Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA WINNICA w Małopolskiem - Mini Winnica Wita
No mój krzew jest po bardzo radykalnym cięciu. Może przeżył szok i zaczął wariować :P
Odpowiedz
Zauważyłem na NN tatowych trochę takich przebarwień. Może to wina zimnych nocy tej wiosny...
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Możliwe chociaż raczej nie miałem niżej niż 7 stopni od kwietnia. no oprócz dwóch zimnych ogrodników w połowie maja po 2-3stopnie.
Odpowiedz
(01-07-2015, 09:51)wodzulol napisał(a): Możliwe chociaż raczej nie miałem niżej niż 7 stopni od kwietnia. no oprócz dwóch zimnych ogrodników w połowie maja po 2-3stopnie.

Przebarwienia zdrowo wyglądających liści nie są typowym objawem wcześniejszych uszkodzeń mrozowych. Jeżeli towarzyszy im deformacja i dziury w liściach to już tak. Najczęstsze objawy występujące 2-3 tygodnie po przymrozkach wyglądają tak http://winnicakapitana.blogspot.com/2015...-mroz.html i często są mylone z żerowaniem przędziorków. Jeśli chodzi o Twoje Regenty to przedmówcy maja rację. Młody Regent prawie zawsze się przebarwi i jest to normalne.
Odpowiedz
Tak, tak z Regentem pomyślę o jakimś nawożeniu dolistnym:) A ten wcześniejszy post to taka dywagacja na temat przebarwionych gron na tym dziwnym V68021 :)
Odpowiedz
Trochę upalnych dni i wszystko pikuje w górę:) za niedługo braknie mi bambusa:)

Regenty już po 1,5m

[Obrazek: 20150707_184924.jpg]

Markety około 1m

[Obrazek: 20150707_184936.jpg]

a tu dwa zdjęcia nieszczęsnego "Chyba V68-021" przebarwienia już prawie zniknęły.

[Obrazek: 20150707_184952.jpg][Obrazek: 20150707_185004.jpg]
Odpowiedz
Myślę, że możesz tą "Chyba V-68021", nazwać ""Chyba nie V-68021". To z całą pewnością nie są grona tej odmiany. Grona V-68021 są innego pokroju i przede wszystkim o wiele luźniejsze.
Odpowiedz
Wodzulol, Twoje Regenty w porównaniu do moich to... wielkoludy:
https://picasaweb.google.com/11536956903...3589034130

Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
kapitan: Dzięki wielkie Piotrze za wyciągnięcie mnie z błędego przekonania że mam w ogródku V-68021 :)
Będę musiał teraz zidentyfikować ten krzew:)

maciek19660714: hmm to jest ciekawe że odległość 650km powoduje taką różnicę:) Generalnie tak podrosły przez ostatnie 2 tygodnie jak mieliśmy cały czas temperatury w cieniu powyżej 30 stopni i bardzo ciepłe noce.
Odpowiedz
To nie odległość, a raczej zasobność gleby i jej nagrzewanie się. U mnie też dużo mniejsze przyrosty. Czego nie można powiedzieć o wieloletnich. Rusztowanie do chmielu by się przydało :D
Odpowiedz
Tak, wydaje mi się, że tu chodzi o glebę. Moje Regenty - także te dwuletnie - wizualnie radzą sobie troszkę słabiej w porównaniu do innych odmian. Coś im ewidentnie nie pasuje. Może trzeba poczekać aż system korzeniowy rozwinie się w lepszym stopniu.

Natomiast... rusztowania do chmielu brakuje mi dla Dornfeldera:
https://picasaweb.google.com/11536956903...7745594066

Odpowiedz
Człowiek wyjechał na wakacje i krzewów po powrocie nie może poznać:)

"Chyba nie V68-021"
[Obrazek: 20150725_113129.jpg]

Market ok 1,5m
[Obrazek: 20150725_112830.jpg]

Regent ponad 2m
[Obrazek: 20150725_114720.jpg]
Odpowiedz
No i cóż rzec; moje to raczej sobie rosną powolutku:
https://picasaweb.google.com/11536956903...8802246738

Odpowiedz
No ja się właśnie zastanawiam czy już nie ogłowić Regentów nie wiem jak myślicie? :) Markety jeszcze zostawię z 3 tygodnie :)
Odpowiedz
(29-07-2015, 22:54)maciek19660714 napisał(a): No i cóż rzec; moje to raczej sobie rosną powolutku:
https://picasaweb.google.com/11536956903...8802246738

Maćku mój regent w takiej samej kondycji jak twój, jeśli chodzi o wysokość. Co do grubości to przekroczył grubość ołówka. Dlatego moje pytanie czy można z takiego młodziaka wyprowadzić 0,5m pień?

Z ogławianiem jeszcze troszke bym poczekał bo wystartują pasierby, ale ja tu jestm początkujący, więc mój głos prosze brać mało pod uwagę :D
Odpowiedz
To czy można wyprowadzić pień pokaże przyszła wiosna. Jeżeli tak utniesz i wystartują pąki - to znaczy, że dały radę. Pytanie, czy im się uda - nie określiłeś, w profilu miejsca uprawy.

Odpowiedz
Czyli przy dobrych wiatrach patrząc optymistycznie jakbym zostawil uciętą na 0,5m latorośl, która w następnym roku wypuszcza przykladowo 5 pąków to dwa gorne zostawiam reszte wylamuje?
Odpowiedz
Dokładnie.
Utnij z 2-3 pąki wyżej niż planujesz mieć pień, bo ostatnie pąki na pędzie czasem usychają.
Wiosną zostawisz te, które pasują do przyszłej formy krzewu.
Odpowiedz
Ja właśnie zastanawiam czy z moich gigantów już będę mógł uformować docelową formę i czy jest sens w ogóle robić to na tak młodym krzewie.
Odpowiedz
Jak są tak duże i grube to spróbuj wyprowadzić pień. Nie musisz od razu dawać pełnego ramienia na owocowanie.
Możesz zostawić ze 2 gronka kontrone.
Odpowiedz
Poza tym, nie tnij niczego do marca. Końcówki łatwiej przemarzają. Po zimie skrócisz na tyle ile trzeba. Czyli to co zdrewniałe zostawiasz, jak będzie na całe ramię to ok, jak nie to mniej.
Odpowiedz
Dzięki: ) czyli koronek też na razie nie należy obcinać(ogłowić), rozumiem:)
Odpowiedz
Wiktor - to twoje Nie V 68 021 wygląda jak Alwood. Czy one wcześniej owocowały i były różowe czy może bardziej fioletowe?
Odpowiedz
Tak, tak owocowały były jasno różowe: ) i bardzo smaczne, miąższ był bardzo mięsisty: ) niestety dojrzałe grona nie są podobne do Alwood:/ kolor był taki jak w V68 021 za miesiąc już powinien być wybarwiony to zrobię fotki, dojrzewał pod koniec września.:)
Odpowiedz
(04-08-2015, 05:54)wodzulol napisał(a): Dzięki: ) czyli koronek też na razie nie należy obcinać(ogłowić), rozumiem:)
Dokładnie. Jak będą za długie, to zaplącz na ostatnim drucie.
Odpowiedz

Skocz do: