Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nalewka z ziarna kakao na tequili
Wszystkie przepisy na nalewki kakaowe, które znalazłam na tym forum, używają go w mielonej formie do przygotowania słodkiego likieru z mlekiem lub śmietaną. Za takami nie przepadam, ale lubię czasem łyknąć mały kieliszek likieru creme de cacao, który występuje wersji jasnej i ciemnej.

Niedawno trafiłam na tzw coca nibs i po namyśle zalałam je srebrną tequilą. Na początek próbny słoik 1/2 litrowy, bo przyzwoita tequila nie jest tania. Wszystko się jeszcze maceruje, ale tequila nabrała nie tylko pięknego różowo-czerwonego(?) koloru, ale smak i zapach nalewu jest niebiański. Za jakiś tydzień, dwa będę kończyć macerację, a nalew bardzo delikatnie słodzić aby uzyskać smak przybliżony do gorzkiej czekolady. Aby trzymać się motywu meksykańskiego, użyję prawdopodobnie do tego syropu z agawy lub w ostateczności ciemnego trzcinowego cukru z melasą. Meksykańska czekolada ma zwykle dodatek cynamonu, wanilii i migdałów, wiec planuje też eksperymentować z dodaniem małych ilości nalewów z tych dodatków.

Zobaczymy co wyjdzie, ale zapowiada się, że będzie to chyba moja nowa ulubiona nalewka.

Odpowiedz
Ładnie się prezentuje. Dużo ziarna dałaś?

Moje ziarna, wyłuskane, zalane moczą się od listopada 2015 roku i czekają na wenę.
Zapach jest smakowity, a kolor bardzo ciemnobrązowy.
Odpowiedz
(05-11-2017, 10:56)drajla napisał(a): Ładnie się prezentuje. Dużo ziarna dałaś?

Na półlitrowy słoik dałam małą garść pokruszonych ziaren.

Skocz do: