Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malibu
Malibu 2 Cincin.pl

1/4 litra spirytusu lub 0/5 litra wódki
1 puszka mleka skondensowanego słodzonego
1 paczka wiórek kokosowych
1 szklanki zimnej, przegotowanej wody (do wersji z spirytusem)

Do słoika wsypać wiórki i zalać spirytusem (wódką), zakręcić i odstawić na 1 tydzień.
Po tygodniu przez gazę wycisnąć spirytus z wiórek. Do spirytusu dodać wodę i puszkę mleka, zamieszać i odstawić na następny tydzień. I gotowe.
Czas oczekiwania dość długi, ale warto.

Czy zamiast mleka słodzonego mozna dać nieslodzone i ewentualnie czymś dosłodzić?? Jak tak to w jaki sposób?

Pzdr.
Mateusz
Odpowiedz
Kiedyś robiłem coś a'la malibu i dodawałem niesłodzone, wg mnie smak był ok bez dosładzania. Jak chcesz dosłodzić to polecam cukier puder dodać do mleka (na smak) łatwiej się rozpuści i ewentualnie lekko podgrzać mleko, połączyć z alkoholem jak ostygnie.

Btw. wiórki trzymałem zalane alkoholem co najmniej 2-3 tygodnie.
Odpowiedz
markus383 Tylko musisz się z tym liczyć, że po dodaniu cukru nalewka ma tendencję do gęstnienia (większe niż po dodaniu mleka słodzonego), oczywiście wszystko kwestia ilości cukru.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi.

Lekko dosłodzę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam 500ml mleka, więc dosypię pół lub 3/4 łyżki cukru. Może uda się coś fajnego otrzymać.

Dziś zalałem wiórki wódką, jeszcze trochę czasu im dam :)
Odpowiedz
Temat widzę trochę umarł, i nie wiem czy ktoś coś takiego proponował, ale ja robię tak:

0,5 l Rumu - używam do tego Galeon
2 paczki wiórków w sumie chyba 400gram
mleko skondensowane (2 słodkie + 1 niesłodkie) ale to zaleznie od upodobań, można mniej, można więcej ;)

wiórki zalewam rumem na 3-4 dni, potem solidnie odciskam, i płyn mieszam z mlekiem skondensowanym. smak wychodzi super, ale nie udało mi się dojśc co zrobic żeby na nie robila się gęsta warstwa na górze ;)

według mnie wychodzi lepsze niż ze spirytusem ;)
Odpowiedz
Ta gęsta warstawa na górze jest najlepsza
Odpowiedz
Ja robię tak 0.5 l. spirytusu 97% ,wiorki kokosowe paczka, mleko skondensowane 1 puszka , 2 łyżki cukru pudru ,2 jajka .To wszystko miksuje i odstawiam .
Odpowiedz
Chciałem się zapytać czy jest jakiś sposób żeby tego typy likiery się tak szybko nie psuły.Zrobiłem kilka razy tego typu likier i po pewnym czasie zawsze robił sie z niego glut.

Skladniki jakie uzywalem to wódka , wiórki i pol na pol mleko skondensowane słodkie z normalnym
Odpowiedz
Zrób mocniejszy, tak na 35 do 40%.
Przy ajerkoniaku taka moc wystarcza, żeby nic złego się nie działo w temp. pokojowej.

Skocz do: