Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mazer Cup 2016
(10-01-2016, 22:16)seal69 napisał(a): Na 450 miejsc zgłoszono już 267 a w tym tylko 12 miodów z Polski. Powiem,że to nic jak na kraj z takimi tradycjami miodostniczymi ( i są to tradycje doceniane, bo kategoria " miody tradycyjne" na MC to jest ukłon w naszą stronę). W naszych piwnicach jest wiele doskonałych miodów, a w całym konkursie chodzi o zabawę i współzawodnictwo, a wygrana jest jakimś niezobowiązującym marzeniem.
Tak dużego konkursu w Polsce nie ma, tak wiele osób nie wystawia swoich miodów i to jedyna okazja w roku, by pokazac jakim potencjałem dysponujemy.... My Polscy Miodosytnicy Domowi!
P.S. Jak to napisałem pomyślałem, że brzmi to jak proletariacka odezwa do narodu z pamiętnych czasów.... Ale nikogo imiennie zachęcał nie będę do udziału w MC , bo przegranym jest tylko ten, kto nie wziął udziału.....
 No i Jurek przechylił przemową szalę zdecydowania. A Marek @male udzielił rad i pomocy w rejestracji i wysyłce. Dzięki panowie, trójniak wiszniak poleci do Stanów :)
Pozdrawiam
Paweł

W życiu piękne są tylko chwile,tak,tak..
Odpowiedz
Też dziękuję Markowi za cenne rady. Z mojej strony pójdą min. dwa miody a jak teraz patrzę (rozłożenie na dwie paczki po 2kg) to może i trzy. Zobaczycie jak będzie mi przykro za dwa miesiące, jak ocena będzie jednocyfrowa - zawsze musi być ten pierwszy raz.
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
Czekam na następnych chętnych, w tej chwili na liczniku jest już 355 miodów, czyli prawdopodobnie limit wyczerpie się w 2 dni. Mamy już rekordowa liczbę 15 zgłoszonych miodów, a może będzie jeszcze kilka. Proces rejestracji nie jest trudny, ale nawet dobra znajomość angielskiego nie gwarantuje sukcesu, radzę konsultować się ze mną. Sędziowie są bardzo dokładni i czasami jedno słowo w zgłoszeniu za dużo skutkuje utratą szansy na przejście do rundy medalowej.
Odpowiedz
(12-01-2016, 07:58)male napisał(a): Czekam na następnych chętnych, w tej chwili na liczniku jest już 355 miodów, czyli prawdopodobnie limit wyczerpie się w 2 dni. Mamy już rekordowa liczbę 15 zgłoszonych miodów, a może będzie jeszcze kilka. Proces rejestracji nie jest trudny, ale nawet dobra znajomość angielskiego nie gwarantuje sukcesu, radzę konsultować się ze mną. Sędziowie są bardzo dokładni i czasami jedno słowo w zgłoszeniu za dużo skutkuje utratą szansy na przejście do rundy medalowej.

Marku a jeszcze jedno pytanie techniczne... Jak to jest. Staram się zgodnie z wytycznymi dokładnie opisać i tak jak mówiłeś, ale czy np. po opłaceniu i wysłaniu jeszcze można edytować samą część opisową? Numer zgłoszenia nie zmienia się, rozumiem, że też po 72h nie znikną z panelu zgłoszenia. Jak to działa? Sędziowie dostają poza samym trunkiem dodatkowy dokument z opisem? A może sędziowie dostają na początku "imprezy" wielki wydruk ze wszystkimi zgłoszeniami i próbując danego miodu muszą sobie odszukać opis?
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
Jeżeli nie zmienisz kategorii i nazwy miodu, to pozostałe elementy możesz zmieniać. Spójrz na etykietę, wszystko co na niej się znajduje, nie może już być zmieniane.
 Sędziowie podczas konkursu dostają opisy miodów, ale tylko tych, które będą oceniane przez nich.
Odpowiedz
Marku - jak wygląda sam proces próbowania miodów przez sędziów? Chodzi mi głównie o temperaturę - w jakiej (-/+) temperaturze są przechowywane przed podaniem a jak to później wygląda "na stole"? Rozumiem, że przy takiej ilości i ogólnej zasadzie picia miodów są to temperatury pokojowe? Jak wiadomo im niższa temperatura tym można ukryć niektóre błędy.
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
Miody są przechowywane w temperaturze pokojowej 18-20C. We wszystkich pomieszczeniach jest klimatyzacja, ale nikt jej nie używa do schładzania miodów.
Odpowiedz
Na liczniku jest już 412 miodów, więc dla niezdecydowanych jest to ostatnia chwila na podjęcie decyzji.
Odpowiedz
Ja tylko dodam, że po ostatniej aktualizacji strony jakoś nie widzę linku do rejestracji. Gdyby ktoś się jeszcze zdecydował: http://www.mazercup.com/home/login.php
Zawsze można zarezerwować sobie slot i jest 72h na decyzję (opłatę). Jak już pisał @male nie da się zmienić później kategorii, ale można edytować opis miodu.
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
Przeladajac  fotografie z poprzednich konkursow Mazer Cup dostrzegam, ze wszystkie butelki sa etykietowane. Czy zaopatrzenie butelki w wydrukowane przy do rejestracji  do konkursu "ID Form" wystarcza?
Odpowiedz
Pewnie trafiłeś na zdjęcia z miodów komercyjnych, albo z jakiejś końcowej imprezy. Dla "domowych" miodosytników są właśnie etykiety generowane przez stronę, tu jest jedno z pierwszych lepszych w google:
http://meadist.com/wp-content/uploads/20...50x187.jpg

10 slotów wolnych (stan na godzinę 18:37).
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
Witam dysponuje butelkami 0.5 L i 0.75 L , czy napewno wystarczy 2x0.75 ? Gdzieś na początku tego postu jest podane że trzeba wysłać 3x.33 i 2x0.75. Na enoxpo wysyłałem 4x0.75, trunku jeszcze mam sporo, wiec ta 1 butelka więcej nie ma dla mnie różnicy.
Odpowiedz
Zdecydowanie wystarczą 2 butelki 0.75l
Odpowiedz
(16-01-2016, 21:27)male napisał(a): Zdecydowanie wystarcza 2 butelki 0.75l.

Zdecydowanie wystarcza 2 butelki 0.75l.

Dziękuję w poniedziałek wysylam.  :)
Odpowiedz
Ja tam najbardziej jestem ciekawy, czy coś dotrze z mojej przesyłki.
@male: Czy przed konkursem wiadomo, ze butelki dotarły, czy dopiero po konkursie po ogłoszeniu wyników?
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
Każdą przesyłkę można śledzić , aż do momentu doręczenia .
Odpowiedz
Rozwazam wysylke miodow w butelkach PET, czy jestem nadto ostrozny ?
Odpowiedz
Butelki mają być szklane, owiń folią bąbelkową kilka razy i wysyłaj.
Odpowiedz
(17-01-2016, 16:09)male napisał(a): Butelki mają być szklane, owiń folią bąbelkową kilka razy i wysyłaj.

Dziekuje.Tak zrobie.Jutro wysylka dwoch miodow.
Odpowiedz
Możesz dla pewności wsadzić butelki w plastikowe rury.
Ja jeszcze wrzucam każdą butelkę (najpierw) w grupy foliowy woreczek "strunowy" z IKEA - jak butelka pęknie, to chociaż nie podpadnę poczcie, większa szansa że zawartość zostanie w woreczku.
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
Koniec rejestracji miodów na konkurs domowy. Jeżeli zgłosi się większa niż rok temu liczba sędziów, limit zostanie zniesiony.
Odpowiedz
(18-01-2016, 10:12)male napisał(a): Koniec rejestracji miodów na konkurs domowy. Jeżeli zgłosi się większa niż rok temu liczba sędziów, limit zostanie zniesiony.

Marku, jak wygląda sprawa z potwierdzeniem rejestracji? Czy wystarczy:
- mail o dodaniu miodu do bazy danych,
- potwierdzenie wpłaty z PayPal z numerem zgłoszenia (za każdy miód płaciłem osobno via PayPal)?

Moje miody nie znikają z panelu (minęło 72h, opłata była do tego czasu) - czy to oznacza, że już przyjęte zgłoszenie, czy jest jeszcze jakiś dodatkowy mail?
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
Przed konkursem możesz sprawdzać, czy Twoja paczka dotarła do Wayna. Musisz uzbroić się w cierpliwość, obiecuję po dekoracji poinformować o ewentualnych zdobyczach pucharowych. Arkusze ocen wysyłane są pocztą, dotrą najwcześniej 3 tygodnie po konkursie.
Odpowiedz
(20-01-2016, 20:21)male napisał(a): (...) obiecuję po dekoracji poinformować o ewentualnych zdobyczach pucharowych.

Mówiąc szczerze moje ambicje na pierwszy raz sięgają:
- aby butelki wyjechały z kraju (paczka),
- aby dotarły na miejsce chociaż w części całe,
- aby nie dostać na początku -20 (czy -30, nie pamiętam dokładnie jak było opisane w BJCP dla sędziów) za "całkowicie poza stylem".
A tak z cichej amibcji: wynik zbliżający się do 30 byłby sporym sukcesem.
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz

Skocz do: