Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nalewka typu Becherovka ICE&FIRE
Witam wszystkich ostatnio będąc w Czechach przypadła mi do Gustu Becherovka Ice & Fire czy ktoś może orientuję się jak można uzyskać podobny efekt ?
Po wypiciu w ustach czuję się ostry palący smak ( podejrzewam że można tu zastosować jakieś ostrzejsze zioła ) po spłynięciu do gardła robi się ono lodowate i tutaj brak pomysłu.

Dzięki wielkie za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
No mój pomysł jest następujący - masz piękne wejście na forum i jesteś dobrym kandydatem do zbanowania :D

Ps. Do modów, nie zaniedbujcie poziomu forum młodzi jakoś nie czytają regulaminu.
Odpowiedz
A gdzie Malczyk naruszył regulamin?
Odpowiedz
Też się zastanawiam gdzie Franciszek widzi złamanie regulaminu?
Co do Becherovki to lubię wypić od czasy do czasu kieliszeczek ale co do przepisu to inni muszą pomóc.
Odpowiedz
Qrde po zwróceniu uwagi przestudiowałem kolejny raz regulamin i jakoś tez nie znalazłem jego naruszenia ( Co prawda świerzak jestem) Oczywiście nie chodziło mi o tradycyjną becherówvke ale ostatnio odkryłem będąc na sylwka nowość moc około 30% na etykiecie niestety napisane ze skład to: vodka,cukier, karmel i Ice aromaty i Fire aromaty. Pomysł na ostrzejsze aromaty mam typu silne zioła ewentualnie jakaś papryczka, ale aby został w gardle lodowy (mrożący gardło posmak ) to nie wiem mięta , cukierki ICE trza będzie po eksperymentować.
Ale z chęci poznam jakieś podpowiedzi.
Tu link do wyglądu tej Becherówki http://www.mediaguru.cz/aktuality/becher.../ice-fire/

P.S.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów oraz FRANTA.

Odpowiedz
Zdaje się iż Malczyk został opatrznie zrozumiany przez Frantę który/która- w wolnym tłumaczeniu brzmi "jak zrobić wódkę" co faktycznie nie jest zgodne z regulaminem.
Ale przecież każdy wie że Becherówka to likier, nie destylowany idąc za wiki:

" Gotowa mieszanka jest przesypywana do worków wykonanych z naturalnych materiałów i na jeden tydzień zanurzana w alkoholu, żeby dokładnie przesiąkła. Powstały ekstrakt miesza się z wodą i cukrem, a następnie wypełnia się nim dębowe beczki. Aby zapewnić jak największy kontakt między beczką a jej zawartością, stosuje się specjalne, ręcznie wykonywane beczki o charakterystycznym owalnym kształcie. Dąb, z którego wykonane są beczki, jest jednym z warunków sukcesu, gdyż nadaje Becherovce specyficzną barwę. Alkohol spędza w beczkach około dwóch miesięcy, potem ich zawartość zlewa się do jednego naczynia i miesza ze sobą. Dopiero wówczas napełnia się nią butelki."
:)

Kontynujmy, Ktoś coś...?
Odpowiedz
(06-01-2015, 17:49)Thaifu napisał(a): Zdaje się iż Malczyk został opatrznie zrozumiany przez Frantę który/która- w wolnym tłumaczeniu brzmi "jak zrobić wódkę" co faktycznie nie jest zgodne z regulaminem.

Nie zgodne z regulaminem ?
A niby w którym miejscu ?
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Kwestię regulaminu już wyjaśniliśmy a wracając do Becherovki to czy efekt "chłodzący" to nie mentol jak w dropsach "ice" ?
Odpowiedz
Malczyk poszukaj tu o preparatach powodujących efekt chłodzący http://chemical.pl/artykuly/chemical-rev...znych.html
Odpowiedz
Dzięki wielkie za podpowiedzi zamierzam poeksperymentować i zrobić zaprawkę z Cukierków lodowych "ICE" i hallsów i ewentualnie jeszcze mięty.

Teraz własnie jeszcze przypomniałem że biorąc kiedyś kąpiel z olejkami miętowymi (Eukaliptusowy) pomimo że woda była gorąca to odczuwało się chłód.

Dam znać co wyjdzie:)
Odpowiedz
Prościej chyba kupić olejek mentolowy i pobawić się z miętą lub jej krewniaczką mięta syryjską.:chytry:
 Jeżeli twierdzisz że zrobienie czegoś jest niemożliwe, nie przeszkadzaj osobie która to właśnie robi !
    Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie.

Skocz do: