogławianie, powinno nastąpić jak najpóźniej i nie niżej niż za 10 - 12 liściem. Jak najpóźniej, ponieważ ponieważ każde cięcie = "atak" pasierbów...
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Coś pomyślę żeby szły do góry: )
Generalnie mam nadzieję, że nic mi nie zje krzaczków do czasu pierwszych zbiorów :P
Odpowiedz
Witam,
Też niedawno rozpocząłem przygodę z winoroślami a widzę że kolega zza płota (mieszkam od roku w Radziszowie) trzeba kiedyś spotkać sie wymienić doświadczeniami ;)
Odpowiedz
Cześć piszczel:) No miło mi słyszeć że mam za miedzą miłośnika takiego jak ja, już czułem się w okolicy osamotniony:) Nawet nie trzeba tylko musimy koniecznie się spotkać!! :polewam: A tak z ciekawości zapytam odbiegając, czy czasem w ostatnią sobotę twoja żona nie była na wieczorze panieńskim?? (Bo moja żona wspominała o ciekawym zbiegu okoliczności związanym z naszym hobby:))
Odpowiedz
Tak, dokładnie widzimy sie na weselu:)
Odpowiedz
No to świetnie:D mam nadzieję że nas blisko siebie usadzą.:) To będzie świetna okazja do podyskutowania :pijemy:
Odpowiedz
Wiktor, zanim popijecie namów kolegę na założenie autorskiego tematu...
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Ojjj będę mocno namawiał :) ciekawe będzie porównywanie rozwoju krzewów i wina przy 3km odległości od siebie:) (czy będzie identycznie czy jednak inaczej, a nawet jak będzie identycznie to porównanie zrobionego wina też będzie genialnym doświadczeniem)
Odpowiedz
Kilka dni temu zostałem obdarowany pewną doniczką (przez ojca mojego szwagra) a w tejże doniczce znalazła się pewna sadzonka.
Jak się już pewnie większość osób domyśla piszę ten post żeby poprosić o próbę identyfikacji tejże odmiany.
Mam zamiar wsadzić ten krzaczek w ziemię i niech sobie rośnie:)
Co jakiś czas będę wstawiał zdjęcia tegoż krzewu i może się uda zidentyfikować.

Na dzień dzisiejszy mogę jedynie powiedzieć jakie wino kosztowałem z tegoż krzewu, sporządzone przez wyżej wymienionego darczyńcę, a więc:
- Barwa wina - bardzo głęboki rubin z lekkimi refleksami.
- Niuch to śliwki, wiśnie i trochę czerwonej porzeczki
-Natomiast smak najbardziej mnie zadziwił bo moja pierwsza myśl "ooo fajne wino wiśniowe"
a tu nic bardziej mylnego to wino z tegoż krzaczka(no może nie dosłownie) Tak więc w smaku bardzo mocna wiśnia całkowicie przeważająca, lekka pestka i gdzieś w oddali truskawka. Kwasy dość zbalansowane chociaż raczej niskie(ale tu chyba kwestia raczej że owoce były przetrzymane na krzewie).
Pewnie mnie zapytacie dlaczego nie zapytam darczyńcę? Darczyńca owoce miał od pewnego starszego pana i sztobry również, więc nie bardzo mam jak zrobić zdjęcie dorosłego krzewu.
Tak więc bardzo mnie ciekawi co to za "wiśniowa" odmiana:)

[Obrazek: 20150618_181843.jpg] [Obrazek: 20150618_181830.jpg]

[Obrazek: 20150618_181903.jpg] [Obrazek: 20150618_181818.jpg]
Odpowiedz
Nie wiem jak u was moje sadzonki Regenta jedne mają już pod metr a drugie ok 30 cm skąd bierze się ta rozbieżność(coś zepsułem podczas sadzenia)?

[Obrazek: 20150625_180445.jpg]

A tu zawiązane V68-021
[Obrazek: 20150625_180426.jpg]
Odpowiedz
Mam poważne wątpliwości czy to V-68021? Pokaż więcej zdjęć.
Odpowiedz
Hmm tak twierdziła osoba od której parę lat temu była brana sadzonka ... no ale wszystko jest możliwe jutro wrzucę więcej zdjęć.
Odpowiedz
V 68021 ma bardzo charakterystyczne liście.
Wyglądają tak
https://lh6.googleusercontent.com/-HL_Z-...e-0439.jpg
są też i takie
https://lh4.googleusercontent.com/-4YJh3...e-0440.jpg

Jednak najbardziej charakterystyczna jest koronka i jej kolorystyka

https://lh6.googleusercontent.com/-usL28...e-0438.jpg

Twoja sadzonka na mój gust ma za wiele czerwieni. Przebarwienie jagód na tym etapie rozwoju to nie jest coś naturalnego. W takiej sytuacji trzeba być ostrożnym w ocenianiu po wyglądzie. Możliwe, że jest to V 68021, z którym dzieje się coś niedobrego?
Pokrój gron też nie jest charakterystyczny dla tej odmiany. Bardziej pasuje do Swensona. Sprawdź jak wygląda latorośl, szczególnie w dolnej części- czy ma liczne drobne, chropowate narośla?
Odpowiedz
Zaczynam mieć rzeczywiście wątpliwości ;/ co do V68021.
Podsyłam więcej fotek:

[Obrazek: 20150627_122405.jpg][Obrazek: 20150627_122524.jpg][Obrazek: 20150628_122549.jpg][Obrazek: 20150627_122628.jpg][Obrazek: 20150627_122552.jpg][Obrazek: 20150628_194201.jpg][Obrazek: 20150628_122451.jpg][Obrazek: 20150627_122432.jpg]
Odpowiedz
No nie wiem. Moja V 68021 nigdy nie miała tak ciemnych liści, nigdy się jagody tak wcześnie nie przebarwiały,...ale poczekajmy. Są grona i sprawa się szybko wyjaśni.
Odpowiedz

Skocz do: