Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mleczno-owocowa
Nie wiem jak czas wpłynie na smak tych nalewek, ale ananasówka przy zlewaniu ładnie pachnie ananasem; lepiej od bananowej i pomarańczowej.
Może po roku cytrynowa nalewka farmaceutów okaże się najlepsza; na razie ma niemedalowe czwarte miejsce.
Odpowiedz
Jak wyczytałem w wątku o ananasie, gdy nastawiałem nalewkę usunąłem z ananasa twardy rdzeń (coś jak głąb w kapuście). Wszystko, czego nie da się ugryźć, out!
Odpowiedz
Nie mam siły się użerać ze świeżym ananasem, nie może być z puszki?
Odpowiedz
Mam nadzęję, że nie będzie różnicy, bo rzeczywiście łatwiej użyć ananasa z puszki. Więcej chemii pewnie jest w puszce, ale czy konsumenci nalewek powinni myśleć o zdrowym żywieniu, to nie jestem pewien.
Tak w ogóle to zapach po otwarciu słoika kojarzył mi się właśnie z ananasem z puszki.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez AA-bstynent
ale czy konsumenci nalewek powinni myśleć o zdrowym żywieniu, to nie jestem pewien.

Toż nalewki ku zdrowotności się robi, przede wszyskim. A, że smak przy okazji przedni, to i przyjemnie zażywać taki specyfik.
Odpowiedz
:D Jednak jedna z zasad zdrowego żywienia żartuje, że "najlepiej człowiekowi służy to, czego nie zje".......
Odpowiedz
Witam :)
chodzi mi po głowie nastawienie truskawek z mlekiem, co myslicie?
mam jeszcze pytanie, czy obniżenie mocy nalewki poprzez dodanie wódki zamiast spirytusu nie popsuje wszytkiego, czy udatnośc nalewki na tym schemacie jest związana "sciśle" z moca alkoholu?

edit: po przespaniu się z problemem zostawię chyba spirytus w przedziale 70-80%
Odpowiedz
Porzeczka mleczna Fridówka odfiltrowana cudny kolor ,teraz do dojrzewalni
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez asiek
chodzi mi po głowie nastawienie truskawek z mlekiem, co myslicie?
Ja nastawiłem mleczno-truskawkową z jedną cytryną (może dorzucę jeszcze limonkę). Jak w oryginalnej fridówce z porzeczek dałem mniej cukru, choć do pół kilo cukru jeszcze nie dorosłem (3 szklany dałem, a co!).
Teraz, jak spojrzałem na recepturę fridówki, to może jeszcze dodam druga cytrynę.
Odpowiedz
Ja do moich truskawek dodałam tylko jedną limonkę, ale chyba dodam dziś drugą.
Odpowiedz
Truskawki z mlekiem zlane i przefiltrowane :uff: piekny kolor, idealnie klarowna, aromat truskawek, w smaku już nie czuc ich tak bardzo, lekko kwaskowata, pozostawia w ustach przyjemny posmak. Smak ciekawy choć spodziewałam się zupełnie innego, musi podojrzewać, zobaczymy za dwa - trzy miesiące, na razie zapowiada się ciekawie.
Odpowiedz
Dzisiaj nastawiłam z mirabelek (ałyczy) - małe, okrągłe, żółte.
Proporcje:
1 litr śliwek trochę pogniecionych
sok z dwóch cytryn
1 litr mleka 2%
1 litr spirytusu 95%
50 dag cukru
0,3 litra wody

W wolnej chwili wstawię fotkę.
Odpowiedz
A jedno pytanko mam:

To mleko to takie co szybko kwaśnieje? Czy może być UHT?

Aha i jeszcze drugie pytanie mnie mierzi:

Czy te banany lepiej w plasterki czy może lepiej blenderem od razu? I idąc tym tropem: Sok z cytryny czy plasterki lepsze?
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez ChEcRoN
A jedno pytanko mam:

To mleko to takie co szybko kwaśnieje? Czy może być UHT?

ja robiłam z UHT (łaciate 3,2%) ale myslę że nieprzetwarzane też może być, nawet będzie lepsze :)

Cytat:Wysłane przez ChEcRoN
Aha i jeszcze drugie pytanie mnie mierzi:

Czy te banany lepiej w plasterki czy może lepiej blenderem od razu? I idąc tym tropem: Sok z cytryny czy plasterki lepsze?

myślę, że banany lepiej pozostawić w plastrach - obawiała bym się bardzo o filtrowanie takiej "papki" z blendera, mleczne i tak bardzo ciężko się filtrują

ja dodawałam sok z cytryny
Odpowiedz
Może być UHT ,mleko zalane spirytusem zetnie się ale nie skwaśnieje ponieważ nie przeżyją w takim stężeniu alkoholu bakterie odpowiedzialne za proces ukwaszania mleka.

Banany lepiej w plasterki ,potraktowane blenderem stworzą śluzowatą zawiesinę niemal nie do odfiltrowania

sok z cytryny nie da goryczy jak może się stać gdy dodamy plasterki z resztkami albedo.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki za rady. Nalewka nastawiona! :big:

Plecionka? Oglądałem zdjęcia ze zlotu u Ciebie. I wiesz co? Znam Cię z widzenia. Świat jest mały... :lol:
Odpowiedz
Obiecane fotki:
Chwilę po nastawieniu

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz
Kilka godzin po nastawieniu (wieczorem), a nastawiałam w południe.

Coś malutkie te fotki, gdyby jakiś magik powiększył ...

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz
Minęły 4 tygodnie od nastawienia w/w nalewki na bananach. Postanowiłem zlać. Wszystko poszło w miarę sprawnie (rajstopy mojej żony bardzo pomogły :lol: ). Jedno ale: ten serek co miał być taki smakowity smakuje... hmmmm... w pierwszym odczuciu jak SOSNA! Nie jadłem nigdy sosny co prawda, ale z niczym innym mi się nie kojarzy. Zresztą smak ten potwierdziła moja lepsza połowa. Same banany, wymieszane zresztą z tym serkiem też nie zachwycają. Zamierzam napiec jutro naleśników i spróbuję wykorzystać całą tę masę jako nadzienie do nich. Zobaczymy. Sama nalewka zaś (o nią w sumie chodzi :kwasny: ) jest całkiem smaczna! Planuję w niedługiej przyszłości nastawienie podobnej na zachwalanych tak przez AA-bstynenta ananasach. Do :helo:
Odpowiedz
U mnie mleczno bananowa też odfiltrowana trzy dni temu ,już nastawiłem maliny na śmietanie.
Odpowiedz
I jaki miałeś smak tego "serka" co został po mleku? I co zrobiłeś z bananami?
Odpowiedz
Banany najpierw oddzieliłem na sicie ,dopiero potem filtrowałem.
Ser alkoholowy lekko bananowy ,dobry na krem do tortu.
banany do lodów i deserów owocowych lub po zmiksowaniu na masę galaretkową.
Odpowiedz
Jako że bananówka wyszła cudnie (moja żona się zachwyca) postanowiłem nastawić podobną, ale na ananasach. Kupiłem ananasa w puszce (tani - 2,09 zł za puszkę) i mam dylemat. Ananas ten jest wszakże w syropie. Czy syrop ten wlewać też do nalewki? Czy ktoś z Was już takie coś robił? Jakie proporcje składników tej nalewki będą dobre? AA-bstynent? Frida? Jesteście tam?
Odpowiedz
Możesz wlać syrop, ale zmniejsz ilość cukru oraz wody. Sprawdź jakość syropu, bo często taki po przecenie smakuje puszką.
Konieczny sok z cytryny.
Odpowiedz
Dzięki Frida. A jeszcze większe dzięki za pomysł przekształcenia farmaceutki - wyszło cudo! :polewam:
Odpowiedz

Skocz do: