Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mazer Cup 2016
Podnieś trochę poprzeczkę, bo na Mazer Cup 30 punktów to nie jest powód do chwały. Wklejam ponownie wypowiedz Wayna sprzed kilku lat.

Now regarding minimum scores, at the MCI we try to give credit, rather than subtracting for fault, in all the judging. The bottom line is that while there are some judges out there who really take a perverse delight in finding arcane reasons to subtract as many points from that perfect score of 50 as they can, we try to discourage that practice at the MCI. Other contests are different, so you may see some differences between average scores at MCI and at some other events. In general, a mead has to really be virtually undrinkable in order to receive a net score below 25 at the MCI. That is entirely consistent with the scoring methodology of the BJCP, and we have found (especially in recent competitions) that home meadmakers are for the most part really turning out quite acceptable meads, although some have more perceived flaws than others. So within that range, with a virtual scoring floor of 25 and a theoretical perfect score of 50, we see that many meads end up scoring in the 35-38 range. That doesn't mean they are "average." Instead, it means that most entries are very good, with only minor flaws. If a score for one of your meads falls in the low 30's (i.e. 30-34) it is still a good mead, but could use a little more work to come up to the current perception of very good. From 38-42, the flaws are detectable, but very minor. Many meads in this range will advance from first flights to subsequent judging rounds. If you score 43 or higher, now you have something truly special with only the slightest hints of flaws. Then there are the truly incredible meads out there -- scoring in the 48-50 range -- and that almost never happens. If you scored there, the judge considers your mead a world class example of its category.

W ubiegłym roku mój miód dostał w eliminacjach 43 i 46 i nie załapał się na pudło.
Odpowiedz
Pisz po polsku ! Człowieku- na forum ludzie takiego pisma nie znają. To chyba Język hebrajski! Angel 

Pozdr./Glajwice+ 4km
Odpowiedz
Wybacz gynek, ale to tyko angielski, jeśli myślisz że ludzie na forum angielskiego nie znają to się grubo mylisz, znają i to wielu. :D
Lech
Odpowiedz
(21-01-2016, 22:29)lech.kuba napisał(a): Wybacz gynek, ale to tyko angielski, jeśli myślisz że ludzie na forum angielskiego nie znają to się grubo myślisz, znają i to wielu. :D

Zasada jest taka: że tu na FORUM tylko i, wyłącznie piszemy po polsku!

Pozdr...G..
Odpowiedz
@l.k, w regulaminie napisane jest, byśmy pisali po polsku.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
JA raz wkleiłem po angielsku - zostałem za to od reki opier... przez admina i wpis poszedł won.
(For the record.)
Odpowiedz
Marek nie napisał, Marek zacytował. Nie przeginajmy w drugą stronę - dzięki temu nie ma problemu, że tłumaczący nadał ton i własną interpretację jak to często bywa przy tłumaczeniach.

@male: niesamowicie wysoki poziom, jak przy takich wynikach było tylu lepszych... z ciekawości: jakie miody i jaka kategoria? Może któraś kategoria jest wyjątkowo obłożona?
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
(21-01-2016, 22:40)grzechu napisał(a): @l.k, w regulaminie napisane jest, byśmy pisali po polsku.

Weź pod uwagę to co napisał @bachus_ i nie spinaj się - cytowanie a nie pisanie samemu w jezyku angielskim.:D
Lech
Odpowiedz
@bachus, do tej pory największa konkurencja bywała w kategorii Other Fruit Melomel 25C, teraz będzie to prawdopodobnie Melomel M2E.
Odpowiedz
Moja przesylka z dwoma miodami  do konkursu MCI 2016, wyslana 18 stycznia dotarla  wczoraj na miejsce.
Odpowiedz
Jeżeli nie dostaniesz maila od Wayna, że prosi o dosłanie miodu, to butelki dotarły nienaruszone.
Odpowiedz
Cenna informacja, obawialem sie, ze w tej nieswiadomosci bede trwal do ogloszenia wynikow konkursu.
Odpowiedz
Jeżeli nie załapiesz się na pudło, to ta nieświadomość kończy się dopiero miesiąc po konkursie, jak dostaniesz pocztą arkusze ocen. Podobno miodosytnicy są bardzo cierpliwi...
Odpowiedz
(09-02-2016, 13:46)robimhuk napisał(a): Moja przesylka z dwoma miodami  do konkursu MCI 2016, wyslana 18 stycznia dotarla  wczoraj na miejsce.

Moje dwie paczuszki też są na miejscu i od 2 tygodni cisza, więc może dotarło całe. Gdyby co to by jeszcze żdążyło dojść - z Irlandii do USA wysłane osobno w inne dni szły poniżej 24h, potem jeszcze z NY podróżowały po 3 dni na zachód. Trzymam Panowie kciuki.
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
Teraz pozostaje tylko czekać. Wyniki będą na forum w niedzielę rano 20 marca, o ile będzie się czym chwalić.
Odpowiedz
Witam, moja przesyłka opuściła urząd celny w stanach 9 lutego i dalej cisza brak kolejnych wpisów mam nadzieję że jutro pojawi się kolejny wpis że dostarczono oby szkło było całe.
Odpowiedz
Jeżeli przesyłka wyjechała z urzędu celnego , to już najgorsze za nią.
Odpowiedz
@Miody Jana: śledzisz przez Pocztę Polską? Spróbuj tu wrzucić śledzenie:
https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction_input
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
(14-02-2016, 20:22)bachus_ napisał(a): @Miody Jana: śledzisz przez Pocztę Polską? Spróbuj tu wrzucić śledzenie:
https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction_input

Sprawdziłem za pomocą tego linku podaja że jest w trakcie doręczenia. Dzięki, myślę że w tym tygodniu dotrze.
Odpowiedz
Będzie pewnie w poniedziałek. Moje wylądowały (osobno wysłane w przeciągu tygodnia) w Nowym Jorku i przez 4 dni szła do Waynea po opuszczeniu urzędu celnego. Trzymam kciuki.
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
Kurcze a na nasza pocztę narzekają. :D :D
Lech
Odpowiedz
Witam, jeszcze nie doszła nadal wyświetla że jest w doreczeniu, 10 opuscila NY mam nadzieję że nie zaginęła i do piątku dojdzie.
Odpowiedz
Spokojnie, jeżeli dotarła do Golden, to pewnie już jest u Wayna.
Odpowiedz
Wysyłając do USA, nie ma sensu sprawdzać statusu przesyłki. Do Louisiany paczka polecona w dodatku szła miesiąc-tzn. opuściła Polskę szybko, a utknęła u nich. Tracking pokazywał w dniu, kiedy kolega odebrał paczkę, że ta nawet Warszawy nie opuściła! Teraz wysłałem paczkę na Florydę-wysłałem 28 stycznia priorytetem, doszła na 13go lutego. Paczkę priorytetową do Connecticut natomiast wysłałem 14go grudnia, a dotarła 14go lutego, poprzednia paczka do Connecticut dotarła 17go października a była ekonomiczna, a została wysłana 25go września. Reguły nie ma. Ważne jest dobre opisanie przesyłki na customs declaration.

Odpowiedz
Na szczęście organizatorzy Mazer Cup dają nam 2 miesiące czasu na dotarcie paczki do Golden, mój rekord to 5 tygodni. Jeżeli są chętni do sprawdzenia swoich miodów, którzy nie zdecydowali się na ten konkurs, mogą je wysłać na Mead Free or Die . Przyjmowanie przesyłek kończy się 15 kwietnia, w konkursie jest już 6 "forumowych" miodów.
Odpowiedz

Skocz do: